ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Україна та Велика Британія підписали історичну безпекову угоду: що вона передбачає

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 12 Січня 2024, 17:23

Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали історичну угоду між країнами про співробітництво у сфері безпеки.

Церемонія підписання відбулася у п’ятницю в Києві, передає АрміяInform.

На саміті НАТО у Вільнюсі минулого року країни G7 погодилися надати Україні двосторонні гарантії безпеки. Велика Британія стала першою країною, яка уклала фінальну угоду з Києвом.

Документ формалізує підтримку, яку Британія надавала і надалі надаватиме Україні у сфері безпеки, включаючи обмін розвідданими, кібербезпеку, медичну та військову підготовку, а також оборонно-промислове співробітництво.

Документ, який має офіційну назву «Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії», містить низку пунктів двосторонньої співпраці у військовому та цивільному напрямках.

Угода визначає, що Сполучене Королівство продовжуватиме надавати підтримку Україні впродовж 10 років дії документу, тобто до 2034 року. АрміяInform вибрала найважливіші пункти цього історичного документа.

Оборонне та військове співробітництво

Велика Британія разом з іншими міжнародними партнерами допоможе Україні посилити стримування зовнішніх агресорів шляхом розвитку сучасних Збройних Сил. Це охоплює розвиток сучасного оборонного сектору в Україні та шлях до майбутнього в НАТО через:

  • підтримку потенціалу та навчання, а також інфраструктури, необхідної для здійснення Україною внутрішнього контролю над власним повітряним простором;
  • підтримку розвитку в Україні ВМС та Морської охорони Державної прикордонної служби України, здатних виконувати завдання з розмінування та здійснювати морську розвідку, патрулювання, берегову оборону й забезпечувати свободу судноплавства, допомагаючи Україні відбудовувати її економіку;
  • підтримку розвитку Збройних Сил України, включно з (але не обмежуючись): майбутньою структурою Збройних Сил; переходом до концепцій і оперативних процедур НАТО; командно-штабною підготовкою; спільними навчаннями; посиленням сумісності й оперативної взаємосумісності із союзниками по НАТО;
  • підтримку захисту та оборони кордону, його інженерного та фортифікаційного облаштування, спостереження, моніторингу за пересуванням військ противника, післявоєнної відбудови прикордонної інфраструктури, розмінування та утилізації вибухонебезпечних предметів;
  • підтримку медичної підготовки та протезування.

Морська безпека

Велика Британія спільно очолить Коаліцію спроможностей морської безпеки та зробить значний внесок у розвиток морського флоту України.

Коаліція морської спроможності має на меті підтримати Україну, щоб вона стала повноцінним контрибутором морської безпеки в Чорному морі та в Азовському морі до 2035 року й надалі.

У майбутньому це допоможе Україні стримувати та протидіяти загрозам, відновлювати економічну діяльність і просувати Україну до оперативної сумісності з НАТО у морській сфері.

Співробітництво в галузі оборонної промисловості

Велика Британія працюватиме з Україною, щоб зменшити наявні проблемні моменти в ланцюгу постачання, які перешкоджають розвитку потенціалу та спроможностей двох країн для виробництва пріоритетних видів озброєнь і боєприпасів.

Лондон також заохочуватиме свою оборонну промисловість працювати з Україною для підтримки локалізації ремонту, технічного обслуговування та виробництва оборонної продукції Сполученого Королівства в Україні.

Сполучене Королівство працюватиме з Україною для посилення захисту переданих технологій і прав інтелектуальної власності. Водночас Україна гарантує захист цих технологій та інтелектуальної власності.

Захист критичної інфраструктури

Велика Британія сприятиме розвитку спроможності захисту критичної інфраструктури України і продовжить залучати українських фахівців із досвідом забезпечення безпеки критичної інфраструктури для реалізації відповідних проєктів на своїй території.

Україна та Сполучене Королівство вивчатимуть питання щодо спільних освітніх та навчальних програм для спеціалістів із захисту критичної інфраструктури

Сполучене Королівство працюватиме з Україною, щоб визначити джерела фінансування для розвитку захисту та стійкості критичної інфраструктури в різних секторах.

Угода також містить зобов’язання співпрацю у сфері безпеки та кібербезпеки та боротьбу з інформаційними маніпуляціями та пропагандою. Крім того, документ визначає рамки співробітництва у сфері боротьби з небезпечною організованою злочинністю.

Політична частина угоди передбачає спільну роботу над посиленням санкцій проти рф, а також над притягненням до відповідальності за заподіяння збитків або шкоди фізичним та юридичним особам.

Сполучене Королівство також підтвердило свої зобов’язання з підтримки відновлення та відбудови України.

Повний текст підписаної угоди можна прочитати на сайті Президента України.

 

Читайте нас у Facebook
Кущі й маскувальні сітки не рятують — наші дронарі нищать ворога, як би він не ховався

Кущі й маскувальні сітки не рятують — наші дронарі нищать ворога, як би він не ховався

Бійці батальйону безпілотних систем «Небесна Мара» 43 механізованої бригади зробили підбірку своїх влучань за останній час.

Чехія доєдналася до Коаліції дронів для України

Чехія доєдналася до Коаліції дронів для України

Таким чином, кількість учасників Коаліції наразі зросла до 16.

Таврійські десантники відбили один з найбільших штурмів війни

Таврійські десантники відбили один з найбільших штурмів війни

Ворог кинув 57 одиниць броньованої техніки, 12 мотоциклів та 200 штурмовиків, щоб прорвати оборону десантно-штурмової Таврійської бригади на Курахівському напрямку.

На окупованих територіях росіяни починають відбирати житло українців, які виїхали

На окупованих територіях росіяни починають відбирати житло українців, які виїхали

російська влада тимчасово окупованої лівобережної Херсонщини розпочала «роботу з безхазяйним майном», що по факту є конфіскацією на користь окупантів нерухомості, власники якої виїхали зі своїх будинків через війну. 

Наші пілоти зняли цвинтарі ворожої піхоти і техніки

Наші пілоти зняли цвинтарі ворожої піхоти і техніки

Відзначилися дронарі 23 окремого стрілецького батальйону, які не тільки завдавали ураження, але ще й фільмували сам процес.

Рятувальники показали наслідки удару по Харкову

Рятувальники показали наслідки удару по Харкову

Загорілася двоповерхова нежитлова будівля на території приватного домоволодіння. Площа пожежі склала 400 кв.м.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Електрозварник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Бойовий медик взводу

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Фахівець радіоелектронної боротьби, військовослужбовець

від 20000 до 60000 грн

Коломия

Військова частина А1267

Фельдшер, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Офіцер групи планування штабу

від 21000 до 50000 грн

Запоріжжя

79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

Розвідник-радист, радіотелеграфіст

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682