У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Український омбудсмен Дмитро Лубінець після великого обміну між Україною та рф військовополоненими, який відбувся 31 січня, прокоментував ситуацію з розслідуванням падіння російського літака Іл-76 у бєлгородській області, яке сталося 24 січня.
Свій коментар Дмитро Лубінець надав в інтерв’ю виданню «Голос Америки Українською».
«Ми вимагаємо міжнародного розслідування. У мене немає підстав вважати, що на борту перебували українські військові полонені. Як і немає аргументів заперечувати», — зазначив омбудсмен.
За його словами, коли сталося падіння Іл-76, він відчув дежавю.
«Один в один співпадіння з трагедією в Оленівці. І там, і там були намагання запустити інформаційну кампанію проти нашої держави з використанням чинника військових полонених», — зазначив Дмитро Лубінець.
Він підкреслив, що коли сталося падіння літака, самі росіяни оприлюднили відео і фото, які українська сторона проаналізувала. І, за словами Дмитра Лубінця, він побачив у цій катастрофі ознаки того, що росіяни намагаються дискредитувати військову допомогу, яку отримує Україна від західних партнерів.
При цьому омбудсмен наголосив, що російська сторона досі не показала тіла українських військовополонених, які буцімто могли бути на тому Іл-76.
«Щодо тіл військовополонених: якщо вони б реально були на борту, вони б точно були поряд з уламками і це точно б використовувала російська федерація, фільмувала, показувала б відео проти української влади. Цього не сталось. Тобто не було, кого показувати, напевно», — зазначив Дмитро Лубінець.
Він припускає, що російська федерація буде і надалі використовувати цю ситуацію проти України.
«Найголовніше — розуміти, що росіяни точно не будуть зупинятись. Це не перша і не остання інформаційна кампанія, яку запускають росіяни. Зверніть увагу на миттєвість реакцій з боку чиновників, парламентарів російської федерації», — зазначив Дмитро Лубінець.
«Ми можемо собі припустити, що вони це зможуть зробити без узгодження, так швидко, через годину після падіння літака, вже спікер думи робить заяви. І зверніть увагу, до кого вони звертаються: Сполучені Штати і Німеччина. Сполучені Штати — країна на першому місці за наданням військової допомоги. Німеччина — на другому», — додав він.
За його словами, для нього зрозуміло, чому рф влаштувала цю кампанію з дискредитації.
«Але офіційна позиція моя не може ґрунтуватися тільки на припущеннях. Я написав термінового листа на ООН, цей лист був направлений в Нью-Йорк на штаб-квартиру. А також до Міжнародного комітету Червоного Хреста. Ми чекаємо результатів прозорого всебічного міжнародного розслідування», — резюмував омбудсмен.
Як повідомляла АрміяInform, Україна звернулася до Червоного Хреста та ООН через катастрофу російського Іл-76.
Упродовж доби окупанти завдали 474 удари по 11 населених пунктах Запорізької області. Шестеро людей постраждало внаслідок ворожої атаки по обласному центру.
Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч із міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі для обговорення подальших кроків підтримки Сил оборони України.
Протягом минулої доби зафіксовано 169 бойових зіткнень. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах шість ракетних ударів, застосувавши 17 ракет, 71 авіаційний удар (114 КАБ), здійснив 4672 обстріли, понад 180 з них — із реактивних систем залпового вогню.
Ворог атакував Одещину балістичними ракетами. Загинуло четверо людей, серед яких підліток.
Станом на ранок 11 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1140 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
У Чорному морі 2 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 8 ракет.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Київ
Морська Піхота ЗСУ
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…