Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
російська влада регулярно заявляє, що російська економіка насправді не постраждає від західних санкцій і що час буде на боці росії в її агресійній війні проти України. Однак ці ідеї не витримують критики. Наші санкції вже значно послабили російську економіку, і майбутнє країни стає з кожним днем все похмурішим, оскільки росія продовжує свою агресивну війну проти України.
Про це у своєму блозі на сайті Дипломатичної служби Європейського Союзу повідомив Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
У своєму блозі високопосадовець повідомив, що, зіткнувшись із загарбницькою війною росії проти України, Європейський Союз наразі одностайно погодив 13 пакетів санкцій — найбільшу санкційну спробу, яку він коли-небудь робив. Ці санкції також тісно координувалися з багатьма партнерами-однодумцями.
«Проте в останні місяці ми часто чули, що ці безпрецедентні санкції можуть не працювати. Ці голоси пролунали особливо гучно після оголошення російською владою про зростання ВВП на 3,6% у 2023 році. По-перше, у такій автократії, як росія, де немає свободи інформації та системи стримувань і противаг, потрібно завжди бути дуже обережними з офіційними цифрами. Економічні викликають такі ж підозри, як і результати голосування на останніх президентських виборах», — висловився Жозеп Боррель.
Протягом останніх двох років ЄС постійно наголошував на тому, що ефект від санкцій не буде миттєвим і що їх головна мета — послабити здатність росії підтримувати свої військові зусилля в середньостроковій перспективі. На думку Жозепа Борреля, цей процес вже починає відбуватися.
«Завдяки збільшенню витрат на оборону у 2024 році на 70% порівняно з попереднім роком близько 30% російського бюджету та 6% її ВВП тепер офіційно спрямовано на національну оборону з важливими додатковими ресурсами, призначеними як класифіковані витрати. Військові витрати та витрати на безпеку повернулися до рівня радянських часів. російська економіка була підживлена цим вибухом витрат на оборону, включаючи високі виплати солдатам і сім’ям загиблих в Україні, особливо представникам етнічних меншин у бідніших регіонах», — повідомив Боррель.
За словами високопосадовця, ця динаміка також відображається в регіональних економічних дисбалансах, коли регіони із сильною військовою промисловістю або прикордонні з Україною демонструють кращі економічні показники через дії, пов’язані з війною.
«Для такого авторитарного режиму, як росія путіна, відносно легко переорієнтувати економіку на військове виробництво, хоча це має величезні негативні наслідки для інших секторів. Перехід до воєнної економіки обов’язково означає набагато менше витрат на освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення, дороги, цивільну інфраструктуру, енергетичні системи… Ця переорієнтація вже негативно вплинула на життя багатьох простих російських громадян, як ми спостерігали, наприклад, через багато недоліків системи колективного опалення в кількох російських містах минулої зими. Якщо війна триватиме, буде тільки гірше», — повідомив Жозеп Боррель.
@armyinformcomua
У четвер, 12 червня, Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський відзначив чотирьох українських захисників «Хрестом заслуги».
У Самбірському районі затримали 26-річного мешканця Києва, який вже неодноразово намагався незаконно перетнути державний кордон.
В Одеській області викрили російську агентку, яка виготовляла саморобні вибухові пристрої для терактів на території регіону.
Перший корпус Національної гвардії України «Азов» поділилися вражаючим відео зачистки одного з населених пунктів на Торецькому напрямку, знятим на екшн-камери його бійців.
Російська авіація вдень 12 червня атакувала Гуляйпільську громаду на Запоріжжі, одна людина дістала поранення.
На Дніпропетровщині ще одному правоохоронцю повідомили про підозру у справі щодо незаконного видалення інформації про осіб, які ухилялися від мобілізації.
від 45000 до 110000 грн
Дніпро
Рекрутинговий центр Самарського району, Самарський РТЦК та СП
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…