ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Окрилена субмарина: Пентагон фінансує розробку підводного дрона нового типу, що не потребуватиме стороннього живлення

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 17 Квітня 2024, 9:11
Прототип підводного безпілотного човна Manta Ray. Фото: Northrop Grumman

Збройні сили США представили новий безпілотний підводний човен з крилами Manta Ray.

Manta Ray — це новий тип безпілотного підводного апарату, який покликаний відкрити новий клас підводних човнів. Принаймні на цьому наголосили представники оборонної компанії Northrop Grumman у заяві, що інформує про завершення розробки першого прототипу, повідомляє АрміяInform.

Як випливає з назви, апарат UUV (Uncrewed Underwater Vehicle або Unmanned Undersea Vehicle) нагадує ската роду Манта, відомого як Велетенський морський диявол, або підводний човен з крилами.

На представленій виробником Northrop Grumman фотографії задня частина Manta Ray перебуває в темряві. Збройова компанія, очевидно, хоче поки що зберегти в таємниці тип двигуна та його властивості.

Видно як мінімум два гвинти невеликого розміру. Розробку субмарини фінансує Агентство перспективних дослідних проєктів Міністерства оборони (DARPA) — дослідницький підрозділ армії США.

Новий підводний човен спочатку буде використовуватися як апарат для випробувань технологій. Єдина мета проєкту — вивчення численних аспектів боротьби з безпілотними субмаринами. Конкретно йдеться насамперед про вивчення можливості експлуатації під водою протягом дуже тривалого часу таких субмарин, недосяжної раніше дальності походу та високого корисного навантаження.

За допомогою Manta Ray США хочуть з’ясувати, як такі автономні апарати можна використовувати енергоефективно, які двигуни краще і як можна отримувати енергію з океанів. Наприклад, безпілотний підводний човен може закріпитися на морському дні та використовувати генератор для перетворення океанських течій на електричну енергію. Це дозволить Manta Ray залишатися в потайній позиції, не втрачаючи енергії, поки човен не отримає наказу на розгортання або поки ціль самостійно не увійде до зони дії її сенсорів.

Northrop також працює з Seatrec над підводною зарядною станцією для субмарин. Концепція називається UUV Station. Станція має генерувати енергію з допомогою різниці температур між різними шарами моря. Для цього використовується пристрій Pod Thermal Energy Pod від Seatrec.

Процес автономної підводної підзарядки дрона. Фото: DARPA

Manta Ray могла б заряджатися під водою самостійно, що теоретично давало б човну необмежений термін служби. Водночас інші підводні апарати могли б пристикуватися до Manta Ray для отримання енергії. Станція зарядки UUV зараз офіційно існує тільки як концепція. Невідомо, наскільки вона велика і скільки енергії зможе виробити за певний час. Можливо, Northrop хоче встановити на борту Manta Ray станцію UUV як корисне навантаження. Декілька апаратів Manta Ray можна використовувати для створення власної мережі заряджання.

«Безпілотні підводні апарати, що функціонують протягом тривалого часу без необхідності в матеріально-технічній підтримці або технічному обслуговуванні з боку людини, мають гарний потенціал для проведення постійних операцій», — наголосив доктор Кайл Вернер, менеджер програми DARPA для проєкту Manta Ray.

Такі дрони, як Manta Ray, зможуть надавати дані на борти військових і транспортних суден, а також у порти. Цю інформацію військові зможуть використовувати для планування місій, розроблення стратегій, науковці ж можуть використовувати дані для вивчення підводних енергетичних потужностей на різних глибинах.

Відеоанімація демонструє здатність підводного безпілотника закріпитися на морському дні та використовувати свої спеціалізовані технології для збору енергії з океанічного середовища. Відео: DARPAtv

«Якщо випробування Manta Ray відбудуться успішно, такі підводні апарати зможуть посилити збройні сили США. Мета полягає в тому, щоб підводні човни, здатні виконувати безпілотні місії, мали надзвичайно велику дальність пересування та вантажопідйомність. Вони покликані діяти значною мірою незалежно від кораблів та портів, тим самим даючи США перевагу у можливих військових конфліктах», – вважають фахівці DARPA.

Презентація прототипу безпілотного підводного човна Manta Ray. Відеосимуляція Northrop Grumman

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Повітряний футуризм: компанія Lockheed Martin оприлюднила концепт літака-заправника-невидимки NGAS

Повітряний футуризм: компанія Lockheed Martin оприлюднила концепт літака-заправника-невидимки NGAS

Секретний підрозділ Skunk Works компанії Lockheed Martin опублікував перше зображення свого літаючого танкера-невидимки.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Глава МЗС Німеччини прибула в Україну і розповіла про €1 млрд на ППО

Глава МЗС Німеччини прибула в Україну і розповіла про €1 млрд на ППО

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прибула 21 травня з візитом до столиці України Києва.

Іспанія відправляє до України другу партію танків Leopard і ракети для систем Patriot

Іспанія відправляє до України другу партію танків Leopard і ракети для систем Patriot

Іспанія передасть Україні другу партію бойових танків Leopard наприкінці наступного місяця.

По Херсону ворог вдарив 15 разів

По Херсону ворог вдарив 15 разів

За минулу добу російські війська 15 разів обстріляли населені пункти Херсонської міської територіальної громади.

Сили оборони знищили вночі 28 «шахедів»

Сили оборони знищили вночі 28 «шахедів»

Уночі 21 травня 2024 року противник атакував 29-ма ударними БПЛА типу Shahed-131/136 із трьох напрямків: приморсько-ахтарськ, курськ — рф, мис Чауда — Крим.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Офіцер групи логістики

від 29000 до 40000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Командир бойової машини

від 20000 до 20000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Водій, військовослужбовець

від 24000 до 124000 грн

Болград, Одеська область

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Слов'янськ

Старобільський РТЦК та СП

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

Водій

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО