Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Пентагон та суміжні структури шукають можливість підвищення мобільності особового складу в контексті повсякденної служби та вирішення бойових завдань.
Як інформує оборонний портал Defense News, члени Палати представників США мають плани, щоб Повітряні сили країни взялися за концепцію так званого електричного «літаючого автомобіля», повідомляє АрміяInform.
Зазначається, що в одному з розділів від підкомітету зі збройних сил у Законі про національну оборону на 2025 фінансовий рік є вимога до ВПС США та Пентагону створити робочу групу, яка б перетворила концепцію Agility Prime (можна перекласти як «Первинна рухливість») у програми, які можна було б використовувати в оперативному порядку.
Agility Prime — це програма, яку проводить AFWERX, інноваційний підрозділ ВПС, щоб співпрацювати з промисловістю для розробки та демонстрації електричних літаків з вертикальним зльотом і посадкою або VTOL.
Зокрема, протягом останніх чотирьох років було укладено низку контрактів на створення для військових «повітряних таксі».
Як стало відомо експертам ІКК Defense Express, у ПС США вже експериментували з наступними зразками:
Як зазначають автори сайту Gagadget, Joby Aviation уже передала ВПС США перше «повітряне таксі».
Що стосується пасажирського варіанту апарату, то відповідно до вимог американських військових, літальний апарат eVTOL повинен мати місткість від трьох до восьми осіб, горизонтальну швидкість не менш ніж 100 миль за годину (161 км/год) і дальність польоту не менш ніж 100 миль (161 км). У вантажній версії апарат повинен бути безпілотним з максимальною повною злітною масою понад 1320 фунтів (599 кг).
У ВПС США також вбачають, що технології, які тестують у межах програми Agility Prime, можна використовувати у бойових рятувальних операціях, оскільки такі літаки будуть працювати тихіше за традиційні гелікоптери.
Разом із тим, у ВПС США планують використовувати літаки eVTOL у пошуково-рятувальних операціях, евакуації поранених, гасінні пожеж, для надання допомоги у разі стихійних лих, під час проведення гуманітарних операцій та іншої подібної роботи.
Між тим у виданні Defense News повідомляється, що у межах програми Agility Prime служба матиме пів року часу, щоб створити так звану перехідну робочу групу в рамках цієї програми, вона працюватиме до кінця вересня 2027 року, її завданнями буде визначати, як же технології Agility Prime (вертикальний злет та посадка й автономний політ) можуть допомогти збройним силам. І також має бути створена і реалізована стратегія з передачі можливостей іншим підрозділам, які ймовірно використовуватимуть електричні літаки.
Очолить цю групу міністр ПС США, до неї увійдуть також міністри армії та флоту, низка заступників міністрів та представники командування спецоперації США і транспортного командування.
Водночас до кінця вересня 2025 року міністр ПС США має надати звіти, в яких буде проаналізовано програми військових як у розробці, так і в закупівлі гібридних чи електричних літаків VTOL, а також плани з військових закупівель цих технологій та досліджень і програм розвитку.
Пропозиції компанії Beta Alia до проєкту в межах програми Agility Prime. Відео: BETA
@armyinformcomua
Наші аеророзвідники відмічають накопичення росіянами великої кількості причіпних гаубиць різних типів.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ показали свою роботу дронами під час потужного штурму села Максимівка південніше Курахово.
Якщо раніше за день спостерігалося до 15 атак ворога на наші позиції, то зараз їх кількість впала до 5-7.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм колони з одного танка та 5 бронемашин ворога.
3 грудня в штаб-квартирі НАТО глава МЗС України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами країн щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України.
Пілоти бригади прикордонників «Помста» літають на «дальняк» — у глибину тимчасово окупованої Луганщини.
від 25000 до 125000 грн
Мукачево
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада
від 20100 до 120000 грн
Суми, Сумська область
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…