ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Інфраструктура не потрібна: Пентагон створить допоміжні БПЛА, що запускатимуться з майданчиків «без зручностей»

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 4 хв. 6 Червня 2024, 9:11
Передова програма запуску допоміжних безпілотників без використання інфраструктури (ANCILLARY). Малюнок DARPA.

Підрозділ Пентагону агенція DARPA повідомила про початок розробки концепції допоміжних безпілотників без використання підготовленої інфраструктури — ANCILLARY.

Як зазначається у заяві на офіційній інтернет-сторінці підрозділу Міноборони США, виходячи з сьогоднішніх замовлень американської армії, Агентство перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США (DARPA) включило до списку першочергових завдань розробку проєктної концепції Передової програми запуску допоміжних безпілотників без використання інфраструктури (ANCILLARY), повідомляє АрміяInform.

Програма спрямована на розробку легкого безпілотного літака X-класу вертикального зльоту та посадки, зі збільшеною вантажопідйомністю та можливістю тривалої експлуатації. Для розробки остаточного дизайну проєкту на другому етапі було відібрано шість компаній: AeroVironment, Griffon Aerospace, Karem Aircraft, Method Aeronautics, Northrop Grumman та Sikorsky.

Перед визначеними компаніями поставлено завдання пошуку інноваційних методів нарощування ваги корисного навантаження та збільшення дальності дії невеликих допоміжних безпілотних літальних апаратів.

«Мета ANCILLARY — збільшити можливості безпілотних літальних апаратів малого вертикального зльоту та посадки (VTOL) утричі порівняно з літальними апаратами, які використовуються на сьогодні», — зазначив Стів Комадіна, керівник програми DARPA для ANCILLARY, у своїй заяві.

Автономні БПЛА VTOL X-Plane компанії Northrop Grumman. Фото: Northrop Grumman

Агенція очікує, що відібрані компанії удосконалюватимуть конструкцію, використовуючи нові конфігурації, рухові установки та засоби управління. Крім того, план спрямований на усунення потреб у спеціалізованій інфраструктурі для запуску безпілотника.

Передбачуваний невеликий безпілотний літальний апарат має виконувати вертикальний зліт та посадку, що нагадують приземлення вертольота на злітних палубах суден та у віддалених місцях на суші незалежно від погодних умов. Ба більше, він повинен виконувати завдання як високоефективний крилатий літак, навіть перевозячи значне корисне навантаження.

«Угруповання з цих невеликих безпілотних літальних апаратів може бути запущене з корабля, щоб забезпечити спостереження за надводними суднами за межами прямої видимості F2T2 (пошук, фіксація, відстеження цілі), що становить інтерес для командира корабля», — сказав Стів Комадіна.

За даними DARPA, хоча очікується, що ці зусилля будуть спрямовані насамперед на підтримку військово-морського флоту та морських місій, інтерес з боку багатьох служб також значний через потенційні можливості, які ця технологія може запропонувати й іншим родам військ. Зокрема, армія, військово-повітряні сили, командування спеціальних операцій та берегова охорона висловили великий інтерес до використання цих можливостей для матеріально-технічного забезпечення, проведення ударних операцій та спеціальних місій.

На першому етапі (Ia) допоміжна група вивчила концептуальні проєкти дев’яти компаній як традиційних, так і нетрадиційних військових підрядників.

Шість відібраних компаній тепер зосередяться на доопрацюванні проєктів безпілотника X-класу на етапі Ib. Зокрема, виконавці продовжуватимуть проєктування, аналіз та тестування з метою створення демонстраційного зразка безпілотника X-класу. Цей прототип продемонструє технології, необхідні для перспективного оперативного безпілотного літального апарату, здатного запускатися з кораблів військово-морського флоту без використання громіздких механічних пускових установок та обладнання для посадки/евакуації, що використовуються в даний час.

