Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
Від початку співпраці України з НАТО західні колеги допомагали нашій армії вдосконалювати систему військової освіти та підготовки. Зокрема, сержантського складу. З 2014 року у ЗСУ перебудували систему професійної військової підготовки сержантів, впровадили всі принципи та підходи, що застосовуються в Альянсі. Взяли найкраще, адаптували під українські потреби, наростили національну складову на основі набутого досвіду функціонування сержантського складу та участі в бойових діях.
А з початком широкомасштабного вторгнення рф Збройні Сили України набули унікального бойового досвіду. І тепер вже колеги з НАТО запрошують наших сержантів поділитись новими знаннями, щоб удосконалити програми з військової освіти, за якими навчаються сержанти в арміях держав-членів та країн-партнерів Альянсу.
Докладніше про це кореспонденту АрміяInform розповів головний сержант Збройних Сил України Олександр Косинський.
— Програма НАТО DEEP переглядатиме повністю Типову навчальну програму професійної військової освіти сержантського складу (Non-Commissione-Officer Profession Military Education Reference Curriculum. — Ред.). Вона була опрацьована у 2013 році, а затверджена та введена в дію у 2014 році. Рівно 10 років тому. Ми повністю імплементували її рекомендації та вимоги, — розповідає головний сержант ЗСУ.
Довідково. Програма НАТО з удосконалення військової освіти — Defence Education Enhancement Program (DEEP).
Він каже, що на сьогодні вже зібрана велика експертна група сержантів НАТО з багатьох країн:
— І вони розпочинають роботу, яка триватиме півтора року. Експертна група переглядатиме Типову навчальну програму. До цієї робочої групи запрошені одразу три українські сержанти! До нас звернувся координатор програми НАТО DEEP пан Маріуш Соліс та зазначив, що українські сержанти обов’язково мають бути в цій групі експертів, — наголошує Олександр Косинський.
За його словами, вимоги до таких сержантів досить серйозні. Вони повинні мати значний досвід служби на посадах сержантського складу, досвід роботи на посадах не нижче ніж головний сержант військової частини, досвід роботи інструктора/викладача. Також вони повинні мати вищий рівень підготовки, пройти курси за кордоном, знати англійську мову, орієнтуватися в документах Альянсу з питань підготовки та застосування сержантського складу, вміти працювати в мультинаціональному середовищі, ну і, звісно, мати бойовий досвід.
— І в нас є такі сержанти. Їх склад затвердив Головнокомандувач Збройних Cил України генерал Валерій Залужний. Робота вже розпочалася. Типову навчальну програму в Альянсі вирішили міняти тому, що сержантський корпус постійно розвивається. Не лише в нас, а взагалі у збройних силах держав-членів та країн-партнерів НАТО. Повноваження сержантів розширюються, їхня роль у системі військового управління зростає. Іншою причиною є війна, яку розпочала російська федерація проти України, — зауважує головний сержант.
І додає, що світ змінюється, глобальна загроза людській цивілізації та глобальній безпеці зростає, і сержантський корпус має адаптуватися, бути готовим до викликів:
— Адже сержантський корпус — це становий хребет будь-якої сучасної армії. І ось на основі засвоєних уроків цієї війни вони до Типової навчальної програми додаватимуть новий предмет. Він буде називатись Оperations — «Операції». Раніше було три розділи в кожному з рівнів, тепер буде чотири. Крім того, буде додано п’ятий рівень військової освіти сержантського складу — окремо для головних сержантів оперативного та стратегічного рівнів.
Для роботи в підгрупі, яка формуватме один з розділів Типової навчальної програми, запрошений головний сержант бойової бригади сухопутного компоненту ЗСУ.
— Він має найвищі рівні сержантської підготовки у нас в Україні, закінчив у 2023 році найвищий курс підготовки головних сержантів країн НАТО в Балтійському оборонному коледжі. Воює з 2016 року, пройшов шлях від солдата до головного сержанта бригади через усі щаблі сержантських посад — і практично всі в районі бойових дій, під час виконання завдань за призначенням. Людина зі знанням англійської мови, з вищою освітою. І головне — мотивований та ідейний, вірний Кодексу сержанта, неодноразово відмовлявся від офіцерських посад. Саме він разом з іноземними колегами працюватиме над наповненням розділу «Операції», — зазначає Олександр Косинський.
І наголошує, що ще два наші сержанти входитимуть в інші робочі підгрупи:
— Разом три сержанти від однієї країни — це багато. Тому що в робочу групу від країни Альянсу та країни-партнера входять один-два експерти. У листі-запрошенні від програми НАТО DEEP було зазначено, що довгий час Україна використовувала допомогу цієї програми для розвитку своєї системи підготовки сержантського складу. І настав час, коли вже НАТО DEEP звертається до України, щоб з нашою допомогою зробити кращу систему підготовки всіх країн Альянсу та партнерів НАТО з урахуванням досвіду ЗСУ. Це якраз і є незалежною зовнішньою оцінкою, визнанням того, що ми досягли значних результатів. Тобто все, що ми робили раніше, було недарма.
Фото надав головний сержант ЗСУ
@armyinformcomua
Командування оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» системно повідомляє суспільство про перебіг оборонної операції в межах операційної зони.
Правоохоронні органи затримали посадовця-зрадника, який під час окупації Херсонщини співпрацював з армією загарбників, а після їхньої втечі ховався на підконтрольній Україні території.
За втручання прокуратури запобігли безпідставному витрачанню понад 69 млн грн на цілі, які не відповідають держінтересам.
Бабушкінський районний суд Дніпра 23 січня ухвалив рішення у справі військовослужбовця 56 мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова, який публічно самовільно залишив свою частину.
Служба безпеки України заочно повідомила про підозру п'ятьом генералам рф, які командували першим ударом надважкої бомби по Сумщині у 2022 році.
У селі Калинівка біля Часового Яру окупанти підпалили колектор з близько 100 власними загиблими військовими рф.
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…