За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Цього тижня в Таллінні відбулося засідання Керівної групи ІТ-коаліції під керівництвом Естонії та Люксембургу. Учасники ініціативи та спостерігачі підбили підсумки перших поставок обладнання Україні від ІТ-коаліції та оголосили про нові внески.
Про це інформує Міністерство оборони України.
У відомстві зазначили, що про намір вже найближчим часом приєднатися до ІТ-коаліції під час засідання оголосила Іспанія. Крім того, країни-члени ініціативи підтвердили нові внески у розмірі 22 млн євро від Люксембургу, Ісландії, Естонії та Бельгії.
«Робота ІТ-коаліції стрімко прогресує, і крок за кроком ми рухаємося до задоволення потреб України. На початку травня перші ноутбуки, монітори та інші комунікаційні пристрої прибули в Україну. Естонія додатково робить внесок у розмірі 2 млн євро. Цей внесок буде використаний для розвитку системи „Оберіг“, що забезпечує процес обліку військовозобов’язаних. Разом з нашими партнерами ми вже встигли покрити найнагальніші потреби, але ще є багато пріоритетних позицій», — заявила заступник Міністра оборони Естонії Туулі Дунетон.
Перед засіданням коаліції відбулася технічна сесія, на якій розробники з Центру інновацій Міністерства оборони України презентували партнерам систему ситуаційної обізнаності DELTA. Українські військові представили учасникам інструменти для планування операцій, технології інтеграції повітряних, морських та наземних дронів, захищений чат та стрімінгові сервіси з вбудованими функціями обробки інформації штучним інтелектом.
«Дякую нашим партнерам за постійну підтримку, нові внески та швидке закриття критичних потреб наших військових. Ініціатива ІТ-коаліції працює в двосторонньому порядку, ми ділимося з нашими партнерами власними напрацюваннями та досвідом. Наша співпраця виводить використання інформаційних технологій у бойових діях на новий рівень», — зазначила заступник Міністра оборони України Катерина Черногоренко.
Як повідомляла АрміяInform, Міноборони за тиждень прийняло на озброєння 16 нових зразків ОВТ.
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова йти на безумовне припинення вогню та надалі брати участь у переговорах про тривалий мир у будь-якому форматі.
Пілоти 13 бригади оперативного призначення Нацгвардії «Хартія» знищили щонайменше взвод окупантів і купу техніки росіян.
Бійці окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького продемонстрували, як на Торецькому напрямку зачистили забудову від російських «гнізд».
В об’єктив фотопастки прикордонників, встановленої на одній з гірських ділянок державного кордону з Румунією, потрапили двоє чоловіків, які рухалися в бік сусідньої країни.
Попри короткий життєвий шлях, український пілот Олександр Мигуля вже увійшов в історію української авіації, як один з найбільш результативних бомбардувальників Повітряних Сил ЗСУ.
Працівнии ДБР повідомили про підозру заступнику командира однієї з військових частин, дислокованих на Вінниччині. Встановлено, що у 2022 році посадовець бекзпідставно оформив бойові виплати військовослужбовцям, які насправді перебували в тилу.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…