Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Питання психологічної реабілітації військовослужбовців ще роками буде гостро стояти в нашій країні. Систематична допомога ветеранам та їхнім сім’ям — це не лише медичне обслуговування або матеріальне забезпечення. Це може бути захопливе проведення часу, яке допоможе соціалізуватися і дасть можливість щось створити власноруч.
Саме тому під Києвом для військових, які проходять психологічну реабілітацію, провели майстер-клас з виготовлення хліба. На думку психолога Інни Черненко, робота з тістом допомагає відволіктися, а потім ще й сповна насолодитися власним виробом.
Івент відбувся в доволі особливому місці — козацькому селищі Витачів на Київщині. Саме тут на одному з мальовничих пагорбів розмістилась затишна пекарня «Витач», яка почала своє існування на четвертий день після початку широкомасштабного вторгнення.
Власники на свій страх і ризик запустили виробництво, адже печі були не прогріті, тож могли тріснути через швидке підвищення температури. Але нестача хліба під час окупації та бажання допомогти українським воїнам змусили забути про обережність.
Нині «Витач» продовжує допомагати підрозділам на фронті, тут проводять безкоштовні майстер-класи, на яких військовослужбовці з родинами можуть на день зануритись в атмосферу хлібопекарської справи.
— З боку військових є величезна цікавість та бажання відчути, побачити та зрозуміти процес виготовлення ароматного хліба. Це вже не перший наш досвід роботи з воїнами, протягом року ми провели близько десяти майстер-класів. Взагалі, ми печемо хліб у режимі «нон-стоп», постійно відправляємо партії свіжої здоби, сухариків та печива в підрозділи.
Завжди намагаємось дослухатися до потреб та вподобань, наприклад, наш фірмовий хліб «Жито» — серед головних фаворитів. Для нас це, насамперед, можливість віддячити за внесок кожного із захисників у нашу майбутню перемогу, — розповів власник пекарні Олександр Собко.
Сам майстер-клас включає в себе занурення в історичний контекст місця, розповідь про те, що таке хліб та пекарство взагалі.
— Ми намагаємось пояснити різницю між крафтовим хлібом та заводським, ділимось власними тонкощами приготування за дідівським методом, на перший погляд, простим, але не всім зрозумілим. Ми показуємо, як працювати з тістом, щоб кожний учасник зміг поласувати свіжоспеченою паляницею, яку сам виготовив, — додав Олександр.
Власники пекарні також впевнені, що в кожної печі є душа, тому в їхніх помічниць навіть є імена «Альфа» та «Браво», остання і спекла палянички захисників. Потім військові з булочок власного виробництва створили «вихватні» за авторським рецептом господарів.
Атмосфера пекарні просякнута духом Різдва, ароматом свіжої випічки та сімейним затишком, що дало змогу захисникам забути про жахіття війни та відволіктись від нав’язливих думок.
— Я ніколи до цього не пік хліб, але радий, що маю змогу спробувати себе в ролі пекаря в такому особливому місці козацької сили. Раніше я малював картини в межах реабілітації, то можу сказати, що працювати з тістом мені сподобалось більше.
Також для мене важливо, що поруч зі мною моя родина, і я можу розділити з ними ці приємні моменти. Це робить цей день по-справжньому незабутнім, — поділився враженнями військовослужбовець з позивним «Ялта».
Деяким військовим ближче до душі було написання картин, а краєвиди Витачева нікого не залишили байдужим. Допомагали створювати картини професійні художники, а одна з них, написана цього дня, відтепер прикрашає інтер’єр пекарні.
Також захід відвідав скульптор, автор герба на монументі «Батьківщина-мати» Олексій Пергаменщик. Для нього було важливо познайомитися з військовослужбовцями, адже Олексій планує залучити їх до майстер-класу з гончарства, теж у рамках психологічної реабілітації.
Фото автора
@armyinformcomua
Провівши цілу ніч у власному окопі з двома російськими окупантами, які взяли його в полон, 50-річний боєць 128-ї бригади Василь на псевдо «Лапа» завдяки досвіду та хитрості зміг знешкодити ворогів і вийти до своїх.
Столиця та інші українські міста пережили справжній терор. З повітря їх атакувала величезна кількість дронів — 440 одиниць. Загалом знешкоджено 428 БПЛА — з них збито 262 і 166 локаційно втрачено.
У Запоріжжі правоохоронці ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації, викривши весь ректорат приватного університету, який за хабарі «зарахував» до аспірантури майже 3000 військовозобов’язаних.
Спецпризначенці окремого загону «Крила Омеги» влучним ударом FPV-дрона знищили рідкісний та потужний міномет 2С4 «Тюльпан» противника.
Оператор батальйону «SIGNUM» продемонстрував найвищий пілотаж, залетівши FPV-дроном під антидронову сітку та знищивши ворожу «буханку».
Вступна кампанія 2025 року триває. Кафедра військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу оголошує набір на програму підготовки офіцерів служби пально-мастильних матеріалів.
від 20100 до 50000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…