Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Для багатьох цифра «7» вважається фартовою. Не виключено, що такою була вона і для військових авіаторів країни-терористки рф. Була до ранку 21 лютого 2024, аж доки командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук не повідомив, що за сім минулих днів наші воїни «викосили» сім ворожих літаків. Адже та сама «сімка» схожа і на косу.
Тож, варто ще раз назвати цю чудову хронологію здобутків захисників українського неба, про які повідомляла АрміяInform.
– Уранці 17 лютого на Східному напрямку підрозділами Повітряних Сил Збройних Сил України знищено одразу три ворожі літаки. Зазначається, що під демілітаризацію потрапили два ворожих Су-34 та один винищувач Су-35.
– Близько 6 ранку 18 лютого Повітряні Сили ЗСУ «приземлили» ворожий літак Су-34.
– Зранку 19 лютого Повітряні Сили Збройних Сил України знищили два російські літаки, які завдавали ударів керованими авіабомбами по позиціях наших військ. У ворога стало менше на ще один винищувач-бомбардувальник Су-34 та один винищувач Су-35С.
– День 21 лютого розпочався з повідомлення командувача Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенанта Миколи Олещука про те, що «екіпаж Су-34 приєднується до нашої рубрики «Вечного полета, братья».
Таким чином, за тиждень ворог позбувся у нашому небі сімох винищувачів, а загальні бойові втрати російської авіації зросли із 332 до 339 авіамашин.
Довідково: Су-34 — російський винищувач-бомбардувальник, створений на основі Су-27. Він розрахований для завдавання ударів, може атакувати рухомі цілі. Його основне завдання – завдавати точних ударів по цілях різних конфігурацій — від літака противника до наземних цілей в тилових частинах ведення бойових дій. Ціна винищувача-бомбардувальника Су-34 — орієнтовно $50 млн.
Су-35 — це глибока модернізація винищувача Су-27. Він поєднує надманевреність, має активні й пасивні засоби виявлення, високу надзвукову швидкість, може здійснювати тривалі польоти. Винищувач може нести вісім керованих ракет класу «повітря-повітря», а також ракети малої дальності та ближнього бою і шість керованих ракет класу «повітря-земля». За даними росЗМІ, вартість винищувача Су-35 коливається від $98 млн до $104 млн.
«Загалом ситуація схожа на те, що, з одного боку, вище російське командування спершу «накрутило хвости» своїм льотчикам і заганяє їх на польоти. Щоб вони дивились не на втрати, а на ефективність дій. З іншого, ситуація з Авдіївкою, де росіяни масовано використовували свою авіацію. Вони, мабуть, вирішили, що можуть робити це на регулярній основі», — зазначив в ексклюзивному коментарі нашій редакції провідний науковий співробітник Державного музею авіації Національного авіаційного університету України, кандидат історичних наук Валерій Романенко.
Експерт вважає, що своєю чергою наші сили ретельно вивчали стандартні маршрути ворога. І методом засідок в районах зі значною інтенсивністю польотів ворожих бортів, розміщували зенітно-ракетні комплекси. Вони, на його думку, перебували в так званому пасивному режимі. Тобто там нічого не працювало: ані станції наведення та управління, ні пускові установки. А необхідну інформацію вони отримували від зовнішніх розвідувальних систем. І коли на ці станції надходила доповідь, що ворожа ціль дуже глибоко зайшла у зону ураження, вони залучалися до бойової роботи та знищували російські літаки. І після того негайно залишали цей район.
«Наскільки швидко росіяни зможуть відновити свій авіапарк подібних авіамашин? Напередодні війни, у 2022 році вони, за моєю інформацією мали десь 140 Су-34. У 2022 році вони випустили 10 модернізованих Су-34. У 2023-му зібрали від 3 до 8 подібних машин. Враховуючи різнопланові втрати — від збиття нашими Силами оборони таких літаків до нештатних ситуацій на аеродромах в самій росії, у них зараз, як я вважаю, ще близько 100 таких літаків», — зазначив Валерій Романенко.
За його словами, відносно близько до наших кордонів розташовані два авіаполки росіян. Ще дві такі частини базуються на Далекому Сході рф і здатні швидко перебазувати техніку в європейську частину.
«Але при такій інтенсивності втрат своїх винищувачів-бомбардувальників, вони дійдуть до стану, який нині панує серед їхніх підрозділів штурмової авіації, де вони позбулися кожного четвертого літака. А налагодити випуск своїх штурмовиків вони так і не змогли», — констатував експерт.
Тим часом свій метод для «убезпечення» від подальшого літакопада обрав російський диктатор та міжнародно розшукуваний зловмисник володимир путін.
Зранку 21 лютого кремлівський старець прибув на підмосковну авіабазу «Чкаловський» і передав ікону “Спас Нерукотворний” головному командуванню так званих повітряно-космічних сил рф. Як передають прокремлівські пропагандисти, за задумом дійства ця ікона «вважається захисницею російських воїнів, символом віри та дива».
Швидше за все, саме диво врятувало вранці 21 лютого пілота російського літака Су-35, якому вдалося втекти від української ракети. А так, був би й восьмий збитий. Чи надовго він втік?
За підсумками ранкових атак наших воїнів по російських повітряних цілях командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук зазначив: «Ходять чутки, що в мене останнім часом поганий настрій. Не маю на це права! При такій бойовій роботі він просто чудовий!». І додав: «Будемо їсти руSSкого 🐻 ведмедя малими шматками».
Далі буде!
@armyinformcomua
Увечері російські безпілотники атакували Ніжинський район, внаслідок удару загинув цивільний чоловік.
У суботу близько 17:30 ворог завдав удару по цивільній інфраструктурі у Ковпаківському районі Сумської громади.
21 червня близько 17:05 російський ударний безпілотник поцілив поблизу багатоквартирного житлового будинку в селищі Старий Салтів Чугуївського району Харківської області.
Підрозділи морської піхоти України взяли участь в багатонаціональних навчаннях «Сі Бриз 2025» — масштабному комплексі тренувань, що має на меті поглиблення взаємодії та обмін досвідом між військовослужбовцями дружніх держав.
Окупанти активно тиснуть на Покровському напрямку, докладають зусиль як для виходу на адміністративні кордони Дніпропетровської області. Але успіху в цьому росіяни не досягли.
Увесь день агресор атакував Нікопольщину в Дніпропетровській області, спрямовуючи на район дрони та артилерію.
від 20000 до 50000 грн
Дніпро
Військова частина А4458
від 23500 до 53500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…