ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«АЗС» на орбіті: Космічні сили США знайшли підрядника для побудови заправних станції для супутників

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 10 Лютого 2024, 10:17

Модулі пасивної дозаправки (PRM) аерокосмічного концерну Northrop Grumman обрані Військово-космічними силами США як краща стандартна модель для поповнення ресурсів космічних апаратів, що знаходяться на орбіті — для того, щоб значно продовжувати життєві цикли супутників.

Як йдеться в інформації порталу New Atlas, оскільки запуск та експлуатація багатьох супутників коштує дуже дорого, технічні фахівці постійно працюють над збільшенням їх життєвих циклів. Проте неможливість отримати у космосі нову партію палива є одним із найважливіших обмежувачів для довгострокового використання космічних апаратів, передає АрміяInform.

Більшість супутників є не просто пасивними об’єктами, що кружляють над Землею. Їм постійно потрібно підтримувати положення для збереження позиціонування сонячних елементів живлення найбільш сприятливим боком до Сонця, а антен — у напрямку Землі. А також, щоб уникнути сходу з орбіти, їм доводиться постійно маневрувати. У результаті витрачається паливо і через кілька років багатомільйонний апарат може перестати функціонувати, перебуваючи навіть у цілком працездатному стані.

Для того, щоб уникнути такого сценарію, Northrop Grumman та інші аерокосмічні компанії почали розробляти орбітальні сервісні модулі. Це роботизовані платформи, здатні служити причалами та своєрідними АЗС для супутників, у яких закінчується паливо. У деяких випадках можливі навіть мінімальні ремонтні втручання у дистанційно-автоматичному режимі.

У компанії-розробнику вважають, що для військових це вкрай приваблива концепція, оскільки можливість маневрування є надзвичайно важливим застосунком для супутників відповідних відомств — такі апарати повинні мати здатність часто змінювати орбіти для спостереження за тією чи іншою ділянкою Землі, пошуку об’єктів супротивника чи ухилення від ворожих загроз. На це витрачається дуже багато палива, навіть якщо мова поки йде лише про тренувальні маневри.

Створення платформ для дозаправки потребує стандартизації з’єднувальних механізмів для забезпечення сумісності з ними різноманітних супутників. Проблема не нова — ще СРСР та США працювали над загальним механізмом стикування для спільної місії «Союз-Аполлон» 1975 року.

У випадку з військовими та Northrop Grumman, то тут планується створити уніфіковану систему заправки на основі PRM, від якої і заправлятимуться апарати оборонного відомства США, оснащені сумісним «інтерфейсом». Додатково Northrop Grumman надходить фінансування для створення допоміжного космічного танкера Geosynchronous Auxiliary Support Tanker (GAS-T).

Орбітальний паливозаправник буде створено для роботи на геостаціонарній орбіті. Він вміщатиме до 1000 кг гідразинового палива та доставлятиме його на супутники клієнтів за їхніми запитами.

Представники бізнесу заявляють, що доступ до пального дозволить розширити можливості маневрування для мінімізації таких загроз, як зіткнення з космічним сміттям і збільшення життєвого циклу супутників.

Лорен Сміт, керівник програми дозаправки в космосі заявив: «Дозаправка є ключем до покращеної маневреності, що дозволяє нашим клієнтам із Міністерства оборони США категорично змінити спосіб експлуатації американських засобів у космосі. Спираючись на потужний фундамент інновацій у сфері супутникового обслуговування, ми готові надати повне рішення архітектури заправки».

Як перша компанія, яка вже виконує комерційні сервісні місії на геостаціонарній орбіті, структура SpaceLogistics, що належить Northrop Grumman, і надалі продовжить співпрацювати з військовими та іншими урядовими відомствами США для розвитку можливостей заправки в космосі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Володимир Зеленський і Марк Рютте зустрілися з експертами, які розслідували збиття літака рейсу МН17

Володимир Зеленський і Марк Рютте зустрілися з експертами, які розслідували збиття літака рейсу МН17

У Харкові Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте зустрілися з українськими слідчими та рятувальниками, які брали участь у роботі спільної слідчої групи з кримінального розслідування злочину, а також забезпечували дослідження й транспортування тіл жертв катастрофи літака Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу MH17.

Міноборони співпрацюватиме з організацією PULSE у підготовці з такмеду

Міноборони співпрацюватиме з організацією PULSE у підготовці з такмеду

Сьогодні, 1 березня, заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова разом з директоркою фонду PULSE Ганною Мазуркевич підписали документ про підготовку та підвищення кваліфікації військовослужбовців з тактичної медицини.

Знищена штурмова група росіян, наш військовий веде бій попри поранення: стрім із міста на Сході

Знищена штурмова група росіян, наш військовий веде бій попри поранення: стрім із міста на Сході

Поблизу Степового на Авдіївському напрямку ЗСУ ліквідувало штурмову групу росіян. Підтверджено смерть близько 30 окупантів та знищений танк.

Цього року нові винищувачі будуть у нашому небі — Президент України

Цього року нові винищувачі будуть у нашому небі — Президент України

У Харкові Президент України Володимир Зеленський разом із Прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте відвідали українських воїнів, які відновлюються після поранень.

Міноборони нагородило переможців Хакатону «Наступ машин»

Міноборони нагородило переможців Хакатону «Наступ машин»

12 переможців першого Хакатону Міністерства оборони отримали по 10 тисяч доларів від Міноборони.

Нідерланди надають Україні військову допомогу на 2 млрд євро у 2024 році та продовжать оборонну підтримку 10 років

Нідерланди надають Україні військову допомогу на 2 млрд євро у 2024 році та продовжать оборонну підтримку 10 років

Президент України Володимир Зеленський та Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами, яка передбачає надання Україні військової допомоги на 2 млрд євро у 2024 році та продовження оборонної підтримки впродовж 10 років.

Захищаємо світ

00
00
00