ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Шпигував з гаража за ешелонами ЗСУ: на Кіровоградщині затримано російського інформатора

Новини
12 Лютого 2024, 10:11
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Служба безпеки України затримала на Кіровоградщині російського інформатора, який у власному гаражі зробив «пункт спостереження» за ешелонами ЗСУ.

Про це повідомляє СБУ в Telegram.

«Зловмисник намагався дізнатися орієнтовну кількість особового складу та військової техніки підрозділів ЗСУ, які рухаються залізницею у напрямку східного фронту», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільше ворога цікавила інформація про переміщення на передову українського важкого озброєння, зокрема танків, бойових машин піхоти та артилерійських систем.

«Щоб слідкувати за ешелонами ЗСУ, фігурант облаштував «спостережний пункт» у власному гаражі, що знаходиться поблизу залізничної станції. Крім того, він обходив місцевість і приховано фіксував місця базування українських військ під виглядом прогулянок пересічного громадянина», — розповіли в СБУ.

Зловмисник намагався замаскувати свої злочинні дії, для цього він постійно змінював маршрути своїх розвідувальних вилазок, а отриману інформацію надсилав агресору з різних геолокацій.

Однак співробітники СБУ викрили зловмисника і затримали його у власному помешканні.

За даними слідства, ворожим інформатором виявився місцевий житель, який майже 20 років проживав на території росії.

«Перед початком широкомасштабного вторгнення рф він приїхав в Україну, щоб продати тут усе належне йому майно і повернутися до країни-агресора. У травні 2023 року, коли чоловік ще перебував на Кіровоградщині, на нього вийшов російський куратор і запропонував співпрацю на користь окупантів», — зазначено в повідомленні.

У разі виконання ворожих завдань загарбники обіцяли своєму поплічнику «евакуацію» на територію рф.

Під час обшуків у помешканні фігуранта вилучено: мобільні телефони, комп’ютерну техніку ⁠та документи, які підтверджують факти його проживання та підприємницької діяльності на території рф.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру. Наразі він під вартою, йому загрожує до 12 років тюрми.

Як повідомляла АрміяInform, СБУ встановила особи ще 5 окупантів, які катували мирних жителів на Сумщині.


Ударні БПЛА атакували Харків: тяжкі поранення отримала 14-річна дівчина
Ударні БПЛА атакували Харків: тяжкі поранення отримала 14-річна дівчина

11 липня БПЛА, попередньо типу «Італмас», завдав удару по території цивільного підприємства у Немишлянському районі Харкова.

Кримський рубильник: СБС уразили енерговузли, ТЕЦ та інші ворожі цілі
Кримський рубильник: СБС уразили енерговузли, ТЕЦ та інші ворожі цілі

Сили безпілотних систем ЗСУ завдали ударів по енерговузлах, полігону, вузлі спецзвʼязку та уразили лігво окупантів у Горлівці.

Сидять по кущах і бігають по полю: пілоти батальйону Signum впольовують росіян у будь-яких умовах
Сидять по кущах і бігають по полю: пілоти батальйону Signum впольовують росіян у будь-яких умовах

Дронарі підрозділу Signum методично знищують живу силу окупантів, не зважаючи на спроби останніх сховатися чи втекти.

Унаслідок атаки на Суми загинуло чотири людини, серед них дитина
Унаслідок атаки на Суми загинуло чотири людини, серед них дитина

Дві керовані авіабомби ворога вдарили по людному місцю в Сумах, відомо про 17 постраждалих.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Військовий капелан

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

WorkUa Моторист-рульовий катера

від 21000 до 50000 грн

Київ

Військова частина А4269

Olx Радіотелеграфіст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Olx Кулеметник 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

WorkUa Фельдшер

від 23000 до 30000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

RobotaUa Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Житомир

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

ПУБЛІКАЦІЇ
«Тим, хто зараз у СЗЧ думає про повернення — не бійтеся»: боєць бригади «Буревій» розповів про поновлення на службу
«Тим, хто зараз у СЗЧ думає про повернення — не бійтеся»: боєць бригади «Буревій» розповів про поновлення на службу

Спрощений алгоритм дозволяє поновитися до війська без судової тяганини. Це стало вирішальним аргументом для багатьох бійців. Історію одного із них фахівці групи комплектування 1-ї Президентської…