ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Статистика держнагород: АрміяInform порахувала, скільки Героїв у ЗСУ

Інфографіка Новини Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 11 Квітня 2024, 6:26

Система державних нагород від початку широкомасштабного вторгнення поступово змінюється.

Нагороджуючи військовослужбовців, які стали справжніми Героями сьогодення, очільники України почали переглядати саму філософію відзначення державними нагородами.

З травня минулого року «попередній розгляд подань та інших матеріалів про присвоєння звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку особами, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, здійснюється експертною групою, яка формується з представників Міністерства оборони України, Апарату Головнокомандувача ЗСУ, Генерального штабу, командувань видів, окремих родів військ (сил), командувань оперативно-стратегічних угруповань військ (сил), МВС України, Національної гвардії України, ДПСУ, ДСНС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, Офісу Президента України». Тобто саме тепер, у час великої війни, це почесне звання набуло особливої ваги в державі.

Звання Герой України є вищим ступенем відзнаки в Україні від 23 серпня 1998 року. Воно присвоюється громадянам України, зокрема, за здійснення визначного геройського вчинку.

Герою України, який здійснив визначний геройський вчинок, вручається орден «Золота Зірка», а також виплачується одноразова грошова винагорода.

Як повідомили АрміяInform у Кадровому центрі Збройних Сил України, з початку широкомасштабного вторгнення російської федерації на територію України державними нагородами України було нагороджено 61 425 військовослужбовців ЗСУ, 312 з них присвоєно звання Герой України.

Варто зауважити, що згідно з оприлюдненими указами Президента України в 2022–2024 роках Героями України стали 382 особи (разом з цивільними), з них 212 посмертно.

Двоє військовослужбовців нагороджені відзнакою Президента України «Національна легенда України». Вона встановлена 14 липня 2021 року для відзначення громадян за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні Українському народові, вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, а також за активну благодійну та громадську діяльність.

5 травня 2022 року з метою гідного відзначення захисників суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України Президент України Володимир Зеленський заснував відзнаку «Хрест бойових заслуг». Вона вручається за видатну особисту хоробрість та відвагу або видатний геройський вчинок під час виконання бойового завдання в умовах небезпеки для життя та безпосереднього зіткнення із супротивником, а також за видатні успіхи в управлінні військами (силами) під час ведення воєнних (бойових) дій. Одна особа може бути нагороджена Хрестом бойових заслуг не більш ніж тричі.

Хрест бойових заслуг найвища суто військова нагорода України, її носять на грудях зліва перед усіма іншими нагородами. Вище цього Хреста розміщується за наявності лише орден «Золота Зірка». На сьогодні Хрестом бойових заслуг нагороджені 138 військовослужбовців ЗСУ.

Особи офіцерського складу від 29 квітня 1995 року нагороджуються відзнакою Президента України «Іменна вогнепальна зброя» за визначні заслуги у забезпеченні обороноздатності України, недоторканності її державного кордону, підтримці високої бойової готовності військ, зміцненні національної безпеки, боротьбі зі злочинністю, захисті конституційних прав і свобод громадян, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового та службового обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть. Нею були нагороджені у 2022–2024 роках три офіцери ЗСУ.

Відзнакою Президента України — орденом «За заслуги» від 22 вересня 1996 року нагороджуються громадяни України за видатні особисті досягнення в різних сферах діяльності, зокрема, й у військовій. Орден «За заслуги» має три ступені, нагородження здійснюється послідовно, починаючи з III ступеня. Кавалер цього ордена може отримати його наступний ступінь не раніше ніж за три роки після нагородження орденом попереднього ступеня.

Від початку широкомасштабного вторгнення орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримали три військовослужбовці ЗСУ.

Орден Богдана Хмельницького встановлено 30 січня 2004 року для нагородження громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України. Він має три ступені.

Орденом Богдана Хмельницького III ступеня нагороджують за бездоганне виконання військового та службового обов’язку, виявлену при цьому доблесть і честь. ІІ ступеня за особисту хоробрість, самовідданість і мужність, виявлені у зміцненні обороноздатності та безпеки України, І ступеня за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України.

Від 24 лютого 2022 року лицарями ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня стали 4379 осіб, ІІ ступеня  724, І ступеня  144 військовослужбовці ЗСУ.

Ще 1263 військовослужбовці ЗСУ стали кавалерами ордена Данила Галицького за значний особистий внесок у розбудову України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу. Девіз заснованого 30 липня 2003 року ордена «Батьківщина і честь».

88 військовослужбовиць за цей час були нагороджені орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Ця відзнака заснована 15 серпня 1997 року для нагородження жінок за визначні особисті заслуги. Варто зауважити, що серед усіх вищеназваних нагород тільки нагородження іменною вогнепальною зброєю та орденом княгині Ольги не проводиться посмертно.

Інфографіка Сергія Поліщука

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Внаслідок повторного удару росіян по Харкову постраждали 12 людей

Внаслідок повторного удару росіян по Харкову постраждали 12 людей

Внаслідок повторного російського удару по центральній частині Харкову ввечері 25 травня постраждали 12 людей.

Дмитро Кулеба назвав два способи, якими союзники можуть захистити Харків

Дмитро Кулеба назвав два способи, якими союзники можуть захистити Харків

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у західних партнерів України є два способи запобігти ударам на кшталт тих, яких росіяни завдали по Харкову 25 травня.

Глава МЗС Чехії після удару рф по Харкову закликав не вірити у казки путіна про мир

Глава МЗС Чехії після удару рф по Харкову закликав не вірити у казки путіна про мир

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що російський удар по Харкову демонструє відсутність прагнень до миру у володимира путіна.

Війська рф знову вдарили по центру Харкова

Війська рф знову вдарили по центру Харкова

Війська рф у суботу ввечері знову завдали ударів по центральних районах Харкова.

Ворог весь день обстрілював Нікополь, у місті троє постраждалих

Ворог весь день обстрілював Нікополь, у місті троє постраждалих

Протягом дня російські війська обстрілювали місто Нікополь на Дніпропетровщині артилерією і дронами-камікадзе.

Кількість постраждалих у Харкові зросла до 35

Кількість постраждалих у Харкові зросла до 35

Кількість постраждалих у Харкові внаслідок російського удару по будівельному гіпермаркету зросла до 35.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець-електрик (морська піхота)

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Водій-електрик

від 25000 до 45000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Системний адміністратор

від 50000 до 130000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Лікар медичного пункту

від 21000 до 21000 грн

Київ

168 окремий батальйон 120 ОБр Cил ТрО

Стрілець

від 20000 до 20000 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

Стрілець

від 21000 до 50000 грн

Калинівка (Вінницька обл.)

Військова частина А1119