ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В активному пошуку: Армія США тестує в бойових умовах антидронові лазери на базі Stryker

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 4 Квітня 2024, 9:11
Армія США вибрала 50-кіловатний лазер Raytheon для своєї системи спрямованої енергії протиповітряної оборони малої дальності на бойовій машині Stryker. Малюнок Raytheon

Центральне командування (CENTCOM) Армії США розгорнуло в Іраку щонайменше три лазерні установки на базі бронемашин Stryker.

Як інформують репортери наближеного до Пентагону видання Defense News, йдеться про зразки армійських систем протиповітряної оборони малої дальності спрямованого енергетичного маневру або DE M-SHORAD, повідомляє АрміяInform.

M-SHORAD — це мобільна лазерна зброя потужністю 50 кіловатів, яку можна встановити на наземний транспорт. Неозброєним оком дію лазерного променя помітити неможливо, але система виконує своє завдання: нейтралізує повітряні загрози.

Як заявив під час профільних слухань в Конгресі Сполучених Штатів очільник CENTCOM генерал Майкл Курілла, в Іраку працюють лазерні установки на базі бронемашин Stryker. Там відбувається тестування цих бойових пристроїв з метою експериментальним шляхом визначити найкращий формат їх використання як засобів протиповітряної оборони ближнього радіуса дії.

«Четвертий і останній прототип приєднається до трьох вже отриманих зразків після виконання певної роботи», — сказав представник Пентагону генерал-лейтенант Роберт Раш.

Ці випробування Stryker із лазерною установкою є складовою загальних зусиль Армії США по розробці лазерної зброї, які охоплюють одночасно 31 різну програму.

Лазерна установка на базі бронемашин Stryker. Фото: U.S. Army

Саме Ірак було обрано тому, що там для американських військових загроза від безпілотників радикальних угруповань є достатньо високою. Але є одна місцева особливість, котра може якраз ускладнювати процес тестів: наявність дрібнодисперсних часток піску в повітрі може впливати на фактичну ефективність лазера під час ураження цілей.

Сам очільник CENTCOM окремо наголосив конгресменам, що Армія США активно шукає ефективні засоби для протидії безпілотникам, що загрожують американським солдатам на Близькому Сході. Однак військові США хочуть спочатку пересвідчитись, як лазерна зброя працюватиме в умовах реальних бойових дій, а вже потім говорити, чи це є панацеєю, чи ні.

«Постачання прототипів DE M-SHORAD є важливою віхою в кампанії з модернізації армії», — раніше заявив керівник проєкту DE M-SHORAD полковник Стівен Гутьєрре.

Він додав, що високоенергетична лазерна зброя змінить правила гри на сучасному полі бою й стане критично важливим елементом оборони для бригадних чи дивізійних маневрів.

Одна з переваг лазерної зброї — вартість застосування. Постріл коштує приблизно як галон дизпалива (3,78 літра). Не потрібно витрачати ракети для перехоплення БПЛА за $2 тисяч доларів.

«У системі DE не закінчуються патрони. Якщо в баку є паливо для підзарядки акумуляторів, система готова до захисту», — резюмував Гутьєрре.

Своєю чергою експерти ІКК Defense Express зазначили, що до цього моменту згадки про Stryker з лазерними установками в розпорядженні Армії США були доволі нечастими.

«Тут можемо пригадати зокрема повідомлення від квітня 2023 року про те, що після одного з етапів випробувань Stryker з 50-кіловатними лазерами DE M-SHORAD полігон був буквально “усіяний уламками безпілотників”. Але при цьому відзначалась наявність проблем при протидії реактивним снарядам, артилерійським мінам та снарядам до ствольної артилерії», — констатували дослідники оборонного ринку.

Постачальником дослідних зразків Stryker із лазерами стала компанія Raytheon, яка має поставити чотири машини за контрактом вартістю 133 мільйони доларів, підписаному в 2021 році. Також варто наголосити, що Stryker із лазерною установкою на полі бою, за задумом його розробників, має працювати в комплексі РЛС, датчиком наведення та системою управління лазерним променем.

Демонстрація Армією США лазерної установки на базі бронемашин Stryker. Відео: DefenseWebTV

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Окупанти скинули на Торецьк 13 авіабомб за добу

Окупанти скинули на Торецьк 13 авіабомб за добу

На Торецьк Донецької області росіяни скинули минулої доби 13 авіабомб КАБ-250, а також місто перебувало під обстрілом артилерії.

«Помста» вражає на Сіверському напрямку: ліквідовані окупанти, склади БК та укриття

«Помста» вражає на Сіверському напрямку: ліквідовані окупанти, склади БК та укриття

Прикордонники з бригади «Помста» ліквідували щонайменше сім та поранили двох окупантів на Сіверському напрямку.

Ворожі обстріли прикордоння Чернігівщини та Сумщини: пошкоджена інфраструктура та житлові будинки

Ворожі обстріли прикордоння Чернігівщини та Сумщини: пошкоджена інфраструктура та житлові будинки

Протягом минулої доби російські загарбники здійснили 42 обстріли прикордонних територій Чернігівської та Сумської областей.

Сили оборони півдня приземлили 6 розвідувальних безпілотників

Сили оборони півдня приземлили 6 розвідувальних безпілотників

Упродовж минулої доби, 20 липня 2024 року, на півдні знищено 6 розвідувальних безпілотників, зокрема чотири ZALA та по одному «Орлан-10» і Supercam.

У Запорізькій області знищено російський ЗРК «Бук М1»

У Запорізькій області знищено російський ЗРК «Бук М1»

Сили оборони півдня України повідомили про знищення російського зенітно-ракетного комплексу «Бук М1» у Запорізькій області.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Бойовий медик у Стрий

від 22800 до 52800 грн

Стрий

Військова частина А2847

Електрик-моторист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Стаpший pозвідник-опеpатоp, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Кабельник-спаювальник

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Командиp гаpмати, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