ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Наталія Калмикова підбила підсумки тижня: Є важливі рішення в секторі безпеки та оборони держави

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 20 Квітня 2024, 14:00

Запровадження ґендерно чутливої мови, розширення рекрутингу і його перші результати, зміни в системі реабілітації.

Про це заступник Міністра оборони Наталія Калмикова написала на своїй сторінці.

Міністерство оборони України запроваджує ґендерно чутливу мову в рамках відповідного наказу, що впроваджує «Методичні рекомендації щодо застосування гендерно чутливої мови».

Нові правила застосовуватимуться в МОУ, Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту та розвідувальному органі Міністерства оборони.

Військовослужбовці, державні службовці та працівники, що входять до системи Міноборони, зобов’язані використовувати ґендерно чутливу мову у своїй професійній діяльності, публічних виступах та офіційних матеріалах.

У рамках впровадження цих змін, керівництво військових органів управління, з’єднань та частин повинно провести інформаційні та освітні кампанії серед своїх колективів, аби підвищити рівень обізнаності про нові правила ґендерно чутливого спілкування.

Продовжується розвиток рекрутингу. За тиждень відкрито 2 центри рекрутингу української армії в Павлограді та Синельниковому Дніпропетровської області. Всього в Україні зараз діє вже 13 центрів.

Динаміка звернень продовжує зростати. До центрів рекрутингу української армії звернулося 2283 особи. 372 осіб вже знаходяться на різних етапах рекрутингу.

Окрім того, нарощують роботу 4 онлайн-платформи, які пропонують українцям вакансії у силах оборони. За тиждень кількість вакансій збільшилася на 856; кількість частин, які беруть участь в проєкті на 55, а кількість відгуків громадян на 8986.

Проведено тренінг представникам територіальних громад Кам’янського району Дніпропетровської області щодо порядку рекрутингу. Маскимальне інформаційне висвітлення нових можливостей долучитись до армії — в пріоритеті. Допомога органів місцевого самоврядування в цьому плані — неоціненна.

Проведено зустріч з керівником канадського урядового проекту PROTECT2 Марісою Кемпер. Обговорювалися питання взаємної передачі практичного досвіду між країнами НАТО та Україною, реалізації спільних проєктів, а також фахової експертизи політики людського капіталу. У пріоритеті — напрацювання інструментів щодо гендерної інтеграції у Збройних силах України, включно з тренінгами з гендерної рівності для всіх військовослужбовців.

Відбулася зустріч представників Міністерства оборони України та Командування Медичних Сил ЗСУ з делегацією НАТО на чолі з директором Управління оборонного і безпекового співробітництва НАТО, відділу з операцій Пірсом Казалетом, яка відбулася в військовому госпіталі.

Основна тема — створення мережі реабілітаційних центрів для поранених у співпраці із західними партнерами. Це спільний проєкт Міністерства оборони України та Міністерства охорони здоров’я.

У наших планах створення 5 подібних реабілітаційних центрів. Ми маємо підготовлені висококласні мультидисциплінарні команди лікарів, необхідний досвід та системне розуміння розвитку проєкту.

Відбулася установча зустріч щодо реформування системи реабілітації у сфері охорони здоров’я військовослужбовців.

Над питанням побудови єдиного реабілітаційного простору в межах пілотного кластеру працювали представники Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України, Верховної Ради України, Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, представники міністерств, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

В пріоритеті поставлених завдань:

  • визначення лікувальних закладів;
  • формування маршруту пацієнта;
  • єдина система формування, впровадження, моніторингу індивідуального реабілітаційного плану пацієнта;
  • запровадження єдиного медичного інформаційного простору;
  • визначення Центрів досконалості в межах пілотного Реабілітаційного Кластеру та інші.

Вже 178 військових частин ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту подали декларації на провадження господарської діяльності з медичної практики. Перша декларація була подана 18 березня 2024 року.

Декларація на провадження діяльності з медичної практики для військових частин доступна через портал ДІЯ.

Ще одна група соціальних працівників та психологів із ТЦК та СП Хмельниччини наразі проходить навчання. Комунікація, знайомство з партнерами і майбутня координація у наданні послуг — це основа другого етапу навчань, які стали можливими завдяки партнерству Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики, Генерального штабу ЗСУ та ГО «Простір можливостей».

26 військовослужбовців розпочали проходження курсу «Навчальний взвод резерву офіцерського складу» (Офіцерський курс) у Військово-медичній Академії Медичних сил Збройних Сил України.

Курси змішаного типу (онлайн та оффлайн) доступні для мобілізованих громадян України, які проходять службу на посадах сержантського складу, але мають бажання та згоду командира для подальшого призначення на посади офіцерського складу у своїй частині з військово-обліковою спеціалізацією медичного профілю.

По закінченню зборів, у разі успішної здачі заліків, слухачів буде атестовано до первинного офіцерського звання «молодший лейтенант».

«Долучайтеся! Курси будуть проходити на постійній основі», — закликала Наталія Калмикова.

Як повідомляла АрміяInform, Володимир Зеленський підтримав проєкт створення другого ешелону лікарень, що прийматимуть поранених захисників.

 

Читайте нас у Facebook
В Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію

В Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію

Сьогодні, 18 травня, в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію.

На Закарпатті затримали медпрацівників, які «малювали» довідки для незаконного виїзду за кордон

На Закарпатті затримали медпрацівників, які «малювали» довідки для незаконного виїзду за кордон

На Закарпатті викрили схему протиправної діяльності, пов’язану з організацією незаконного виїзду осіб за кордон.

Генштаб ЗСУ: ворог завдав 15 ракетних, 70 авіаційних ударів та 105 обстрілів з РСЗВ по позиціям Сил оборони

Генштаб ЗСУ: ворог завдав 15 ракетних, 70 авіаційних ударів та 105 обстрілів з РСЗВ по позиціям Сил оборони

Сили оборони рішуче стримують ворожий натиск та жорстко відповідають на будь-які спроби просування ворога. З початку доби по українських захисниках російські окупанти завдали 15 ракетних та 70 авіаційних ударів, 105 обстрілів здійснили із РСЗВ, тривають активні наступальні та штурмові дії окупантів на Покровському та Придніпровському напрямках.

«Как будет мир, потом с Украины стребуем деньги, а как же мне выживать?» — ГУР перехоплення

«Как будет мир, потом с Украины стребуем деньги, а как же мне выживать?» — ГУР перехоплення

Українські розвідники оприлюднили перехоплену розмову з грайворона бєлгородської області про надання матеріальної компенсації.

На Запорізькому напрямку наші воїни ліквідували замасковану ворожу гармату С-60

На Запорізькому напрямку наші воїни ліквідували замасковану ворожу гармату С-60

На Запорізькому напрямку прикордонники-аеророзвідники виявили замаскований зенітно-артилерійський комплекс С-60 загарбників.

Окупанти скинули вибухівку з дрона на Станіслав

Окупанти скинули вибухівку з дрона на Станіслав

російська армія продовжує тероризувати Херсонщину з безпілотників. Ввечері окупанти скинули вибухівку з дрона на Станіслав.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Командир бойової машини піхоти – командир відділення

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Водій-електрик 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Тлумач

3-й відділ Івано-Франківського РТЦК та СП

Снайпер (за контрактом ЗСУ)

від 20100 до 120000 грн

Вінниця

Вінницький РТЦК та СП

Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Суми

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Олександрія

Старобільський РТЦК та СП