Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
У Києві до Дня спротиву окупації Криму презентували мистецьку виставку «Ломикамінь. Жіночий спротив у Криму», яку організувало Представництво Президента України в АРК та Офіс «Кримської платформи».
На ній представили роботи сучасних українських мисткинь, чиє життя чи художня практика тісно пов’язані з Кримом і досвідом життя в окупації.
«Цей проєкт створено, щоб привернути увагу широкої аудиторії до історій жінок, яких незаконно ув’язнили за підтримку України, вшанувати силу волі дружин політв’язнів, а також тих, хто щоденно чинить спротив окупантам, демонструючи боротьбу за свої права та свободи», — повідомила Постійна представниця Президента в Криму Таміла Ташева.
За її словами, виставка має на меті показати, що опір громадян України в Криму триває, незважаючи на високу ціну, яку вони платять, чинячи спротив окупаційному режиму.
Кураторка проєкту та креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська розповіла, чому виставка отримала таку назву:
— Ломикамінь — це тендітна непримітна квітка, що росте на кримському високогір’ї. Ендемік Криму. Поетичну назву рослині дала Леся Українка, коли побачила серед мерзлого каміння та мохів це втілення життєстійкості. Загроза усьому живому на тимчасово окупованих росією територіях розповсюджується і на дивовижну квітку, що стала символом жіночого спротиву в Криму і дала назву цій виставці.
Серед художниць, які показали свої роботи в межах виставки «Ломикамінь. Жіночий спротив у Криму» — Еміне Зіятдінова, Алевтина Кахідзе, Марія Куліковська, Лія Достлєва, Юлія По та активістки жіночого руху спротиву «Зла Мавка».
Фото автора
@armyinformcomua
На фоні нових ракетних ударів рф по Києву, Запоріжжю та Харківщині Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що балістику росіян необхідно знищувати ще на території країни-агресора.
Російські війська використовують своїх поранених солдатів для виявлення вогневих точок українських захисників.
На Дніпропетровщині викрили компанію, яка допомагала росіянам будувати лабораторії, в яких вони розробляють ядерну зброю.
Невідомі диверсанти продовжують підривну діяльність на території країни-агресора.
У суботу, 18 січня, Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з главами МЗС та представниками Албанії, Боснії і Герцеговини, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Словенії, Туреччини, Хорватії та Чорногорії.
Російські війська продовжують застосовувати проти українських захисників спеціальні боєприпаси, споряджені отруйними речовинами.
від 21000 до 121000 грн
Вся Україна
1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…