ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У формі кашалота: французькі корабели представили проєкт малопомітного підводного човна SMX-31

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 4 хв. 9 Червня 2024, 9:11
Французький проєкт малопомітного підводного човна SMX-31. Малюнок:

Французька кораблебудівна компанія Naval Group представила проєкт малопомітного підводного човна SMX-31, який має незвичний зовнішній вигляд і працюватиме на інноваційних електродвигунах на літій-іонних батареях високої ємності.

Як інформує портал Army Recognition, представлена ​​Naval Group субмарина, являє собою концептуальний підводний човен, розроблений з упором на скритність та автоматизацію та призначений для задоволення вимог майбутніх сценаріїв морської війни, повідомляє АрміяInform.

На виставці DSA & NASTEC Asia, що відбулася в Куала-Лумпурі, французький виробник військово-морської техніки і кораблів активно просував раніше розроблену ним цю революційну концепцію субмарини.

Виставка Euronaval, що проводиться раз на 2 роки, дає можливість великому французькому оборонному підряднику та промисловій оборонній компанії з державною участю Naval Group презентувати концепції нових кораблів і продемонструвати, чого технологічно можна досягти, передбачаючи при цьому, якими можуть бути прийдешніх військово-морські операції.

З усіх концепцій, представлених Naval Group за останні кілька років, субмарина SMX Ocean з класичною силовою установкою отримала помітний розвиток, щоб відповідати тендерам, оголошеним Австралією та Нідерландами. Представлена ​​в 2014 році вона стала основою розробки версії ударного атомного підводного човна SNA Barracuda (або класу «Suffren»).

З того часу експертами підводного флоту черговою інноваційною моделлю розглядалася версія SMX-31, представлена ​​на виставці Euronaval 2018 року. Особливо її інноваційність полягала у відсутності рубки, що традиційно височіла раніше зверху корпусу субмарини, що надало їй форму кашалоту з «майже ідеальною гідродинамічною формою».

У підході до концепції SMX-31, для конструкторського бюро Naval Group ідея полягала в тому, щоб спроєктувати дуже малопомітний підводний човен. Звідси відсутність рубки для зменшення акустичної характеристики і заміна традиційного гребного гвинта двома бічними пристроями, що підрулюють.

Французький проєкт малопомітного підводного човна SMX-31. Малюнок: Hisutton

Маючи здатність легко лягати на морське дно, таке судно має бути оптимізовано для збору розвідувальної інформації завдяки потужним акустичним, оптронним та електромагнітним датчикам, вбудованим, як і в деяких субмарин, в її обшивку.

При водотоннажності 3 тисячі тонн, довжині 70 метрів і ширині 13 метрів, відповідно до технічного завдання, SMX-31 повинна нести безпілотні апарати, роботів та до 46 одиниць озброєння, включаючи крилаті та протикорабельні ракети.

Що стосується її силової установки, то вона мала використовувати літій-іонні батареї, забезпечуючи значну тривалість роботи під водою та максимальну швидкість близько 20 вузлів. Щодо робочої глибини, SMX-31 розрахована на роботу на глибині понад 250 метрів.

Проте з 2018 року про субмарину SMX-31 більше не було й мови, поки на виставці Euronaval 2020 Naval Group не представила еволюційну модель цієї концепції, яка отримала назву SMX-31E (E – тобто електрична). Але амбіції у сфері її потенціалу було переглянуто у бік зниження, особливо у частині озброєння. Крім того, було відкинуто ідею вбудовування датчиків у безехове покриття.

Еволюція в основному стосувалася автономії, яка мала наблизитися до автономії атомного підводного човна.

Французький проєкт малопомітного підводного човна SMX-31. Фото: Naval Group

Але концепція SMX-31 не була прибрана назад у шухляду… тому що Naval Group знову представила її цього року на виставці DSA & NASTEC Asia, яка відбулася на початку травня в Куала-Лумпурі (Малайзія). Про це свідчать, зокрема, фотографії, поширені через соціальні мережі.

Як вказують французькі експерти з підводних човнів, вони впевнені в виправданості просування Францією революційної концепції підводного човна SMX-31, оскільки, на їх переконання, для військово-морських операцій незабаром буде характерним збільшення кількості ефективніших засобів спостереження. А саме:  безпілотні літальні апарати, супутниковий моніторинг, акустичні буї, гідрофони, гідролокатори тощо. Звідси вони вважають, що інтерес до концепції субмарини SMX-31 тільки зростатиме.

Фахівці підводного флоту, які ознайомилися з концептом французької субмарини відзначають, чому проєкт SMX 31 становить особливий інтерес. Він, на їхню думку, показує, як можна зібрати в одному підводному човні всі найсміливіші ідеї нинішнього часу, додавши до них оригінальні пропозиції.

Naval Group представляє концепцію підводного човна SMX-31. Відео: Naval Group.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Втратив 2 літри крові, у тілі 81 уламок — боєць Юрій вижив і зараз відновлюється

Втратив 2 літри крові, у тілі 81 уламок — боєць Юрій вижив і зараз відновлюється

Юрій з Чернігівського прикордонного загону отримав поранення в жовтні 2023 року на Донеччині.

Лауреати премії Дарвіна — росіяни помітили міни на дорозі, але вирішили проскочити

Лауреати премії Дарвіна — росіяни помітили міни на дорозі, але вирішили проскочити

Група загарбників пересувалася дорогою, на якій вже палала їх техніка. Окупанти помітили міни, але все одно поїхали вперед.

Ходіть пішки — наші дронарі за день уразили 6 ворожих транспортних засобів окупантів

Ходіть пішки — наші дронарі за день уразили 6 ворожих транспортних засобів окупантів

Підрозділ ударних БПЛА «Гострі картузи» Нацгвардії уразив або знищив 6 одиниць російської неброньованої техніки на Харківщині.

БПЛА «Фурія» будуть модернізувати: що відомо

БПЛА «Фурія» будуть модернізувати: що відомо

Підприємство «Атлон Авіа», яке виробило український безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії Фурія, оновить даний безпілотник. 

Горять склади, антенні комплекси і зброя росіян — наші дронарі «запалюють» на Харківщині

Горять склади, антенні комплекси і зброя росіян — наші дронарі «запалюють» на Харківщині

Бійці 3 штурмової бригади поцілили FPV-дроном у будівлю, яка була начинена ворожими боєприпасами. Також уразили декілька антен, серед яких був комплекс «інкубатор».

«Ангєл мой, будь со мной… А-а-а-а! Глаз витєк!» — кадри яскравого життя окупантів в Україні

«Ангєл мой, будь со мной… А-а-а-а! Глаз витєк!» — кадри яскравого життя окупантів в Україні

Під час одного з російських «м’ясних» штурмів загарбник встиг попросити захисту від вищих сил, але не зміг втекти від українського дрона.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Черкаси

Косівський РТЦК та СП

Стрілець. Обирай посаду зараз, не чекай поки тебе розподілять!

від 20000 до 120000 грн

Львів, Львівська область

Старший майстер виробничого відділення

від 21000 до 22000 грн

Запоріжжя

Військова частина А3130

Заступник командиpа бойової машини, навідник-оператор

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Електрик-дизеліст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область

Водій(механік-водій,водій-електрик) категорія С

від 22000 до 120000 грн

Луцьк, Волинська область