ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ставка на гіперзвук: Lockheed Martin розпочав роботи з удосконалення системи зброї великої дальності LRHW

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 1 Червня 2024, 9:11
Система гіперзвукової зброї великої дальності LRHW. Малюнок Lockheed Martin

Американська оборонна компанія Lockheed Martin в інтересах Пентагону розпочала вдосконалення наземної системи гіперзвукової зброї великої дальності LRHW.

Як заявлено у повідомленні фірми-виробника на її офіційному порталі, удосконалення включають: додаткове акумуляторне обладнання LRHW (Long-Range Hypersonic Weapon), підтримку розробки передових систем та програмного забезпечення, комплексні логістичні рішення, повідомляє АрміяInform.

Вартість підписаної угоди складає $756 млн.

Укладений контракт покликаний посилити можливості армії США за допомогою нового класу надшвидких та високоманеврених гіперзвукових ракет великої дальності, які можна запускати з мобільних наземних платформ.

Система LRHW є однією з передових у корпорації Lockheed Martin. Вона складається з армійського контейнера, батарейного командного пункту та транспортно-пускових установок. Всі разом вони утворюють «складне та надійне» наступальне озброєння.

Як повідомляє портал Army Recognition, удосконалена ракетна система LRHW є «проривом» у гіперзвукових технологіях. Ракети спроєктовані таким чином, що можуть летіти до цілі на швидкості понад 5 махів, що в п’ять разів перевищує швидкість звуку. Висока швидкість ускладнює перехоплення ракети засобами ППО супротивника. Крім того, ракета системи LRHW може маневрувати під час польоту, що ще більше ускладнює перехоплення.

Комплекс LRHW призначений для знищення цілей на великих дальностях, що дозволяє армії США вражати цінні або «чутливі на час» об’єкти глибоко за лінією фронту. Гіперзвукові ракети запускаються з мобільних наземних платформ, що підвищує гнучкість розгортання та застосування ракетного комплексу.

Система LRHW призначена для посилення стратегічних та тактичних можливостей збройних сил США. Вона є потужним засобом стримування і є ефективним наступальним інструментом у сучасній війні.

Перша батарея LRHW, відома також як Dark Eagle, була передана американській армії в 2021 році. Новий контракт ще більше зміцнює роль корпорації Lockheed Martin у вирішенні найважливіших завдань національної безпеки США, розвитку технологій гіперзвукової зброї та забезпечення того, щоб армія США залишалася на передньому краї сучасних військових можливостей.

Виконати контракт мають за 5 років. В його межах буде виготовлено чотири мобільні пускові установки з двома ракетами у кожній і пункти керування. Проте варто зауважити, що комплекс Dark Eagle ще жодного разу не стріляв. Остання така спроба була у листопаді 2023 року, але тоді все зірвалося на етапі підготовки до пуску.

Батарея Dark Eagle система гіперзвукової зброї великої дальності LRHW. Малюнок U.S. Army

Сама пускова функціонувала справно, у штатному режимі. Не виключено, що саме тому Пентагон і міг піти на придбання другої батареї, щоб пускових було про запас, а ракети будуть доопрацьовані з часом.

Як зазначили експерти ІКК Defense Express, на виготовлення першої батареї гіперзвукового комплексу LRHW, яку Армія США отримала у 2021 році, знадобилось усього 24 місяці.

«Але можливо, саме наявність виявлених “дитячих хвороб” спричинила те, що виготовлення другої батареї займе уже понад 4 роки. Наразі відомо, що Dark Eagle має наступні заявлені характеристики: швидкість польоту — 4,9 Мах, дальність стрільби — до 3100 км, маса БЧ — невідома», — констатували фахівці оборонного сектору з DE.

Тим часом у самій Lockheed Martin нагадали, що «протягом останніх 60 років компанія розробляла передову гіперзвукову технологію в рамках бачення проєкту “21st Century Security”.

Система гіперзвукової зброї великої дальності LRHW. Відео: Tech Elemental

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Горять склади, антенні комплекси і зброя росіян — наші дронарі «запалюють» на Харківщині

Горять склади, антенні комплекси і зброя росіян — наші дронарі «запалюють» на Харківщині

Бійці 3 штурмової бригади поцілили FPV-дроном у будівлю, яка була начинена ворожими боєприпасами. Також уразили декілька антен, серед яких був комплекс «інкубатор».

«Ангєл мой, будь со мной… А-а-а-а! Глаз витєк!» — кадри яскравого життя окупантів в Україні

«Ангєл мой, будь со мной… А-а-а-а! Глаз витєк!» — кадри яскравого життя окупантів в Україні

Під час одного з російських «м’ясних» штурмів загарбник встиг попросити захисту від вищих сил, але не зміг втекти від українського дрона.

10 тис доларів за довідку для «хворого»: викрито схему ухилення від мобілізації

10 тис доларів за довідку для «хворого»: викрито схему ухилення від мобілізації

Правоохоронці повідомили про підозру двом медикам, які сприяли незаконному переправленню військовозобов’язаних через кордон.

На Луганщині наші дронарі зробили так, щоб ворожому мотоциклісту пригоріло

На Луганщині наші дронарі зробили так, щоб ворожому мотоциклісту пригоріло

Окупант швидко мчав на мотоциклі до своїх позицій, коли раптом почув характерний звук FPV-дрона від бійців бригади Національної гвардії України «Рубіж».

Сьогодні ми визначились з нашими ракетниками щодо оновлених завдань — Президент

Сьогодні ми визначились з нашими ракетниками щодо оновлених завдань — Президент

Володимир Зеленський провів сьогодні детальну і тривалу розмову з міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним.

Чорні запорожці показали, як відбили наступ ворога на Курахівському напрямку

Чорні запорожці показали, як відбили наступ ворога на Курахівському напрямку

На Курахівському напрямку бійці 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців знищили російську техніку і не допустили просування противника.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Розвідник

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Пілот FPV дрону, військовослужбовець

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада Холодний Яр

Військова служба за контрактом, стрілець

від 20000 до 50000 грн

Львів, Львівська область

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Офіцер з морально-психологічного забезпечення 155 об ТрО

від 24000 до 54000 грн

Степанівка, Сумська область

Стрілець до 189 об ТрО 123 Обр ТрО

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв, Миколаївська область