Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Згідно зі зведенням Генштабу ЗС України, росіяни від початку широкомасштабного вторгнення вже втратили понад 15 тисяч одиниць автомобільної техніки.
Багато це чи ні та які наслідки матиме, розповів військовий експерт Петро Черник.
— Унікальне явище фіксується зараз в російсько-українській війні. Це безпрецедентна висока кількість втрати росіянами звичайної автомобільної техніки, — розповідає Петро Черник.
Насамперед він має на увазі КамАЗ-4310 і Урал-4320:
— Хоча здебільшого це одна і та сама машина, тільки кабіну має іншу. Щодо тоннажності, прохідності, двигуна — це одна конструкторська розробка. І нині росіяни втратили більш ніж 15 тисяч такої техніки.
Військовий експерт звертає увагу на те, що показники винищення за місяць нині становлять у межах до 70–80 одиниць, на відміну від квітня 2022 року, коли вони були в межах 7–8.
— Чому так? У 2022 році росіяни зробили ставку на великі маршові ударні кулаки дорогами, і, дійсно, вони тоді були дуже непогано забезпечені бронетехнікою, — каже Черник.
Він пояснює, що бронетехніка якраз і покликана перевозити особовий склад у реаліях сучасного бою. Згадує ворожі БТР-80, БТР-82 та дещо старі, але модернізовані, БТР-70:
— Застосовувалися росіянами і дуже сильно розрекламовані їхні броньовані автомобілі КамАЗ типу «Тайфун», а також типу «Тигр». Застосовували вони і техніку на гусеничній тязі, скажімо, такі як БМП-3, БМП-2 і навіть БМП-1, а також бойові машини десанту різного типу БМД-1, БМД-2.
Експерт зазначає, що саме бронетехніки Сили оборони вже винищили майже 14 тисяч.
— До речі, їхній штатний парк бронетехніки на початок вторгнення десь так і був у межах 14,5 тисяч… Тому росіянам не залишається нічого іншого, як вилучати навіть із цивільного господарства автомобільну техніку і нею доправляти особовий склад до поля бою, — зауважує Петро Черник.
Черник додає, що навіть 2—4-місні багі росіяни змушені використовувати для того, щоб підвозити свій особовий склад до лінії боєзіткнення:
— Це ще раз підтверджує стратегічну тезу, що російська федерація не встигає виробляти таку кількість необхідної автомобільної техніки для того, щоб забезпечувати свої війська.
Експерт припускає, що заводи в рф ще виробляють якусь кількість КамАЗів, «Уралів».
— Але в них є серйозна проблема у частині виробництва акумуляторних батарей… Автомобіль не може завестися, якщо в ньому немає електричної іскри, котра запалює безпосередньо паливо. І проблеми саме у цій частині в них будуть дуже і дуже серйозно зростати, — каже Петро Черник.
І розповідає, що через санкції завод «КАМАЗ» перейшов до виробництва кабіни розробки середини 1970-х років:
— Це є безпрецедентним з того часу, як він у 1976 році став до виробництва саме такої продукції… Тож деградація технологічного автомобільного потенціалу російської федерації також наростає.
@armyinformcomua
Наші аеророзвідники відмічають накопичення росіянами великої кількості причіпних гаубиць різних типів.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ показали свою роботу дронами під час потужного штурму села Максимівка південніше Курахово.
Якщо раніше за день спостерігалося до 15 атак ворога на наші позиції, то зараз їх кількість впала до 5-7.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм колони з одного танка та 5 бронемашин ворога.
3 грудня в штаб-квартирі НАТО глава МЗС України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами країн щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України.
Пілоти бригади прикордонників «Помста» літають на «дальняк» — у глибину тимчасово окупованої Луганщини.
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…