Українські ветерани презентували колекцію бренду Andreas Moskin сезону весна-літо 2025. Надихнули на створення цього проєкту естетика бохо та українське поетичне кіно 60–70-х…
У новорічну ніч внаслідок чергової російської терористичної атаки на Львівщині іранськими безпілотниками було знищено Меморіальний музей Романа Шухевича та пошкоджено дах головного корпусу Львівського національного університету природокористування в Дублянах, де навчався Степан Бандера.
Це не вперше, коли росіяни завдають ударів по цивільних об’єктах, але загалом важко пригадати, коли ракетні атаки ворога мали настільки відверте «ідеологічне» підґрунтя.
На тлі відсутності успіхів на фронті, очевидно, кремлю потрібно було показати хоча б якусь картинку, яка задовольнила б прихильників нападу на Україну.
Загалом же українські історичні пам’ятки ворог атакує з перших днів широкомасштабного вторгнення.
За офіційними даними Мінкульту, у період з 24 лютого 2022 року по 25 листопада 2023 року зруйновано або пошкоджено 863 об’єкти культурної спадщини. З них пам’яток національного значення — 119, місцевого значення — 674, щойно виявлених — 70.
Глумитися над історичною пам’яттю, як і бити загалом по цивільних об’єктах, — це насправді прояв слабкості і безсилля саме окупантів. У 2022 році нездатні дійти до Києва — вони стріляли в чоло пам’ятнику Тарасові Шевченку в Бородянці, нездатні здолати опір чернігівців — артобстрілами та авіабомбами руйнували історичні пам’ятки в центрі міста.
Відчувши, що програють битву за Харків, у ніч проти 7 травня 2022 року росіяни знищили прямим влучанням ракети Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди в селі Сковородинівка на Харківщині. Цей злочин особливо запам’ятався, адже відбувся в рік, коли на державному рівні мали відзначати 300-річчя з дня народження українського філософа.
115-річчя від дня народження Степана Бандери ворог теж «відзначив» з притаманним йому цинізмом — зруйнувавши «шахедом» Львівський національний університет природокористування в місті Дубляни — навчальний заклад, який свого часу закінчив Степан Андрійович.
Пам’ятник Бандері, встановлений перед пошкодженим корпусом, до речі, встояв. Як і пам’ятник Сковороді в Сковородинівці, як і пам’ятник Шухевичу біля знищеного Музею генерал-хорунжого УПА. Це символи того, що немає сенсу нищити ідею, час якої настав. Бо такі символічні руйнування лише роблять ідею сильнішою, привертають до неї більше прихильників.
«Марно намагатися знищити пам’ять про тих, хто навчив українців перемагати, — зауважує народний депутат України Володимир В’ятрович. — Сьогодні 92% українців вважають, що в майбутньому Національному музеї війни за незалежність має розповідатися про боротьбу УПА, а 67% виявили бажання, щоб у їхньому населеному пункті був музей, присвячений цій боротьбі.
Тому ми відбудуємо і збудуємо нові музеї — в Одесі, Харкові, Донецьку, Луганську, Севастополі».
Нездатні гідно зреагувати на знищення ВДК «Новочеркаськ», окупанти почали підло бити по пам’ятках історії та житлових будинках. Бо вони ганебно програють війну, яку самі ж розпочали, так і не зумівши зламати силу духу й опір українців.
Сьогодні біля будівлі Верховної Ради був збитий «шахед». Невідомо, чи він летів по Урядовому кварталу, чи пролітав повз.
На будь-яких рубежах, яких окупантам вдається досягти, вони одразу намагаються закріпитися — риють окопи, щілини, намагаються будувати бліндажі, позиції мінометів чи артилерійських розрахунків.
Бійці підрозділу Phoenix 5 штурмової бригади зафіксували спробу загарбника збити наш FPV-дрон пляшкою. Росіянин не влучив і був покараний.
Генерал Олександр Сирський відвідав наших воїнів, які проходять лікування після поранень в одному з медичних закладів.
Раніше росіяни намагалися шукати воєнні цілі і завдавати ударів по нашій енергетиці. Але від початку червня діє комбінація «три з чотирьох». Це означає, що три з чотирьох запущених ракет досягають цивільної інфраструктури — в першу чергу житлової забудови.
У рамках зустрічі Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн» Іспанія підписала Декларацію про наміри й таким чином доєдналась до ІТ-коаліції.
Захищаємо світ
Українські ветерани презентували колекцію бренду Andreas Moskin сезону весна-літо 2025. Надихнули на створення цього проєкту естетика бохо та українське поетичне кіно 60–70-х…