ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На Книжковому Арсеналі розпочав роботу мистецький проєкт від СтратКому ЗСУ

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 31 Травня 2024, 14:58

Усі гості міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», що відкрився вчора в Києві, можуть відвідати виставку «Вдягаю піксель. Історії тих, хто обрав боротьбу». СтратКом ЗСУ провів її офіційну презентацію напередодні.

Відкриваючи виставку, керівник проєкту полковник Артемій Катков сказав:

– Я хотів би подякувати героям нашої виставки, а в їхній особі – кожному українцю, який знайшов у собі сили, спроможність і наснагу доєднатись до лав Збройних Сил України, вдягнути піксель і застосовувати свої навички. Адже навички кожної людини важливі для нашого захисту, для нашої майбутньої Перемоги.

Вибір одягнути піксель — це особистий шлях до рішення стати на захист рідної країни і своїх близьких. Збройні Сили України сформовані із сотень тисяч таких унікальних рішень. У всіх них переплетено переживання й мотивації, хист і талант. Збройні Сили України є втіленням згуртованого українського суспільства, свідомих громадян і громадянок, які вже понад 10 років чинять опір російській збройній агресії та борються за майбутнє країни.

У своєму виступі військовослужбовець і письменник, співкоординатор виставки і людина, яка причетна до кожного з етапів її створення, Олександр Михед наголосив:

– Кожна культурна подія під час широкомасштабного вторгнення росії – це справжній виклик, справжній челлендж. І йдеться навіть не про вимір блекаутів, не про те, що щоразу під час тривоги треба знаходити сили і потім заново себе збирати. Культура часів вторгнення – це виклик, як і про що говорити.

Виставка «Вдягаю піксель. Історії тих, хто обрав боротьбу» – про дух часу, про те, про що мали би говорити всі. Тому що Збройні Сили України як такі є втіленням українського народу.

Осердя проєкту — ілюстрації української художниці Марії Кінович, створені на основі циклу відеоінтервʼю СтратКому ЗСУ з військовослужбовцями, які також доступні для перегляду на виставці.

– Під час широкомасштабного вторгнення українські ілюстратори зробили дивовижну роботу з поширення наративів по всьому світу у візуальному вимірі, розповідаючи, щодня про ту катастрофу і геноцид, що здійснює російська збройна агресія на території України. І Марія Кінович – один із найяскравіших «візуальних голосів», який говорить до світу. І ця виставка про військовослужбовців і військовослужбовиць, які знайшли застосування своїм цивільними навичкам і професіям у Збройних Силах, — підкреслив Олександр Михед.

Слово мали також представниця команди Книжкового Арсеналу Наталія Станько та художниця Марія Кінович.

Ілюстраторка зобразила світ талановитих, фахових і відданих своїй справі людей, які обрали шлях захисту й одягнули піксель, і водночас створила своєрідний омаж спадщині української графіки першої половини ХХ століття. Хтось стоїть на варті рідної землі з часів АТО/ООС. Хтось приєднався до війська з початку широкомасштабного вторгнення, гадки не маючи, де буде завтра.

На відкриття виставки прийшли також кілька її героїв, які охоче фотографувалися з гостями на тлі своїх портретів. Заради майбутнього вони одягнули піксель.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
БПЛА «Фурія» будуть модернізувати: що відомо

БПЛА «Фурія» будуть модернізувати: що відомо

Підприємство «Атлон Авіа», яке виробило український безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії Фурія, оновить даний безпілотник. 

Горять склади, антенні комплекси і зброя росіян — наші дронарі «запалюють» на Харківщині

Горять склади, антенні комплекси і зброя росіян — наші дронарі «запалюють» на Харківщині

Бійці 3 штурмової бригади поцілили FPV-дроном у будівлю, яка була начинена ворожими боєприпасами. Також уразили декілька антен, серед яких був комплекс «інкубатор».

«Ангєл мой, будь со мной… А-а-а-а! Глаз витєк!» — кадри яскравого життя окупантів в Україні

«Ангєл мой, будь со мной… А-а-а-а! Глаз витєк!» — кадри яскравого життя окупантів в Україні

Під час одного з російських «м’ясних» штурмів загарбник встиг попросити захисту від вищих сил, але не зміг втекти від українського дрона.

10 тис доларів за довідку для «хворого»: викрито схему ухилення від мобілізації

10 тис доларів за довідку для «хворого»: викрито схему ухилення від мобілізації

Правоохоронці повідомили про підозру двом медикам, які сприяли незаконному переправленню військовозобов’язаних через кордон.

На Луганщині наші дронарі зробили так, щоб ворожому мотоциклісту пригоріло

На Луганщині наші дронарі зробили так, щоб ворожому мотоциклісту пригоріло

Окупант швидко мчав на мотоциклі до своїх позицій, коли раптом почув характерний звук FPV-дрона від бійців бригади Національної гвардії України «Рубіж».

Чорні запорожці показали, як відбили наступ ворога на Курахівському напрямку

Чорні запорожці показали, як відбили наступ ворога на Курахівському напрямку

На Курахівському напрямку бійці 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців знищили російську техніку і не допустили просування противника.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Розвідник

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Радіотелефоніст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП

Начальник станції радіоперешкод

від 24000 до 122000 грн

Одеса, Одеська область

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Кропивницький

Військова частина А7343

Водій категорії B, C, військовослужбовець у Стрий

від 20500 до 50500 грн

Стрий

Військова частина А2847

Снайпер

від 26000 до 130000 грн

Харків

Рота снайперів спеціального призначення