Якими б якісно навченими та високо вмотивованими не були солдати, якою б не була їхня чисельність та яким би добрим…
З початку широкомасштабного вторгнення зафіксовано вже понад сотню «співпадінь», коли супутник вилітав для знімків конкретної території, а за кілька днів, іноді тижнів це місце обстрілювала росія. Після цього супутник знову прямував на місце для фіксування масштабів обстрілу.
Про це розповіла заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко.
Зокрема, такі випадки можуть бути свідченням того, що росія купує супутникові знімки об’єктів на території України через компанії-посередники.
«Майже щодня росія завдає ударів по території України. Для пошуку цілей та для перевірки результатів ударів росія використовує супутникові дані. Західні санкції діють, космічні розвідувальні спроможності росії знижуються. Наші експерти припускають, що через це ворог шукає додаткові можливості і, ймовірно, купує космічні знімки через треті компанії — зокрема, через західні», — зазначила Катерина Черногоренко.
За словами заступниці Міністра оборони, у даному контексті, одним із рішень може бути обмежити супутникову зйомку над Україною.
«Ми готові запропонувати механізм, що не вплине на розвиток ринку і стане вирішенням цієї ситуації», — додала вона.
Міністерство оборони опрацьовує міжнародні нормативно-правові механізми та запропонує конкретні кроки для протидії застосування космічної розвідки у війні проти України.
Як повідомляла АрміяInform, Рустем Умєров обговорив із главою Пентагону планування оборонних потреб України.
Тайвань активно цікавиться американською системою дистанційного мінування M136 Volcano.
Сім’ям і батькам військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, надається допомога в проведенні поховання і компенсуються матеріальні витрати на ритуальні послуги та спорудження надгробків.
Французькі самохідні артилерійські гармати CAESAR вже другий рік активно застосовують Сили оборони України в боротьбі з російськими окупантами.
26 жовтня відбулися 11-ті парламентські вибори в Грузії, а 20 жовтня і 3 листопада – два тури президентських виборів у Молдові. Обидва волевиявлення стали яскравим прикладом політичної боротьби між проєвропейськими та проросійськими силами в пострадянських країнах. Адже обидві держави продовжують визначати свій зовнішньополітичний курс, стикаючись з сильним тиском з боку росії. Підсумки цих виборів матимуть вплив не лише на національному рівні, а й на ситуацію в усьому регіоні, зокрема й на Україну.
1 листопада 2024 року Міноборони США оголосило про черговий пакет безпекової допомоги Україні на суму 425 мільйонів доларів. До нього, зокрема, увійшли боєприпаси для комплексів HIMARS, NASAMS та артилерії.
В зоні відповідальності ОУВ «Таврія» російське командування використовує найрізноманітніші підрозділи з різних військових округів рф. Якість підготовки особового складу в них суттєво відрізняється.
Захищаємо світ
Якими б якісно навченими та високо вмотивованими не були солдати, якою б не була їхня чисельність та яким би добрим…