Концепт БПЛА от Sikorsky Aircraft Corporation. Малюнок Sikorsky

Згідно з повідомленням  DARPA, на етапі Ib основна увага буде приділена також зниженню системних ризиків під час зависання безпілотника.

Після цього 10-місячного етапу команди представлять конкурсні пропозиції для другого етапу, який включатиме детальне проєктування, виготовлення та льотні випробування. DARPA планує завершити проєкт льотними випробуваннями такого безпілотника X-класу, які розпочнуться на початку 2026 року.

Як зазначається у плані-завданні DARPA, у безпілотники X-класу будуть запроваджені основні технології, необхідні для роботи літальних апаратів великої вантажопідйомності.

«Ми очікуємо, що оперативні можливості, що надаються ANCILLARY, будуть доповнені іншими технологіями, які розробляють різні дослідницькі та інженерні організації Міністерства оборони, як-от досягнення в галузі сенсорів, радіоелектронної боротьби та особливо автономії та штучного інтелекту», — уточнив Стів Комадіна.

Одна з компаній, обраних для участі в проєкті, Sikorsky, вже проводить льотні випробування, щоб удосконалити свою унікальну конфігурацію з двома повітряними гвинтами, відому як «крило з повітряним гвинтом». Така конфігурація дозволяє літаку підійматися та сідати вертикально, нагадуючи вертоліт, і плавно переходити у горизонтальний політ.

Як вказується, якщо компанія Sikorsky буде обрана для створення літального апарату для подальшого допоміжного етапу, це буде 136-кілограмовий гібридно-електричний літальний апарат із 27 кілограмами корисного навантаження для розвідки, спостереження та рекогностування.

Передова програма запуску допоміжних безпілотників без використання інфраструктури (ANCILLARY). Відео: DARPAtv

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Втратив 2 літри крові, у тілі 81 уламок — боєць Юрій вижив і зараз відновлюється

Втратив 2 літри крові, у тілі 81 уламок — боєць Юрій вижив і зараз відновлюється

Юрій з Чернігівського прикордонного загону отримав поранення в жовтні 2023 року на Донеччині.

Лауреати премії Дарвіна — росіяни помітили міни на дорозі, але вирішили проскочити

Лауреати премії Дарвіна — росіяни помітили міни на дорозі, але вирішили проскочити

Група загарбників пересувалася дорогою, на якій вже палала їх техніка. Окупанти помітили міни, але все одно поїхали вперед.

Ходіть пішки — наші дронарі за день уразили 6 ворожих транспортних засобів окупантів

Ходіть пішки — наші дронарі за день уразили 6 ворожих транспортних засобів окупантів

Підрозділ ударних БПЛА «Гострі картузи» Нацгвардії уразив або знищив 6 одиниць російської неброньованої техніки на Харківщині.

БПЛА «Фурія» будуть модернізувати: що відомо

БПЛА «Фурія» будуть модернізувати: що відомо

Підприємство «Атлон Авіа», яке виробило український безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії Фурія, оновить даний безпілотник. 

Горять склади, антенні комплекси і зброя росіян — наші дронарі «запалюють» на Харківщині

Горять склади, антенні комплекси і зброя росіян — наші дронарі «запалюють» на Харківщині

Бійці 3 штурмової бригади поцілили FPV-дроном у будівлю, яка була начинена ворожими боєприпасами. Також уразили декілька антен, серед яких був комплекс «інкубатор».

«Ангєл мой, будь со мной… А-а-а-а! Глаз витєк!» — кадри яскравого життя окупантів в Україні

«Ангєл мой, будь со мной… А-а-а-а! Глаз витєк!» — кадри яскравого життя окупантів в Україні

Під час одного з російських «м’ясних» штурмів загарбник встиг попросити захисту від вищих сил, але не зміг втекти від українського дрона.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Моторист-механік катера, судна, військовослужбовець

від 22000 до 52000 грн

Одеса, Одеська область

Операційна сестра, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

Водій, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

C/C++ Embedded developer (STM32)

від 21000 до 81000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

Фельдшер 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область