ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Україна приєдналася до багатонаціональної ініціативи для тестування бойових систем

Новини
14 Травня 2024, 12:16
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Україна приєдналася як гостьовий партнер до багатонаціональної ініціативи — Об'єднаної мережі бойових лабораторій (Combined Federated Battle Laboratories Network).

Про це повідомило Міністерство оборони України.

Мережу лабораторій використовують розробники систем для тестувань, спільних навчань та верифікації розробок.

Спонсором участі України в ініціативі стала Агенція НАТО зі зв’язку та інформацію (NCIA), з якою Міністерство оборони України підписало технічну угоду.

Участь в «мережі бойових лабораторій» розширить можливості України щодо тестування бойових систем на взаємосумісність та готовність до застосування у багатонаціональних операціях. Це дозволить, зокрема, проводити такі тестування в мережах з грифом «таємно» після відповідної акредитації.

Співпраця НАТО та України дозволить обмінюватися експертизою, зміцнювати співпрацю, проводити навчання та надавати можливості для покращення взаємосумісності.

Окрім України, участь в ініціативі беруть 39 партнерів (32 країни НАТО, Австрія, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, організація НАТО тощо).

«Наша співпраця з НАТО та іншими країнами-партнерами розширює кордони. Ми прагнемо до взаємосумісності з партнерами, а наші системи давно зарекомендували себе під час спільних навчань. Вдячні за запрошення України до ще однієї ініціативи. Готові продовжувати роботу та поглиблювати взаємодію», — відзначила заступник Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Наразі мережа CFBLNet налічує понад 400 точок у 26 країнах та НАТО. Вона функціонує у рамках партнерства між Комітетом з електроніки комунікацій (CCEB), НАТО та Сполученими Штатами Америки. Ядром CFBLNet для європейських країн, країн та організацій НАТО управляє Агенція НАТО зі зв’язку та інформації (NCIA).


696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ
696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ

Оператори РЕБ 413-го полку «Рейд» за 19 днів придушили 696 ворожих БПЛА, серед яких 646 FPV-дронів та 50 «Молній».

Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії
Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії

Підполковник ЗСУ Сергій Магльований здобув найвищу відзнаку серед іноземних слухачів престижного курсу Advanced Command and Staff Course.

РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції
РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції

Ворог активізувався на Херсонщині та Нікопольщині, збільшив застосування ударних БПЛА і керованих авіабомб, однак Сили оборони посилюють протидію засобами РЕБ.

На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ
На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 79 разів атакував позиції Сил оборони.

ВАКАНСІЇ
Olx військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Богодухів, Харківська область

WorkUa Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 30000 грн

Сарата

Державна прикордонна служба України

Olx Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Кропивницький та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Кропивницький, Кіровоградська область

RobotaUa Фотограф, Відео монтаж, Прес-служба, Медіа

від 20000 до 120000 грн

Суми

129 окрема бригада ТрО

RobotaUa Розвідник-далекомірник, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго

Olx Інспектор прикордонної служби (Бригада Гвардії наступу “Помста”)

від 25000 до 125000 грн

Черкаси, Черкаська область