Упродовж цього періоду новобранець проходить не лише фізичне тренування, а й внутрішнє становлення — вчиться діяти в колективі, працювати під тиском, приймати відповідальність і мислити як воїн….
		Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський виступив вдень 28 квітня з заявою про стан справ на фронті.
Текст заяви був оприлюднений на офіційному каналі Головкома.
У заяві йдеться про загострення ситуації на фронту внаслідок того, що ворог намагається захопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту, зосередивши основні зусилля на декількох напрямках, де він створив значну перевагу в силах та засобах.
«Ворог активно атакує по всій лінії фронту, на деяких напрямках — має тактичні успіхи. Відбувається динамічна зміна обстановки, окремі позиції переходять «з рук в руки» кілька разів протягом доби, що породжує неоднозначне розуміння ситуації», — заявив Олександр Сирський.
За його словами, цього тижня важкі бої тривали по всій лінії фронту. Зокрема, на Луганщині противник намагається скористатися своєю перевагою у повітрі, ракетах та кількості артилерійських боєприпасів. Головним завданням для себе ставить вийти на адміністративну межу Луганської області.
Основні напрямки зосередження зусиль ворога на Куп’янському напрямку — села Стельмахівка та Берестове. Там ворог мав частковий успіх, але діями наших підрозділів був зупинений. Також, продовжує наступ на село Терни на Лиманському напрямку, намагається витіснити Сили оборони України за річку Чорний Жеребець, успіху не має.
На Сіверському напрямку противник наступає в районі Білогорівки та Роздолівки, намагається прорватися і блокувати Сіверськ, щоб створити умови для продовження наступу на Слов’янськ. Успіхів не має, його просування на цьому напрямку зупинене.
На Краматорському напрямку найгарячішими точками залишаються Іванівське та Часів Яр. Також, противник намагається повернути під свій контроль Кліщіївку та вийти на рубіж по каналу «Сіверський Донець-Донбас».
Найскладніша ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, де продовжуються запеклі бої. Противник на цих напрямках задіяв до чотирьох бригад, намагається розвинути наступ західніше від Авдіївки та Мар’їнки, пробиваючись до Покровська та Курахового.
Підрозділи Сил оборони України, зберігаючи життя та здоров’я наших захисників, перемістились на нові рубежі західніше Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки.
В цілому, на цих напрямках противник досяг певних тактичних успіхів, але оперативної переваги отримати не зміг. Українські війська завдають ворогу максимальних втрат, як в особовому складі, так і у військовій техніці.
Для посилення оборони на цих напрямках, заміни підрозділів, що зазнали втрат, здійснюється переміщення бригад, які відновили боєздатність.
Силам оборони України вдалося покращити своє тактичне положення в районі Синьківки (Куп’янський напрямок) та Серебрянського лісництва (Лиманський напрямок).
На Півночі України противник продовжує обстріли прикордонних населених пунктів у Сумській та Чернігівській областях, веде диверсійно-розвідувальну діяльність. Ознак безпосередньої підготовки противника до наступальних дій на Півночі України немає.
Разом з тим, відстежуємо нарощування чисельності та перегрупування військ противника на Харківському напрямку. На найбільш загрозливих напрямках наші війська посилено артилерійськими та танковими підрозділами.
Продовжуємо ротацію військових частин з метою організації відпочинку особового складу та відновлення боєздатності наших військових частин.
Триває підготовка особового складу у навчальних центрах, основний акцент робиться на якість та майстерність у володінні зброєю.
Продовжуються роботи з фортифікаційного обладнання оборонних рубежів та позицій.
Також ведеться робота з партнерами щодо якнайшвидшого отримання засобів ураження, озброєння та військової техніки.
Як повідомляла АрміяInform, Олександр Сирський на черговому “Рамштайні” поінформував учасників коаліції про складну оперативно-стратегічну обстановку, яка має тенденцію до загострення.
@armyinformcomua 
   
   
 
    Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Сторони обговорили публікацію щорічного звіту ЄС про розширення та фінансову підтримку української енергетики.
   
   
 
    Російські окупаційні війська за минулу добу втратили 840 своїх військових, п’ять танків та 42 артилерійських системи.
   
   
 
    За минулу добу між Силами оборони та російськими окупантами відбулося 151 бойове зіткнення.
   
   
 
    Як триває бойова робота артилеристів української САУ М109 А3 норвезького походження під Костянтинівкою?
   
   
 
    Міністерство оборони, за дорученням Президента України Володимира Зеленського, розпочало підготовку нових типів контрактів для військовослужбовців та відповідні зміни до законодавства.
   
   
 
    У Харкові судитимуть лікарку, яка допомагала чоловікам оформлювати фіктивну інвалідність і виїжджати за кордон
                    
                    від 23000 до 53000 грн
Вся Україна
103 ОБр ТрО ім. митрополита А. Шептицького
                    
                    від 20000 до 30000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень Дніпро
Упродовж цього періоду новобранець проходить не лише фізичне тренування, а й внутрішнє становлення — вчиться діяти в колективі, працювати під тиском, приймати відповідальність і мислити як воїн….