Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
2-5 травня у Valle del Silencio La Marquesa (Долина тиші Національного парку Ла Маркеза) в Мексиці відбувся десятий Чемпіонат світу з середньовічного бою, який організовує International Medieval Combat Federation (Міжнародна федерація середньовічного бою).
Середньовічний бій (СБ) – порівняно молодий вид спорту, що включає повноконтактний бій з використанням сталевої ненагостреної зброї, захисного і наступального озброєння, характерного для доби Середньовіччя. Середньовічний бій визнано неолімпійським видом спорту та внесено до Реєстру визнаних видів спорту в Україні Міністерством молоді та спорту України наказом №4711 від 23.12.2016 р. за клопотанням Всеукраїнської федерації середньовічного бою.
Сучасний рух історичної реконструкції започаткований на межі 1950-х – 1960-х років у США, згодом набув популярності в західній та східній Європі.
Міжнародна федерація започаткувала чемпіонат світу з середньовічного бою в 2014 році. Серед його учасників з різних країн багато діючих військових та ветеранів. Українська команда бере участь у змаганнях з 2017 року. В 2019 році чемпіонат проходив у Парку «Київська Русь», що в с. Копачів на Київщині.
У Чемпіонаті 2024 року в Мексиці взяли участь представники 16 країн. Українська збірна на 80% складалася з чинних військовослужбовців, які використали свої відпустки, щоб взяти участь у змаганнях. Хлопці та дівчата змагались як у дуельних, так і в масових номінаціях.
Перед початком змагань збірну України гостинно прийняла Надзвичайний та Повноважний Посол України в Мексиці Оксана Драмарецька.
Спортсменів-лицарів впродовж усіх днів змагань підтримували ветерани російсько-української війни, які проходять реабілітацію в Мексиці. Також на заході постійно був присутній консул та українська діаспора.
У підсумку наші спортсмени-лицарі здобули:
3 місце у масовій номінації «10*10» – альянс України (військовослужбовці Арсеній Вегера, Сергій Ващук, Ярослав Капустинський, Олексій Лялюшко, Юрій Сакальський, Андрій Собчук, Богдан Жовтобрух);
4 місце у масовій номінації «16*16»;
1 срібну медаль в дуелях серед хлопців;
1 бронзову медаль у дуелях серед дівчат.
Наступного року чемпіонат світу з середньовічного бою відбудеться в США. Віримо, що наша команда здобуде на ньому не менш вагомі результати.
@armyinformcomua
Технологи турецької фірми ASELSAN розробили мінометні системи та серію новітніх набоїв для артилерійської зброї, до якої увійшли як снаряди великого, так і середнього калібрів.
У день, коли країна святкувала Незалежність, він прийшов до ТЦК. А вже за кілька місяців самотужки рятував побратимів під вогнем у згорілому бліндажі. Це історія стрільця-санітара «Матроса» з 100-ї окремої механізованої бригади.
Спецпризначенці 3-го окремого загону ЦСП «Омега» пройшли курс висотно-штурмової підготовки, під час якого відпрацювали сценарії звільнення захоплених будівель, порятунку заручників та знешкодження злочинців.
Нацгвардієць Сергій Штапура увійшов в історію, ставши першим українським військовим, який здійснив церемоніальну першу подачу перед матчем Головної ліги бейсболу (MLB) у США.
Під Покровськом спроба маневру російського окупанта на мотоциклі завершилася контактом з невибуховими загородженнями, які встановила 70 Окрема бригада підтримки.
Російський загарбник настільки невдало вибрав момент, щоб виповзти зі свого укриття, що одразу став здобиччю українського бомбера.
від 25000 до 45000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…