Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Група лікарів і фахівців реабілітаційної команди одного з госпіталів ЗСУ у співпраці з волонтерами започаткували реабілітацію поранених українських бійців за допомогою іповенції та каністерапії. Днями відбувся перший виїзд для занять на локації. Сеанс з іповенції провели на території стайні неподалік Харкова. На ньому побувала кореспондентка АрміяInform, яка розпитала в організаторів заходу про те, як коні і собаки можуть допомагати українським захисникам, які проходять лікування.
За словами представниці ГО «ХАробрість» Марії Волкової, яка допомогла організувати захід для пацієнтів шпиталю, сеанси спілкування з конями для військових громадська організація проводить вже 10 місяців.
Вона розповідає, що до великої війни пацієнтами стайні були переважно діти. Потім сюди приїздили бійці, які поверталися до Харкова на ротацію. Тепер тут запроваджується програма для поранених бійців.
Через війну, руйнування, смерті та поранення побратимів наші захисники і захисниці дістають як фізичних, так і психологічних травм, каже Волкова і уточнює, що мова йде про посттравматичний стресовий розлад, депресії та панічні атаки — це найчастіші явища, з якими військові повертаються з передової.
— Під час взаємодії з конями — це і годування, і чищення тварин, і просто обійми, і катання верхи — у них з’являється можливість переключити емоції від війни, заземлитися і відчути себе тут і зараз. Стабілізується сон, змінюється на краще настрій, з’являється радість, хлопці і дівчата кажуть, що нібито занурилися в дитинство, — пояснює вона.
Справді, спостерігаючи за обличчями пацієнтів шпиталю, ми помічаємо що вони буквально світлішають, з’являються усмішки, а замість розмов про війну все частіше звучать запитання про коней, їхній спосіб життя, поведінку і характер.
Але коні — це не єдині тварини, які можуть допомагати нашим захисникам. Вже за день пацієнтів військового шпиталю до себе в гості запросив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді на сеанс каністерапії.
Бійців безумовною любов’ю і ласкою реабілітували лабрадор Ася і ретрівер Джина. Обидві навчені собаки вже деякий час працюють з дітьми, які через загарбницьку війну росії проти України потрапили у складні життєві обставини. Тепер пацієнтами «хвостатих лікарів» стали й українські військовослужбовці.
За словами каністерапевта Петра, терапевтичні собаки — це такий собі інструмент, який використовується з різними варіантами терапії, виходячи з позитивного впливу тварин на здоров’я людини. А секрет терапії міститься в тому, що собаки неупереджено ставляться до людей, дарують відчуття дотику й прихильності.
— Для наших захисників і захисниць взаємодія із собакою має велике значення, адже далеко від дому, в окопах, з ними поруч майже завжди перебувають саме собаки. Вони попереджають про небезпеку, виступають друзями, яким наші воїни довіряють більше, ніж людям, своєю присутністю «примушують» про них піклуватися, — каже він.
Саме тому під час каністерапії розвивається особистість людини, розкриваються почуття та емоції, прискорюється процес соціальної адаптації, резюмує Петро.
Зі свого боку лікар-невролог військового шпиталю Іван пояснює ефект анімалотерапії з медичної точки зору.
— Спілкування з тваринами підвищує рівень гормону любові — окситоцину, а також серотоніну та дофаміну. Це вплив на психоемоційний компонент через гормональний механізм. З боку фізичної терапії та реабілітації — під час верхової їзди м’язи кора мають бути розслаблені, що досягається завдяки покращенню аутоконтролю тіла самими пацієнтами та хвилеподібних рухів при русі коня, — пояснює він АрміяInform.
Якщо в пацієнта наявна периферична нейропатія (пошкодження функції нерва, внаслідок чого страждає функція м’язів), то кінна виїздка стимулює залучення уражених м’язів та відповідно сприяє покращенню їхніх функцій, додає лікар.
— У Європі та світі використовують догму для такого ефективного та доказового підходу «use it or lose it» (використовуй це або втрать це), — зазначає Іван.
Фото автора
@armyinformcomua
Вступна кампанія 2025 року триває. Кафедра військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу оголошує набір на програму підготовки офіцерів служби пально-мастильних матеріалів.
На Лиманському напрямку дуже багато російських полонених, які буквально здаються один за одним. Усе через те, що російські командири кидають їх напризволяще — без їжі та води.
Доброволець 80-ї окремої десантно-штурмової бригади розповів, як розгледів у програмі «Контракт 18-24» хороший соціальний ліфт.
Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента центру спецпризначення «Сенеж» російської воєнної розвідки (більш відомої як гру).
Верховна Рада України 17 червня розглядає законопроєкт №13260, який вдосконалює підхід держави до військовослужбовців, що самовільно залишили службу, але згодом добровільно повернулися до виконання обов’язків.
Правоохоронці викрили та затримали керівника та вісьмох учасників злочинної організації, які завищували обсяги постачання продуктів до військових частин та навчальних закладів ЗСУ.
від 20500 до 120000 грн
Кривий Ріг
Арей, окремий штурмовий батальйон
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…