Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Комітет із політичних питань Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив проєкт резолюції щодо конфіскації заморожених російських активів та їхнього використання для підтримки відновлення України.
Про це йдеться на сайті ПАРЄ.
У проєкті резолюції, заснованому на доповіді представника Албанії Лулзіми Баші, комітет заявив, що росія повинна забезпечити повну компенсацію за шкоду, завдану її діями, включаючи руйнування інфраструктури, загибель людей, економічні труднощі та інші несприятливі наслідки.
«Приблизно 300 мільярдів доларів заморожених російських суверенних активів тепер мають бути передані в розпорядження для відбудови України», — зазначили парламентарі.
У проєкті зазначено, що станом на червень 2023 року задокументовані збитки інфраструктурі та економіці України, завдані росією, оцінювалися в 416 мільярдів доларів США.
Комітет рекомендував створити «міжнародний компенсаційний механізм» під егідою Ради Європи. Він включатиме міжнародний трастовий фонд, до якого мають бути внесені російські активи, що належать державам-членам Ради Європи та державам, що не є членами Ради. Також рекомендовано створити неупереджену та ефективну міжнародну комісію з розгляду претензій.
У комітеті зазначили, що Рада Європи висловлює свою солідарність з Україною, виключивши росію зі свого членства та створивши «Реєстр збитків».
Такі кроки, підсумував комітет, матимуть потрійну мету: зміцнення України, забезпечення відповідальності росії та стримування майбутньої агресії.
Асамблея у повному складі, яка об’єднає парламентарів із 46 держав-членів Ради Європи, обговорить доповідь у належний час.
Парламентська асамблея, до якої входять парламентарії 46 країн, має розглянути це питання на одній із своїх сесій.
Як повідомляла АрміяInform, прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас наголосила на необхідності використати заморожені на Заході російські активи для відновлення України.
@armyinformcomua
Вмотивовані добровольці, які долучилися до війська за програмою «Контракт 18-24», завершили базову загальновійськову підготовку та урочисто отримали марунові берети Десантно-штурмових військ.
Підрозділ БпАК 4-го полку ССО під час відбиття наступу окупантів в одному з прикордонних районів продемонстрував майже увесь спектр роботи своїх операторів БПЛА.
Бійці 33-ї окремої механізованої бригади оприлюднили видовищні кадри, на яких зафіксовано, як російський окупант на мотоциклі під час руху підривається на міні.
Народився у Грузії в азербайджанській родині, але вважає себе українцем — боєць 113-ї бригади ТрО Анар розповів, як удвох з командиром з РПГ зачистив позиції «вагнерів» та відбивався від російських морпіхів.
Президент України Володимир Зеленський ввів в дію накладені Радою національної безпеки та оборони санкції проти 56 фізичних та 55 юридичних осіб, в тому числі проти компаній, що причетні до виробництва дронів.
Оператори FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти зупинили ворожий багі з десантом.
від 25000 до 60000 грн
Чортків, Тернопільська область
від 25000 до 125000 грн
Київ
Морська Піхота ЗСУ
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…