ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Кремлю «зробили нерви»: у Швеції на Балтиці з’явився новий корабель для збору розвідданих

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 20 Квітня 2024, 9:11
HMS Artemis (бортовий тактичний номер A202), корабель радіотехнічної розвідки (SIGINT), спроектований для ВМС Швеції. Фото: Cecilia Lindberg/Försvarsmakten

Швеція, яка тільки-но долучилася до Альянсу, ввела в експлуатацію новий корабель для збирання розвідувальної інформації у Балтійському морі, яке все більше підпадає під ознаки «внутрішньої водойми» НАТО.

Військовий флот Королівства Швеція нарешті отримав на озброєння давно очікуване судно радіотехнічної розвідки, яке ще 2020 року мало стати «нічним кошмаром» для російських кораблів та підводних човнів.

Як інформує профільний портал Naval News, новий корабель прийшов на зміну 40-річному HMS Orion, і перевершив його практично за всіма параметрами. Зокрема, корабель має більшу водотоннажність — 3 тисяч тонн проти 1,4 тисячі, і довжину в 76 метрів проти 61, осадка — 3,9 м. Але найголовніша відмінність в оснащенні, яке … засекречене, повідомляє АрміяInform.

40-річний HMS Orion (ліворуч) був замінений на сучасний HMS Artemis. Фото: Jimmie Adamsson/Försvarsmakten

Artemis є першим із двох кораблів радіо- та радіотехнічної розвідки, які замовлені ВМС Швеції в рамках підписаного ще у 2017 році контракту.

Ще у квітні 2017 року Агентство з матеріального забезпечення Збройних сил Швеції (FMV) підписало з компанією Saab контракт на проектування та будівництво нового спеціалізованого корабля радіо- та радіотехнічної розвідки (SIGINT). Вартість замовлення становила 730 млн крон ($80,7 млн). Угода передбачала розробку проекту, будівництво, проведення випробувань та постачання кораблів.

Artemis має дизель-електричну силову установку з чотирма генераторами потужністю по 990 кВт кожен і двома головними азимутальними пристроями, що підрулюють, що забезпечують швидкість близько 14 вузлів (25 км/год). Для підвищення маневреності передбачені два носові підрулюючі пристрої. Це найбільший шведський військовий корабель, збудований з часів есмінців класу Halland у 1950-х роках водотоннажністю 3,4 тисячі тонн.

Для розміщення екіпажу передбачені 35 одномісних і двомісних кают із санітарними вузлами, із 40 спальними місцями для екіпажу та операторів обслуговування електронних  пристроїв розвідки.

Що стосується розвідувального обладнання, то інформація, як вже зазначено вище, про нього засекречена. Відомо лише те, що на надбудові та щоглі корабля було встановлено нові антени електронних систем.

HMS Artemis (бортовий тактичний номер A202), корабель радіотехнічної розвідки (SIGINT), спроєктований для ВМС Швеції.

Як раніше повідомляла АрміяInform,  у Польщі на верфі Remontowa Shipbuilding SA у Гданську відбулася церемонія закладки другого корабля радіоелектронної розвідки проєкту 107 Delfin.

Корабель класу есмінець із будівельним номером 107/2 у майбутньому називатиметься «Генріх Зигальський» з бортовим тактичним номером 264 (ORP Henryk Zygalski). Агентство озброєнь Міністерства національної оборони Польщі 25 листопада 2022 року уклало угоду зі шведською компанією SAAB на проєктування, будівництво, постачання та експлуатаційну підтримку двох кораблів радіоелектронної розвідки проєкту 107 Delfin.

HMS Artemis (бортовий тактичний номер A202), корабель радіотехнічної розвідки (SIGINT), спроєктований для ВМС Швеції. Відео: Defence Simplified

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
У ЗСУ впровадили чотири кваліфікаційні рівні для операторів БПЛА

У ЗСУ впровадили чотири кваліфікаційні рівні для операторів БПЛА

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА), яка налічує чотири базові кваліфікаційні рівні (БКР), кожен з яких визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.

Наша ППО цієї ночі збила 58 ворожих БПЛА

Наша ППО цієї ночі збила 58 ворожих БПЛА

Ще 21 БПЛА не досяг цілі та був локаційно втрачений.

На Сумщині жінка загинула внаслідок атаки російського безпілотника на цивільне авто

На Сумщині жінка загинула внаслідок атаки російського безпілотника на цивільне авто

Близько 16:00 13 січня, застосовуючи заборонені міжнародним правом методи ведення війни, ворог безпілотником атакував транспортний засіб із цивільними, який рухався територією Великописарівської громади Охтирського району.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Ворог атакував 12 населених пунктів на Запоріжжі

Ворог атакував 12 населених пунктів на Запоріжжі

Упродовж доби окупанти завдали 196 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області, внаслідок чого є 12 повідомлень про руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

«Буханки»-сараї — окупанти намагаються захистити свій транспорт

«Буханки»-сараї — окупанти намагаються захистити свій транспорт

Воїни батальйону безпілотних авіаційних комплексів «Рарог» 24 механізованої бригади імені короля Данила показали добірку знищеного ворожого транспорту, серед якого виділялося одразу кілька УАЗ-452 з антидроновими щитами.

ВАКАНСІЇ

Номер обслуги

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Вогнеметник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

409 окремий стрілецький батальйон

Оператор БПЛА (пілот дрона)

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Стрілець

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Військовий капелан

від 25000 до 55000 грн

Харків, Харківська область