ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

МЗС України розкрило подробиці допомоги від арабських держав під час війни

Міжнародне співробітництво Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 25 Травня 2024, 8:12

Міністерство закордонних справ України розкрило подробиці допомоги від арабських держав під час війни України проти російського агресора.

Про це йдеться в заяві МЗС України до річниці створення Ради співробітництва арабських держав Затоки.

МЗС України привітало Генеральний секретаріат Ради співробітництва арабських держав Затоки, країни-члени Ради — Королівство Саудівська Аравія (КСА), Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Державу Катар, Державу Кувейт, Королівство Бахрейн, Султанат Оман — та їх дружні народи, з 43-ю річницею створення Ради співробітництва арабських держав Затоки (РСАДЗ).

«Пройшовши довгий шлях з моменту свого заснування у 1981 році, РСАДЗ досягла численних успіхів у сферах економіки, безпеки та соціального розвитку, зміцнивши позиції країн-членів на міжнародній арені», — йдеться в заяві.

На думку МЗС України, єдність країн Затоки та їх високоповажних лідерів у реалізації програм та проєктів, спрямованих на досягнення сталого соціально- економічного розвитку і процвітання держав регіону, підвищення добробуту та якості життя громадян, є прикладом успішної та ефективної співпраці народів, які цінують мир та працюють заради спільного благополуччя.

«Сучасні безпекові, політичні, економічні, екологічні та продовольчі виклики регіонального та глобального масштабів створюють нові реалії, в яких роль РСАДЗ набуває особливої важливості. Керуючись загальними принципами та нормами міжнародного права, Організація успішно координує зусилля для забезпечення стабільності та безпеки в регіоні, а також відіграє значну роль в розбудові багатокомпонентної архітектури світової безпеки», — йдеться в заяві.

МЗС України високо оцінило підтримку України з боку країн РСАДЗ із початку повномасштабної збройної агресії росії проти України.

«Добрі справи не залишаються непоміченими. Надаючи допомогу в цей нелегкий для нас час, країни РСАДЗ дають надію та посилюють віру, що разом, у єдності, ми подолаємо будь-які виклики та загрози міжнародному порядку денному», — йдеться в заяві.

МЗС України висловило вдячність за надану урядами КСА, Катару, ОАЕ, Кувейту та Бахрейну гуманітарну допомогу на суму понад 688 млн дол. США.

У період з березня 2022 по травень 2024 року в Україну доставлено понад 4 700 генераторів, 64 автомобілі швидкої допомоги, 7500 ноутбуків та 10000 шкільних наборів для потреб освітніх закладів, побутову техніку, медикаменти і медичне обладнання, продукти харчування та іншу допомогу для постраждалих від наслідків російської агресії та внутрішньо переміщених громадян України.

Країни РСАДЗ активно долучаються до реалізації важливих соціальних проєктів в Україні, спрямованих на відновлення та покращення життя людей в умовах війни.

«Україна та український народ вдячні за ефективну посередницьку роль задіяних країн РСАДЗ у питаннях звільнення військовополонених, а також повернення незаконно депортованих та насильно переміщених Росією українських дітей. Повернення додому українських громадян з полону та незаконного утримання Росією є важливим елементом Формули миру, а також основою плану дій Bring Kids Back UA, що ініційовані Президентом України Володимиром Зеленським», — зазначається в заяві.

Україна розраховує на подальшу активну позицію та дієву підтримку країн РСАДЗ, а також очікує на розширення кола партнерів, які працюватимуть над питаннями повернення військовополонених та українських дітей до своїх домівок, розбудови миру, відновлення цивільної та енергетичної інфраструктури, що постраждала внаслідок збройної агресії росії, повоєнної відбудови України.

«У співпраці та єдності ми здатні відновити всеохоплюючий, справедливий та сталий мир. Саме цьому завданню присвячений Глобальний Саміт Миру 15-16 червня у Швейцарії, до участі в якому ми закликаємо всі держави регіону», — йдеться в заяві.

Читайте нас в Telegram
З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександр Балануца обговорив з Головою військового штабу ЄС генерал-лейтенантом Мікаелем Ван дер Лааном необхідність продовження місії ЄС EUMAM з підготовки українських військових.

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

Служба Безпеки України разом з Національною поліцією затримали депутата Ужгородської міської ради, якого звинувачують у вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації.

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

На засіданні Громадської ради при Міністерстві оборони України головним стало питання виконання заходів Антикорупційної програми та розробки проєкту її нової редакції.

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї ОШБр капітан Юрій Федоренко в ефірі Армія TV відповів на поширене питання про те, чому бійці вимушені збирати додаткові кошти на БПЛА попри великі витрати держави на цю техніку.

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

Операція «Джетта» – одна з багатьох яскравих місій ССО, яка донедавна підпадала під формальне «деталі не розголошуються з міркувань операційної безпеки».

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

Сухопутні війська Збройних сил України опублікували список контактних номерів, за якими громадяни можуть проконсультуватися з приводу можливих порушень з боку працівників ТЦК та СП.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій-машиніст екскаватора, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Львів

110 окремий батальйон 111 ОБр Сил ТрО

Водій

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО

Гранатометник

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

DevOps engineer

від 55000 до 130000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Начальник електросилових пристроїв

від 23000 до 50000 грн

Радісне, Одеська область

Розвідник-оператор

від 25000 до 125000 грн

Одеса

137 ОБМП