Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…
У 2023 році вдалося наростити виробництво техніки та озброєння вітчизняного зразка, ціль на 2024 рік — збільшення виробництва.
Про це в інтерв’ю виданню NV розповів заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Він акцентував, що український ОПК зразка 2023 року значно прогресивніший та продуктивніший ніж 2022-го. У 2023 році вдалося наростити виробництво техніки та озброєння вітчизняного зразка, особливо за окремими номенклатурами.
«Амбітна ціль на поточний рік — збільшення виробництва. Президентом визначено завдання щодо збільшення спроможностей вітчизняного обороно-промислового комплексу з виробництва різних типів озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів, максимальної локалізації та масштабування виробництва в Україні», — зазначив заступник Міністра оборони України.
Як нагадав генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, у держбюджеті 2024 року на статтю «озброєння, військова техніка та боєприпаси» для ЗСУ виділяється 257 мільярдів гривень. Значна частина фінансового ресурсу буде спрямована на завантаження виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу України.
«Вітчизняна «оборонка» — у пріоритеті, з огляду на виклики сьогодення й потреби Сил оборони. Наш ОПК здатен стати локомотивом всієї нашої економіки. Крім того, стимулюючи розвиток та еволюцію власної «оборонки», в такий спосіб ми створюємо й конкурентних гравців для світового ринку озброєнь», — резюмував він.
Втім, додає заступник Міністра оборони, є важливий момент — для того, аби виробники почувалися впевнено і бачили власні середньострокові та довгострокові перспективи, потрібно забезпечити їх довгостроковими контрактами.
«Адже наявність гарантованих державних контрактів — це реальна можливість модернізації виробництв, запуску ліній нової продукції, створення робочих місць і стимуляція ринку праці. Це потреба на відповідні спеціальності. А відтак — завдання на підготовку спеціалістів для ОПК для наших вищих та професійних навчальних закладів. Це цикл, який дозволить оживити чимало галузей економіки», — наголосив генерал-лейтенант Іван Гаврилюк і додав, що на етапі прискорення розвитку вітчизняної «оборонки», підтримка наших партнерів, фінансові та технологічні інвестиції, є надважливими.
Як повідомляла АрміяInform, Франція зможе надавати українській армії 3 тисячі снарядів щомісяця.
Правоохоронці повідомили про підозру п’ятьом мешканцям Києва за фактами перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань. Зокрема, їх підозрюють у підпалі автівок «Chevrolet Tahoe», «Mercedes Vito», «Niva».
HIMARS уразила касетними ракетами ATACMS скупчення російської піхоти та техніки в момент переправи через річку Сейм на Курщині.
Міністр оборони України Рустем Умєров провів плідну телефонну розмову з міністром оборони Румунії Анджелом Тилваром щодо посилення захисту українського неба від російських ракет і дронів.
Двісті тисяч військових успішно пройшли авторизацію у застосунку Армія+. За місяць роботи у війську через Армія+ користувачі подали 4000 рапортів.
Бійці ГУР Міноборони збили російський бойовий літак Су-30СМ над Чорним морем завдяки ПЗРК.
Бійці підрозділу БПЛА «ГРИФОН» 501 батальйону морської піхоти ЗСУ примусили відступити загін штурмовиків, який намагався пройти на наші позиції.
Захищаємо світ
від 20100 до 120000 грн
Вінниця
Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…