ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

За 11 місяців з бюджету на оборону витратили 1,5 трлн грн — Денис Шмигаль

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 30 Грудня 2023, 15:40

За 11 місяців видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки й оборони становили 1,5 трлн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Сайт публікує підсумки року від Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«На початку 2023-го ми ставили перед собою чіткі цілі та визначали пріоритети в роботі. Сьогодні можемо зафіксувати результати, аби зрозуміти як ми заходимо у 2024 рік. Першочергове завдання для Уряду було, є і буде — забезпечення української армії. За 11 місяців видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки й оборони становили 1,5 трлн грн. Це 60% від усіх наших витрат. Кожну гривню податків громадян і бізнесу, яка надходила в бюджет, ми одразу направляли на оборону України», — зазначає Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр наголошує, що 426 млрд грн витратили на придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення та інше забезпечення нашого війська.

«За останній рік ми суттєво наростили виробництво власної зброї, техніки, боєприпасів, безпілотників. Зараз на «оборонку» працює більше 500 виробництв, і це 300 тисяч працівників. Тільки з виробництва дронів у нас тепер є 200 компаній — і щомісяця з’являються нові. Робимо все: від FPV-дронів до розвідувальних. Морські дрони теж усі бачили в дії. Керченський міст та російський флот випробовують їх на собі. Мінометних снарядів виробили у 42 рази більше, ніж торік. Почали виробляти патрони для стрілецької зброї, снаряди різних калібрів, а також — заводські боєприпаси для БпЛА», — додає очільник уряду.

Він підкреслює, що в Україні продовжується розвиток ракетних програм та посилюється протиповітряна оборона.

«Ми залучили в обороно-промисловий комплекс приватний бізнес. Це дає швидкість, інновації та ефективність. 4 з 5 компаній ОПК — це тепер недержавні підприємства. В Україну зайшов один із найбільших світових оборонних концернів — німецький Rheinmetall. Ми будуємо Альянс оборонних індустрій та нові партнерства з вільним світом. Бюджет закупівель озброєння українського виробництва цього року понад 35 млрд грн. Наступного року він буде втричі більшим», — обіцяє Денис Шмигаль.

Раніше Прем’єр-міністр України заявив, що попри величезний економічний спад на початку широкомасштабного вторгнення рф зараз економіка України демонструє позитивні сигнали.

Читайте нас в Telegram
«Якщо FPV несе 3 кг, то НРК — до 300»: історія дронарки «Акази» зі «Сталевої Сотки»
«Якщо FPV несе 3 кг, то НРК — до 300»: історія дронарки «Акази» зі «Сталевої Сотки»

До великої війни Юлія з Луцька працювала фітнес-тренеркою, а сьогодні керує наземними роботизованими комплексами та евакуює поранених із позицій.

«Рибка в сітці»: у «Хартії» показали, як ловлять російські дрони просто в небі
«Рибка в сітці»: у «Хартії» показали, як ловлять російські дрони просто в небі

Замість тарану чи підриву — сітка. У «Хартії» показали, як оператори ловлять російські «Мавіки» просто в небі.

«У росії більше немає безпечного місця»: у Міноборони розповіли про удари по нафтовому кільцю москви
«У росії більше немає безпечного місця»: у Міноборони розповіли про удари по нафтовому кільцю москви

16–17 травня Сили оборони завдали серії ударів по ворожих об’єктах у Московській області, які забезпечують функціонування армії рф.

«Все буде кіл-зона» — у Холодному Яру розповіли, як дрони стирають поняття тилу
«Все буде кіл-зона» — у Холодному Яру розповіли, як дрони стирають поняття тилу

Територія, яку ще недавно вважали тилом, сьогодні вже опиняється під ударами FPV-дронів, а «кіл-зона» стрімко розширюється.

Три «Шахеди» за одне чергування: зенітниця «Поетеса» з мобільної групи ППО розповіла свою історію
Три «Шахеди» за одне чергування: зенітниця «Поетеса» з мобільної групи ППО розповіла свою історію

До великої війни Поліна писала вірші та виступала з гітарою, а сьогодні полює на «Шахеди» у складі мобільної групи ППО.

ВАКАНСІЇ
Водій категорії B, C, військовослужбовець у Стрий

від 20500 до 50500 грн

Стрий

Військова частина А2847

Медична сестpа-анестезист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Миколаїв, Миколаївська область

Старший навідник мінометного взводу

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Санітарний інструктор, медична сестра, фельдшер

від 20000 до 23000 грн

Диканька

Військова частина 3052 НГУ

Водій

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Оператор БПЛА Збройних Сил України

від 20500 до 124000 грн

Кам'янське, Дніпропетровська область

--- ---