ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

На Чернігівщині депутат пішов під суд за фальшиву службу

Новини
29 Березня 2024, 17:39
Прочитаєте за: < 1 хв.
Google logo Підпишись на нас в Google

Завершене досудове розслідування щодо депутата Семенівської міської ради Чернігівської області, який після мобілізації ухилявся від військової служби за сприяння керівника підрозділу.

Про це повідомило 29 березня Державне бюро розслідувань.

За даними відомства, встановлено, що депутат був мобілізований після початку російського вторгнення, проте протягом 5 місяців фактично не виконував обов’язки військової служби.

Його безпосередній начальник не реагував на відсутність підлеглого військовослужбовця та навпаки фіксував у службовій документації, що той начебто несе службу у прикордонних нарядах.

При цьому депутат незаконно отримав грошове забезпечення військового та спеціальні надбавки на понад 157 тисяч гривень.

Він обвинувачується в ухиленні від виконання обов’язків військової служби та шахрайстві (ч. 4 ст. 409, ч. 2 ст. 190 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Матеріали досудового розслідування відносно начальника депутата, який прикривав його злочинні дії, були виділені в окреме провадження. Наразі кримінальне провадження завершено та направлено до суду.

Подільника звинувачують у службовому підроблені (ч. 1 ст. 366), зловживанні владою або службовим становищем (ч. 1 ст. 364), в посібництві у кримінальному правопорушенні щодо ухилення військової служби (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ч. 409). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років.

Як повідомляла АрміяInform, на Миколаївщині повернули бійцям виплати, втрачені через недбалість посадовиці.


Майже 3000 дронів за сім місяців: перехоплювачі «Спартана» тримають небо над Покровськом
Майже 3000 дронів за сім місяців: перехоплювачі «Спартана» тримають небо над Покровськом

Екіпажі дронів-перехоплювачів знищили майже 3000 російських БПЛА.

«Вашого бійця знайшли живим»: у Чернівцях засудили псевдоволонтерку, яка ошукувала родини зниклих військових
«Вашого бійця знайшли живим»: у Чернівцях засудили псевдоволонтерку, яка ошукувала родини зниклих військових

Чернівчанка обіцяла родинам зниклих бійців «евакуювати» їх із сірої зони.

Дрон ударив по комбайну під час жнив на Запоріжжі: загинув чоловік
Дрон ударив по комбайну під час жнив на Запоріжжі: загинув чоловік

російський дрон атакував техніку під час жнив у Запорізькому районі.

Вантажівки та паливозаправники у вогні: «Чорний ліс» б’є по логістиці окупантів
Вантажівки та паливозаправники у вогні: «Чорний ліс» б’є по логістиці окупантів

Оператори БПЛА уразили вантажівки та паливозаправники російських військ.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Діловод, бухгалтер

від 25000 до 55000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Керівник підрозділу цифрової трансформації командування Сил підтримки

Вся Україна

Структура цифрової трансформації Сил Оборони

WorkUa Бухгалтер (матеріальний облік), військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4458

RobotaUa Майстер у 22 ОМПБ

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

RobotaUa Водій-електрик

від 21000 до 120000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

RobotaUa Офіцер групи контролю бойового стресу

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039