Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
Як за чотири дні побачити в людині лідера і навчити її об’єднувати інших людей навколо себе? Цю непросту роботу виконують на курсах командирів відділень, які проходять тисячі мобілізованих військовослужбовців. Детально про виховання лідерських якостей у сержантів і цінності сучасного сержантського корпусу ЗСУ кореспонденту АрміяInform розповів головний сержант Збройних Сил України Олександр Косинський.
«Нині тисячі мобілізованих військовослужбовців проходять курси командирів відділень. У цих курсах є одна складова. Це блок лідерства. Він триває 4 дні. Це коротка версія того, що наразі закладено у зміст курсу лідерства базового рівня. Ми зараз його не можемо повноцінно проводити, як окремий курс, бо його термін — один місяць. Тому інтегрували цю підготовку блоком», — розповідає Олександр Косинський.
Головний сержант ЗСУ пояснює, що такий блок потрібен, щоб мобілізований дізнався, що таке сучасний сержантський корпус ЗСУ: на яких морально-етичних принципах будується, якою є місія сержантського складу, які у нього традиції, церемонії, які обов’язки він має виконувати, як працювати з особовим складом, як стати та бути лідером, що таке тімбілдінг, менторство, коучинг, внутрішні комунікації, як мотивувати своїх солдатів, як об’єднати команду навколо єдиної мети.
За його словами, під час проходження блоку лідерства, військовослужбовці вивчають певний спектр питань, що є критично важливими для ефективної роботи з особовим складом: як управляти конфліктами, як здійснювати командирське та бойове інформування, здійснювати аналіз проведених дій, як комунікувати і взаємодіяти з офіцерами, які типи та стилі лідерства взагалі є, і як їх краще застосовувати у різних обставинах.
Для проведення занять з лідерства інструктори застосовують різні методи навчання: інтерактивні лекції, керовані дискусії, вирішення ситуаційних задач (кейсів), виконання групових вправ в синдикатах.
«І ми за чотири дні нашим військовослужбовцям, в серце їхнє, закладаємо ці зернятка сержантського духу і мотивуємо їх бути сержантами. Адже головне — це „запалити“ їхні серця, а також навчити думати як лідерів», — додає головний сержант ЗСУ.
Головний сержант Збройних Сил України каже, що не всі проникнуться ідеями сержантського корпусу:
«Не всі зрозуміють, що бути сержантом — це в рази крутіше, ніж бути офіцером, на мій погляд. Це можна порівняти з автогонками. Сержант — це той, хто сідає у гоночний автомобіль і бере участь у заїзді. Офіцер — знаходиться в офісі і планує, де ця машина буде їздити і змагатись. Так от, гонщиком бути завжди набагато круче, ніж планувальником. Хоча планувальник може більше грошей заробляти, і більше повноважень мати. Так само і сержант з офіцером».
Але Олександр Косинський впевнений, що навіть якщо з тисяч військовослужбовців, які проходять курси командирів відділень, декілька сотень проникнуться ідеями сержантського корпусу, його цінностями, принципами, «якщо з них бодай 20% після цієї війни, після нашої Перемоги, залишаться в Збройних Силах — то це буде нова генерація сержантського складу, наше майбутнє».
«Це будуть ті сержанти, які продовжать будівництво сержантського корпусу, в них буде бойовий досвід за плечима, і вони робитимуть все в рази краще, чим воно було до цього. Тому дуже важливо, що ми зараз, під час війни, цю підготовку здійснюємо», — стверджує головний сержант Збройних Сил України.
Більше про те, як триває трансформація сержантського корпусу ЗСУ, читайте у нашому попередньому матеріалі.
@armyinformcomua
Усі громадяни України, які до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, в термін по 4 лютого 2025 року підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
Російські загарбники використовують імпровізовані плавзасоби, щоб перебратися через річку Оскіл у Харківській області та накопичити там свої сили для подальших атак.
За матеріалами ДБР повідомлено про підозру нардепу, який організував своїм знайомим незаконне переправлення через кордон під виглядом «водіїв».
У Силах оборони спростували інформацію про нібито початок боїв за Покровськ.
Оператор FPV-дрона 2 механізованого батальйону 66 механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго з позивним «Професор» один з тих, хто щодня працює з метою знищення противника та зриву його планів зайняти нові рубежі на Лиманському напрямку.
Бійці роти ударних безпілотних авіакомплексів Muramasa 109 бригади Сил тероборони ЗСУ показали знищення понад 10 різноманітних транспортних засобів ворога.
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…