ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Кошмар гідроакустиків: США першими у світі створили «цілком безшумну» атомну субмарину

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 13 Квітня 2024, 9:11
Підводний човен ВМС США USS Montana типу Virginia. Фото: seaforces.org

Субмарини ВМС США оснащуватимуться магнітогідродинамічним приводом, що дасть можливість рухатися під водою повністю безшумно.

Профільний військо-морський портал Naval News розповсюдив інформацію, що військово-морські сили США модернізували субмарину USS Montana типу Virginia, встановивши на неї замість класичного гребного гвинта магнітогідродинамічний привід (MHD), що не створює жодних звуків під час роботи, повідомляє АрміяInform.

Аналітики оборонної секції порталу Building-TECH зазначили, що в умовах морської війни, де сучасні корабельні акустичні датчики здатні виявити вороже судно на відстані сотень кілометрів, новий безшумний двигун зробить підводний човен непомітним.

Зовнішній вигляд модифікованої субмарини та її параметри тримають у таємниці, але відомо, що новий двигун замінив традиційний гвинт, а силова установка розташована повністю всередині корпусу.

На думку британських експертів, єдиними зовнішніми ознаками нового двигуна на USS Montana будуть горизонтальні водозабірні отвори великого діаметра носової частини.

Повідомляється, що підводний човен з унікальною ходовою установкою пройде випробування на річці Пенобскот у штаті Мен. Така локація обрана невипадково: закрита водойма не дозволить іншим країнам, зокрема росії та Китаю, стежити за результатами тестів та зняти характерний звук двигуна.

Магнітодинамічний двигун, розробкою якого керує Агентство передових оборонних дослідницьких проєктів DARPA у рамках програми PUMP, вперше було представлено у 2023 році.

Його принцип дії ґрунтується на використанні надпровідних магнітів, що створюють магнітне поле, що рухає “робоче тіло” — воду — в одному напрямку, створюючи таким чином тягу.

Магнітогідродинамічний привід не має рухомих частин і не створює ефекту кавітації у водному середовищі, а тому повністю безшумний. Це зробить підводний човен складним для виявлення за допомогою пасивного гідролокатора.

На практиці це означає, що виявити такий підводний човен буде вкрай важко, а в низці випадків — майже неможливо. Серед недоліків технології називають відносно малу порівняно з аналогами тягу. Для належної роботи такий двигун повинен мати потужне джерело енергії, але ця проблема могла бути вирішена атомною енергоустановкою субмарини класу Virginia.

Інженери працюють над системою MHD протягом десятиліть, і перша концепція цього підводного рушія з’явилася ще у 60-х роках. Своєю чергою японці побудували в 1992 році 30-метровий човен Yamato-1 саме з двигуном MHD. Проте його конструкція виявилася занадто важкою, у зв’язку з чим Yamatо-1 міг пересуватися лише зі швидкістю 6,6 вузла, оскільки споживав надто багато енергії. Про те цей факт не змінює того, що привід працював, просто потребував доопрацювання. Проєкт Yamatо-1 показав, що потребує доопрацювання.

Виявилося, що необхідні сильніші магній і міцніші електроди, тобто ті елементи, які контактують з водою. Доктор Сьюзен Світебенк з Офісу оборонних наук (DSO) DARPA каже, що нове покоління магнітів, розроблених термоядерною промисловістю, має вирішити проблему їхньої низької потужності.

Однак серйознішою проблемою є електроди, оскільки при контакті з морською водою метал зазнає дій корозії. Під час випробувань Yamatо-1 було виявлено, що ці елементи втрачають 3% своєї ваги на рік.

Virginia є типом нових американських багатоцільових атомних субмарин четвертого (останнього нині) покоління. Вони призначені для боротьби з субмаринами противника, завдання ракетних ударів по наземних цілях і проведення диверсійних робіт.

Ракетне озброєння субмарини представлене ракетами “Томагавк”, які запускаються з 12 вертикальних пускових установок. Також човен має торпедно-мінне озброєння. На сьогодні збудували 24 субмарини типу Virginia.

Субмарина ВМС США USS Montana типу Virginia — найновіший малопомітний підводний човен військового флоту Сполучених Штатів. Відео: Military news_ID

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
росіяни вдарили дроном по цивільному авто на Херсонщині: загинув чоловік

росіяни вдарили дроном по цивільному авто на Херсонщині: загинув чоловік

Сьогодні зранку армія рф направила ударний дрон на цивільну автіку у селі на Херсонщині, є загиблий.

Латвія вже відправила першу партію дронів Україні та готує ще одну

Латвія вже відправила першу партію дронів Україні та готує ще одну

Уряд Латвії вже підготував другу партію безпілотників для України, які були закуплені в рамках національних зусиль з підтримки нашої країни.

Армія росії за добу обстріляла сотню об’єктів інфраструктури

Армія росії за добу обстріляла сотню об’єктів інфраструктури

За минулу добу, 16 червня, російські війська обстріляли територію 8 областей України.

У Харкові росармія атакувала дитячий табір КАБами

У Харкові росармія атакувала дитячий табір КАБами

Вночі російські війська атакували КАБами дитячий табір у Харкові, пошкодили будівлю, поранивши 3 людей, зокрема 13-річного хлопчика.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Україна має повне право завдавати ударів по території росії — міністр оборони Латвії

Україна має повне право завдавати ударів по території росії — міністр оборони Латвії

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс підтримує право України завдавати ударів про військових цілях на території росії.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Санітарний інструктор, медична сестра, фельдшер

від 20000 до 23000 грн

Диканька

Військова частина 3052 НГУ

Водій в Збройні Сили України

від 20100 до 125000 грн

Охтирка, Сумська область

Сапер (розмінування)

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Інспектор прикордонної служби (3 кат.), технік, фахівець зв’язку

до 22000 грн

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

Гранатометник у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Старший бойовий медик

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область