У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомив, що відсутність інформації щодо падіння Іл-76 від офіційних органів рф може свідчити про намагання приховати черговий воєнний злочин.
Про це він сказав в ефірі телемарафону, повідомляє АрміяInfrom.
«Багато запитань і багато інформації, яка не стикується, що свідчить про можливі зумисні дії рф, які можуть бути черговим воєнним злочином або порушенням Женевської конвенції», — сказав Андрій Юсов.
За його словами, представники мнс рф, які приїхали на місце авіатрощі, вже застали там фсб і військових, які не допустили їх до цієї території. Належний огляд території їхнє мнс не зробило.
Крім того, дуже обмежений фото- і відеоконтент не дає повного розуміння ситуації.
Андрій Юсов зазначив, що, за інформацією з моргів бєлгорода, вчора туди доставили 5 тіл, що відповідає кількості складу екіпажу Іл-76.
«Чим довше рф зволікає з цим питанням (наданням доказів. — Ред.), тим більше питань до достовірності буде виникати у міжнародної спільноти, експертів тощо. Як і у випадку інших ситуацій, наприклад, Оленівки», — сказав він.
Представник ГУР також підкреслив, що рф не надавала інформацію про те, що українських військовополонених будуть перевозити літаком і не просила забезпечити режим тиші.
«Минулого разу, під час обміну 3 січня, рф також використовувала авіасполучення для перевезення наших полонених. Але тоді було заздалегідь попереджено і Україну, і було прохання забезпечити режим тиші. Україна дотрималась цих вимог», — сказав Андрій Юсов.
Він також розповів, що, за зізнанням російських полонених, рф використовує військову авіацію для перевезення українських полонених.
Андрій Юсов наголосив, що Іл-76 — це військовий літак із відповідною модифікацією, спареною 23-мм гарматою, і він стоїть на озброєнні вкс рф.
«Конкретно цей борт був помічений в аеропорту енгельс-2 для забезпечення боєкомплекту для бомбардувальників, які завдають ударів по Україні. Цей же літак постачав ракети С300/С-400 до білорусі для ударів по Харкову», — додав він.
За словами представника ГУР, в Україні офіційну інформацію щодо військовополонених повідомляє Координаційний штаб, а з боку рф в ситуації з Іл-76 пропагандисти показують ті чи інші списки, а не установи рф.
«Коментувати інформацію, яку вкидує російська пропаганда, означає брати участь у їхній операції. Коли буде офіційна інформація, тоді будуть коментарі», — зазначив він.
Раніше в ГУР повідомили, що на борту літака Іл-76, який у середу впав у бєлгородській області рф, повинні були перебувати російські військово-політичні VIP-представники, але в останній момент спецслужби заборонили їм сідати на борт.
Як повідомляла АрміяInform, Уповноважений Верховної Ради Дмитро Лубінець звернувся до ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста з приводу падіння Іл-76 у росії.
Крім того, Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом падіння літака.
Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч із міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі для обговорення подальших кроків підтримки Сил оборони України.
Протягом минулої доби зафіксовано 169 бойових зіткнень. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах шість ракетних ударів, застосувавши 17 ракет, 71 авіаційний удар (114 КАБ), здійснив 4672 обстріли, понад 180 з них — із реактивних систем залпового вогню.
Ворог атакував Одещину балістичними ракетами. Загинуло четверо людей, серед яких підліток.
Станом на ранок 11 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1140 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
У Чорному морі 2 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 8 ракет.
У Римі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Харків
226 окремий батальйон 127 ОБр Сухопутних Військ ОК Північ
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…