За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Пентагон зробив вирішальний крок щодо масштабного придбання протикорабельних систем NMESIS для Корпусу морської піхоти США після того, як вони були вперше розгорнуті понад три роки тому.
Як інформує оборонний портал Army Technology, наприкінці квітня 2024 року Міністерство оборони США уклало контракт з корпорацією RTX (колишня Raytheon Technologies) на першу поставку системи вартістю майже $50 млн, повідомляє АрміяInform.
Комплекс NMESIS (Navy Marine Expeditionary Ship Interdiction System) об’єднує два пускові контейнери з протикорабельними ракетами NSM, які встановлені на дистанційно керований наземний транспортний засіб ROGUE (англ. Remotely Operated Ground Unit for Expeditionary, скор. ROGUE), який створений на шасі тактичного військового автомобіля JLTV.
Це рішення має на меті покращити протикорабельні можливості Корпусу морської піхоти США (КМП) щодо підтримки місій з контролю над водною акваторією.
Кожна ракета NSM важить 407 кілограмів, може розвивати швидкість від 0,7 до 0,9 Маха та вражати цілі на відстані 185 кілометрів. Її довжина — 3,96 метра. NSM підходить для запуску з різних платформ. Наприклад, ВМС США у 2018 році обрали її для кораблів прибережної зони та фрегатів майбутнього.
NSM комплектується комбінованою системою наведення з інерційними, супутниковими та інфрачервоними приладами. Ураження цілі проводиться бойовою частиною вагою 125 кг. Політ до цілі здійснюється з високою дозвуковою швидкістю на мінімальній висоті над водою.
Морські піхотинці США планують використовувати NMESIS у дивізіонах разом із ракетними системами HIMARS. Безпілотні установки вражатимуть морські надводні об’єкти, а HIMARS — завдаватимуть ударів по наземних цілях.
Базовий протикорабельний ракетний комплекс вперше випробували ще 2020 року. У серпні 2021 року NMESIS взяв участь у навчаннях, під час яких його десантували з транспортного літака C-130, після чого він запустив ракету NSM по списаному фрегату «Інграхам». Але після успішного тестування Корпус морської піхоти отримав лише два комплекси, і програма була поставлена «на гальма» аж до нинішнього рішення про масштабні закупівлі NMESIS.
NMESIS не вважається повністю автономною пусковою установкою, оскільки її система управління вогнем не контролюється системою автономного керування та технологією самостійності. Ним керує морський піхотинець, який відповідає за планування місії та запуск ракети.
Офіційні особи Пентагону відзначили, що NMESIS підтримуватиме програму Force Design 2030, дозволяючи невеликому екіпажу морської піхоти діяти в передовій обстановці з мінімальною видимістю.
У Корпусі морської піхоти США розглядають перспективу масштабного постачання NMESIS як один із важливих компонентів довгострокового планування. Морська піхота давно відчувала потребу в протикорабельному ракетному комплексі наземного базування, тому поява NMESIS цілком укладається у стратегію переозброєння КМП.
Мобільна наземна система протикорабельної зброї NMESIS. Відео: USA Military Channel
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова йти на безумовне припинення вогню та надалі брати участь у переговорах про тривалий мир у будь-якому форматі.
Пілоти 13 бригади оперативного призначення Нацгвардії «Хартія» знищили щонайменше взвод окупантів і купу техніки росіян.
Бійці окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького продемонстрували, як на Торецькому напрямку зачистили забудову від російських «гнізд».
В об’єктив фотопастки прикордонників, встановленої на одній з гірських ділянок державного кордону з Румунією, потрапили двоє чоловіків, які рухалися в бік сусідньої країни.
Попри короткий життєвий шлях, український пілот Олександр Мигуля вже увійшов в історію української авіації, як один з найбільш результативних бомбардувальників Повітряних Сил ЗСУ.
Працівнии ДБР повідомили про підозру заступнику командира однієї з військових частин, дислокованих на Вінниччині. Встановлено, що у 2022 році посадовець бекзпідставно оформив бойові виплати військовослужбовцям, які насправді перебували в тилу.
від 20000 до 75000 грн
Черкаси
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…