Якщо раніше росіяни покірно терпіли всі негаразди, пов’язані з розв’язаною ними ж війною проти України, та будь-які знущання з боку…
Служба безпеки затримала ще двох колаборанток, які працювали на рф у період окупації правобережної частини Херсона.
Про це інформує Служба безпеки України.
Як зазначається, серед них — колишня посадовиця місцевого підрозділу Фонду соціального страхування.
«Під час захоплення обласного центру вона підтримала рашистів, за що отримала „посаду“ в місцевій окупаційній адміністрації рф. Там за протекції гауляйтера Сальдо фігурантка очолила так званий „відділ соцполітики“», — розповіли у відомстві.
Крім цього, перебуваючи у лавах псевдоустанови, колаборантка підшукувала «однодумців», з яких намагалась сформувати «штат» свого підрозділу.
Також вона запроваджувала «законодавство» країни-агресора та переводила всі банківські розрахунки на російські рублі.
Слідством встановлено, що для конспірації ворожа поплічниця використовувала «псевдонім», яким, зокрема, підписувала «розпорядчі» документи.
Після деокупації обласного центру вона залишилася у місті, а згодом влаштувалась до місцевого Пенсійного фонду.
«Співробітники СБУ задокументували злочинну діяльність фігурантки та її спроби сховатись в державній установі від правосуддя», — додали в СБУ.
Як встановило розслідування, ще одна викрита колаборантка — мешканка Корабельного району Херсона. Під час окупації обласного центру вона вступила до «виборчкому» рашистів.
Там вона агітувала місцевих жителів «проголосувати» за приєднання регіону до складу росії.
Для збору «голосів» вона робила подворові обходи та агітувала місцевих жителів поставити у незаконних бюлетенях відмітки на користь рф.
Після звільнення міста колаборантка намагалася переховуватися, однак Служба безпеки встановила її місцеперебування і затримала.
«Наразі слідчі СБУ повідомили обом зловмисницям про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Затримані перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна», — йдеться в повідомленні.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Вінницькій та Херсонській областях за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури.
Як повідомляла АрміяInform, на Одещині викрили диверсанта, який на замовлення росії вилив 5 каністр бензину під електропідстанції.
Президент України Володимир Зеленський провів на Одещині координаційну нараду з Командуванням ВМС щодо безпекових питань Південного регіону.
Український дрон назавжди позбавив російського загарбника двох вкрай шкідливих звичок. Перша — це вторгнення до чужих країн, а друга — куріння.
Від початку доби між Силами оборони та російськими окупаційними військами відбулося 71 бойове зіткнення.
Гранатометник відділення морської піхоти
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Зовнішній пілот, оператор безпілотних літальних апаратів
від 20000 до 120000 грн
Чернівці
107 ОБр Сил ТрО
Якщо раніше росіяни покірно терпіли всі негаразди, пов’язані з розв’язаною ними ж війною проти України, та будь-які знущання з боку…