Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку реалізації експериментального проєкту із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей під час несення військової служби у підрозділах Збройних Сил України.
Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу.
Відтепер Генштаб ЗСУ, за погодження з Міноборони, визначає підрозділи Збройних Сил для участі в експериментальному проєкті із можливістю переглядати такі військові частини у випадках їх розформування, реорганізації, передислокації або відсутності в місці постійної дислокації військових частин, надавачів соціальних послуг.
За новими змінами, військовослужбовець чи члени його родини — учасники експериментального проєкту — можуть звернутися за отриманням соціальної послуги — екстрено (кризово).
Підставою для цього може бути їхня особиста заява, заява командира частини, де впроваджується експеримент, чи заява третьої сторони, якій стало відомо про необхідність надання послуги екстрено.
Крім того, нові зміни до Порядку регулюють також окремі питання роботи соціальних працівників, які є цивільними людьми, на території військових об’єктів.
У цьому році проєкт масштабовано до 35 підрозділів, які визначив для участі в експерименті Генеральний штаб ЗСУ. Тоді як минулого року цей проєкт працював лише у 5 підрозділах.
Експериментальний проєкт із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у підрозділах Збройних Сил України стартував минулого року.
Зміст послуги соціального супроводу полягає в тому, що в батальйоні розпочинають роботу соціальні працівники, які допомагають вирішувати цивільні питання та цивільні проблеми військового та його сім’ї.
Дружина військового 135-го ОБТрО Наталя Середа, військовий підрозділ якого приєднався до проєкту минулого року, розповіла, що родини цінують, коли є фахівці, які можу допомогти, підтримати, підказати, як діяти в різних випадках.
«Військові, перебуваючи на території бойових дій, де виконують своє основне завдання захистити мирне населення, зберегти наше життя, вони мають бути впевнені, що їхні сім’ї, близькі мають підтримку в цивільному житті, і в них все окей, і будь-які питання допоможуть вирішити громадські організації або відповідні структури. Буває дуже важко справитися самому, і коли ти розумієш, що на тобі, крім твоїх обов’язків як жінки, на твої плечі лягають обов’язки чоловіка, тому що його зараз немає вдома», — сказала вона.
@armyinformcomua
Вмотивовані добровольці, які долучилися до війська за програмою «Контракт 18-24», завершили базову загальновійськову підготовку та урочисто отримали марунові берети Десантно-штурмових військ.
Підрозділ БпАК 4-го полку ССО під час відбиття наступу окупантів в одному з прикордонних районів продемонстрував майже увесь спектр роботи своїх операторів БПЛА.
Бійці 33-ї окремої механізованої бригади оприлюднили видовищні кадри, на яких зафіксовано, як російський окупант на мотоциклі під час руху підривається на міні.
Народився у Грузії в азербайджанській родині, але вважає себе українцем — боєць 113-ї бригади ТрО Анар розповів, як удвох з командиром з РПГ зачистив позиції «вагнерів» та відбивався від російських морпіхів.
Президент України Володимир Зеленський ввів в дію накладені Радою національної безпеки та оборони санкції проти 56 фізичних та 55 юридичних осіб, в тому числі проти компаній, що причетні до виробництва дронів.
Оператори FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти зупинили ворожий багі з десантом.
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…