— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
«20 олівців на голови р*сні» — так каже про нічну роботу військовослужбовців 148-ї окремої артилерійської бригади ДШВ ЗСУ наш колега Віталій Павленко. Йому вдалося попрацювати з артилеристами вночі, коли ті відпрацьовували по ворогу: щедро і точно.
Як військовослужбовці 148 оабр луплять ворога на одному зі складних напрямків нашого фронту, як опинилися у війську та що їх мотивує — в ексклюзивному фоторепортажі АрміяInform.
Воїни працюють із реактивною системою залпового вогню калібру 122 мм БМ-21 «Град».
Знайомтеся: водій БМ-21 «Град» Володимир Олександрович, позивний «Санич». Його обов’язок — доставлення людей на позиції. Доброволець, з перших днів війни у війську.
Дмитро — бусоліст, він передає координати дирекційного кута. Йому 31 рік, має позивний Крісмас.
Він мобілізувався рік тому, в 2023 році. Родом з Кіровоградської області.
«Я тут, бо за моєю спиною — донька, дружина, матір. Мій вітчим служив у 40 артилерійській бригаді. Загинув від обстрілу ворожої артилерії», — ділиться військовий.
А це — Анатолій, він зв’язківець. 27 років. Мобілізований в 2023 році. Родом з Житомирщини. Спочатку навчався в 95-ій окремій десантно-штурмовій бригаді ДШВ ЗСУ, потім потрапив в артилерію.
А Владислав на псевдо «Вал» вирішив приєднатися до лав Сил оборони, саме до ДШВ, разом з другом. Це було в серпні 2022 року. Зараз він — старший навідник БМ «Град».
Макс — командир БМ «Град». Йому — 37. Доброволець з перших днів широкомасштабного вторгнення. Має досвід строкової служби. Свого часу був командиром розрахунку гармати Д-30, командиром 2С19 «Мста-С». Командиром БМ-21 «Град» став з початком широкомасштабного.
Дмитро керує стрільбами. Позивний «Кубовий». Добровольцем став до лав Сил оборони, навчався у школі сержантів та згодом потрапив до артилеристів.
Павло, позивний «Бородач», 35 років. Аеророзвідник, передає координати. У ЗСУ потрапив трохи більше року тому.
«У військкоматі одразу сказали, що буду артилеристом», — каже він.
Богдан з позивним «Калаш» — навідник.
«Вчора мені виповнилося 24 роки», — каже він.
У 2020 році підписав контракт зі ЗСУ. Його обов’язки — розвідка, аеророзвідка, пілот дронів, коригує стрільби.
«Отримую координати, працюємо по них, стежу, щоб усе прилітало на голови росіян», — говорить він про свою роботу.
22-річний Назар з позивним «Булочка» — теж навідник. У ЗС — з 2020 року.
Служив у 95-ій бригаді до 2023 року. Згодом рішенням ВЛК був визнаний непридатним до служби в ДШВ, але придатний до служби в артилерії.
Він був командиром відділення, командиром штурмової групи, ходив на штурми. Брав участь у звільненні Харківської, Донецької, Луганської областей. Тепер — робота в артилерії.
А це — командир БМ Віталій, позивний «Чечен», 36 років. Доброволець, потрапив у військо в перший день широкомасштабної війни.
Тарас — командир відділення підвозу боєприпасів. Йому 53 роки. Побратими кличуть його «Дядько Тарас». Ремонтує техніку. Доброволець з першого дня війни. Брав участь в антитерористичній операції.
Про свою місію у війську говорить лаконічно: «Батьківщину захищаю».
А навідник Богдан отримав свій позивний — Павук — через пісню «Дзідзьо» «Бодя-павук». Йому 24 роки. До широкомасштабної війни працював у Польщі. Після 24 лютого одразу повернувся. І пішов у військо.
А це Ігор — командир реактивної артилерійської батареї. Позивний Warlock, капітан ЗСУ. Йому 46 років. На війні він з 2 березня 2022 року. Доброволець, у цивільному житті працював менеджером по роботі з ключовими клієнтами в одній із відомих компаній на ринку України.
Далі — ефектна нічна робота наших артилеристів: навчених, фахових, мотивованих воїнів. Робота, після якої у ворога поменшає і техніки, і живої сили.
@armyinformcomua
Олександр, 55-річний водій вантажівки «Урал» 128 гірсько-штурмової Закарпатської бригади, щодня долає небезпечні маршрути фронту, попри ризик стати «жирною ціллю» для ворога. Його історія — це не тільки про військову відвагу, а й про відданість справі, заради родини та рідної землі.
Минулої доби, 13 січня, на Харківщині внаслідок ворожих обстрілів постраждали троє людей, серед яких дитина.
Ворожі штурми на Покровському напрямку стають все більш інтенсивними, незважаючи на відсутність броньованої техніки на передовій.
Уночі російські війська обстріляли з РСЗВ «Град», важкої артилерії, дронів населені пункти Дніпропетровської області, внаслідок чого троє людей дістали поранення.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА), яка налічує чотири базові кваліфікаційні рівні (БКР), кожен з яких визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
Ще 21 БПЛА не досяг цілі та був локаційно втрачений.
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…