Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Речник Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також тепер речник Сил оборони Півдня капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів про переміщення російського малого ракетного корабля «туча».
Свої коментарі Дмитро Плетенчук надав в ефірі телеканалу Freedom 23 квітня 2024 року.
«Цікава подія. Вони другий корабель виводять з акваторії Азово-Чорноморського регіону. Проєкт «каракурт» — «туча». Це малий ракетний корабель, що був на випробуваннях. Який так само ховався в пункті базування в новоросійську», — заявив речник ВМС ЗСУ.
За його словами, зараз російські окупанти перекинули «тучу» перекинули до Азова.
«І він уже у північній частині навіть Азовського моря. Заходитиме у волгодонський канал і залишатиме акваторію», — розповів Дмитро Плетенчук.
Пізніше в ефірі «Телеканалу Прямий» Дмитро Плетенчук також нагадав про виведення росіянами з Чорного моря корабля «амур».
«Результатом системної роботи стало те, що вони сьогодні вночі вивели вже другий ракетоносій з акваторії. Вони сюди прийшли на ходові випробування, але зрозуміли, що ходові випробування проходити на внутрішньому рейді пункту базуванні новоросійськ, мабуть, це трошки не те. І щоб не повторити долю «аскольда», вони їх вирішили все ж таки вивести з акваторії», — розповів Дмитро Плетенчук.
Сили оборони України пошкодили ракетний корабель «аскольд» на суднобудівному заводі в Керчі 4 листопада 2023 року.
«Сам факт, що ці кораблі покинули нашу акваторію, каже про те, що, по-перше, ворог зробив висновки. Все ж таки він чомусь вчиться. По-друге, що він визнає, що не може впроваджувати активну діяльність саме в акваторії Чорного моря», — пояснив речник ВМС ЗСУ.
Він зазначив, що «амур» і «туча» входять до російського проєкту малих ракетних кораблів «каракурт». До нього також відносяться «аскольд», «тайфун» та «циклон».
Як повідомляла АрміяInform, ракетний корабель «Циклон» військові рф задіяли в якості системи протиповітряної оборони у бухті Севастополя для свого захисту від українських засобів ураження.
@armyinformcomua
У ніч на 23 червня (із 20.00 22 червня) противник атакував 368 засобами повітряного нападу. Основний напрямок удару — місто Київ.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Станом на 08:30 ранку відомо про шість загиблих та 16 постраждалих у Києві внаслідок російського комбінованого удару.
Президент України Володимир Зеленский анонсував переговори з країнами-партнерами щодо виділення коштів на програму з виробництва безпілотних систем, зокрема, дронів для перехоплення ворожих БПЛА.
Упродовж доби окупанти завдали 458 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області.
Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 142 бойових зіткнення, найбільше — на Покровському напрямку.
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…