У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…
Міністерство охорони здоровʼя України у співпраці з Єврокомісією та іншими міжнародними партнерами продовжують евакуювати постраждалих українців до спеціалізованих клінік Європи на лікування та реабілітацію.
Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу.
Так, вже відбулася евакуація 4927 українців, серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, ті, хто потребує протезування, онкопацієнти. Також серед них є 690 дітей із травмами та онкологічними захворюваннями.
Наразі вже понад 30 країн прийняли українців на лікування: Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та інші.
Серед країн-лідерів за кількістю проведених евакуацій для наших громадян: Німеччина — 1 193 особи, Польща — 426 осіб та Норвегія — 372 особи.
Лікуючий чи сімейний лікар скеровує пацієнтів на лікування за кордон на основі встановлених критеріїв. Щоби підтвердити відповідність критеріям, потрібно запитати у лікаря заповнену форму № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого».
За алгоритмом евакуації, МОЗ України верифікує дані та через систему екстреного реагування Єврокомісії оперативно інформує країни ЄС та Європейської економічної зони (ЄЕЗ) про потребу в евакуації громадян України.
Далі партнери приймають запит МОЗ та надають пропозиції щодо евакуації громадян.
Ознайомитися з критеріями направлення українців на лікування за кордон можна тут.
Зараз діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон, а саме:
Більш детальну інформацію про особливості надання медичної допомоги постраждалим громадянам України за кордоном можна знайти за посиланням.
У зв’язку з наближенням лінії фронту у Краматорську ухвалено рішення про демонтаж та евакуацію окремих об’єктів культурної спадщини задля їхнього збереження.
Завершено досудове розслідування щодо правоохоронця, який за гроші обіцяв допомогти оформити фіктивну відстрочку від мобілізації.
Українські нацгвардійці взяли участь у навчаннях Aurora 2026 у Швеції, де оператори БПЛА НГУ також навчали партнерів сучасної роботи з дронами.
Оператори батальйону безпілотних систем Signum 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка завдають ударів по логістиці окупантів.
В Івано-Франківську після російської атаки спалахнула пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку.
Бойовий шлях Вадима з позивним «Боржомі» зі 156-го зенітного ракетного полку імені Максима Кривоноса розпочався ще у 2014-му — на Донбасі.
Заступник командира екіпажу зенітного ракетного комплексу, військовослужбовець у Стрий
від 23100 до 53100 грн
Стрий
Військова частина А2847
У Києві суд визнав винним заступника директора приватного коледжу за схему виготовлення фальшивих довідок про навчання в аспірантурі для військовозобов’язаних. Вирок ухвалив Солом’янський районний суд…