Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
2023 рік в оборонному відомстві України минає під знаком форсованих темпів прийняття на озброєння та допуску до експлуатації нових зразків ОВТ. Адже для перемоги в боротьбі з російським агресором українському війську конче потрібно більше саме технологічної зброї, яка якісно переважає ворожу.
Від моменту широкомасштабного вторгнення росармії в Україну (24 лютого 2022 року) Міністерство оборони України прийняло на озброєння та допустило до експлуатації у Збройних Силах України понад 400 зразків ОВТ, більш ніж 250 з них — українського виробництва. Це рекордний показник, який у рази перевищує обсяг і темпи підсилення нашого війська новими зразками ОВТ за всі роки незалежності України! Торік було прийнято на озброєння та допущено до експлуатації 34 зразки ОВТ вітчизняного виробництва. У 2023 році прийнято на озброєння та допущено до експлуатації у Збройних Силах України понад 200 зразків ОВТ вітчизняного виробництва. У відсотковому відношенні серед них, зокрема: безпілотні авіаційні комплекси — 29%, бронетехніка — 7%, РЕБ — 6%, наземні роботизовані системи — 3%.
Про це кореспонденту АрміяІnform розповів заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
За його словами, надважливу роль у збільшення кількості нової техніки та озброєння у війську багато в чому відіграло рішення Уряду про спрощення процедури допуску до експлуатації запропонованих розробниками нових зразків ОВТ. Йдеться про зміни до постанови Кабінету Міністрів від 25.02.2015 № 345, що були внесені на засіданні Кабміну 21 листопада цього року з ініціативи Міністра оборони України. До ухвалення відповідних правок у чинному законодавстві процес допуску до експлуатації нових зразків ОВТ тривав декілька місяців, нині триває декілька тижнів.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк наголосив, що процес ухвалення рішень щодо взяття нових зразків техніки на озброєння та допуску до експлуатації триває практично безперервно. Так, за крайні чотири тижні, профільні комісії розглянули матеріали для допуску до експлуатації у ЗСУ понад чотирьох десятків українських розробок, зокрема кількох нових зразків БпАК типу FPV, серед яких є унікальні комплекси БПЛА з програмним забезпеченням, побудованим на алгоритмах штучного інтелекту, «окопний» РЕБ, боєприпаси до БПЛА різних типів — багатоцільові, осколково-фугасні, комбінованої та кумулятивно-осколкової дії.
Він додав, що ця цифра не остаточна, випробування нових зразків триває безперервно, і кількість одиниць ОВТ, допущених до експлуатації, змінюється в режимі онлайн. Приміром, нині проходять реєстрацію понад 10 зразків ОВТ, завтра ця цифра може зрости.
Заступник Міністра оборони України повідомив, що серед пріоритетних завдань, які поставлені вітчизняним виробникам, зокрема — розробка новітніх засобів РЕБ тактичного рівня, для надійного захисту особового складу та бойової техніки наших підрозділів в умовах масового використання ворогом на полі бою FPV-дронів.
До прикладу, нещодавно кодифіковано як штатно-табельні предмети постачання портативні засоби радіоперешкод боротьби з безпілотними літальними апаратами як у переносному варіанті, так і для встановлення на техніку.
На початку грудня оборонне відомство спільно з Генеральним штабом Збройних Сил України завершило тестування тактичних засобів радіоперешкод баражуючим боєприпасам та FPV-дронам, розроблених вітчизняними підприємствами, які підтвердили свої тактико-технічні характеристики в умовах застосування, наближених до бойових. Нині ці засоби рекомендовані до проведення кодифікації та реєстрації як штатно-табельні предмети постачання з метою подальшого забезпечення Збройних Сил України.
Крім того, нещодавно був допущений до експлуатації комплекс РЕБ, який використовується для боротьби з усіма типами ворожих БПЛА, здатний подавляти сигнали управління, передачі даних супутникової навігації GPS, ГЛОНАСС, Galileo і Beidou, а також створювати множину фальшивих сигналів. Комплекс має пасивну систему виявлення та пеленгації безпілотників.
У лютому 2023 року на озброєння нашого війська було прийнято автоматичну гвинтівку UAR-15. А в листопаді лінійка стрілецького озброєння ЗСУ поповнилась зразками: UAR-15S, UAR-15S1, UAR-15SM. Концептуальна різниця цих трьох модифікацій автоматичної гвинтівки UAR-15 — різна довжина ствола. Це гвинтівки вітчизняного виробництва (з частковим залученням у виробництві закордонних складників. — Авт.) під натівський калібр 5,56×45 мм як заміна радянському автомату Калашникова. За оцінкою експертів, автоматична гвинтівка UAR-15 та її модифікації мають чимало переваг, як порівняти з автоматом Калашникова. Передусім це точність, дальність стрільби та менша вага. Гвинтівка UAR-15 має модульне компонування, що дозволяє легко робити заміну різних компонентів для зручного налаштування гвинтівки в експлуатації під стрільця. Модифіковані версії автоматичної гвинтівки UAR-15 першими отримають підрозділи ССО.
Одним з важливих компонентів, який має забезпечити просування українських сил, є технології розмінування. Побудова противником щільної системи мінних загороджень спонукала українських розробників оперативно реагувати на потреби нашого війська. Цього року до експлуатації в підрозділах ЗСУ допущені протимінні трали для бронетехніки. Українські інженери вдосконалили конструкцію радянського мінного трала КМТ-7, тож тепер цей виріб не лише витримує більшу кількість підривів, аніж попередній аналог, але й виробляють його в Україні з вітчизняної сировини.
Однією з інноваційних розробок вітчизняних виробників, яка суттєво посилить спроможності інженерних підрозділів, є напівнавісний мінний трал до бойових броньованих машин на автомобільному шасі. Наразі трал успішно пройшов випробування та очікує кодифікації. Слід зауважити, що його виробництво здійснюється виключно з українських комплектуючих.
Що стосується прийняття на озброєння іноземних зразків ОВТ, тут процедура достатньо проста. Ключовим чинником є наявність коду НАТО для того чи іншого озброєння, що надходить в Україну в межах міжнародної технічної допомоги. А переважна більшість наданого нашому війську ОВТ кодифікована в Альянсі. Міноборони України швидко, без зволікань, уникаючи бюрократичної тяганини, проводить етапи циркуляції паперів і приймає ОВТ на озброєння.
Спектр зразків ОВТ, які Україна отримує в межах матеріально-технічної допомоги від іноземних партнерів, розлогий. Танки, артилерія калібрів 155 та 105 мм, РСЗВ, міномети, ПТРК тощо. З тих зразків, що часто згадуються і які відіграють визначну роль у протистоянні російським окупантам, це реактивні системи залпового вогню HIMARS, MLRS, засоби ППО — NASAMS, IRIS-T, Patriot, SAMP/T, 155-мм самохідні гармати, гаубиці VZ.77 DANA, Zuzana-2, САУ Archer, Caesar, танки Challenger 2, Leopard 1 A5 тощо.
Міжнародна підтримка в царині постачання озброєнь та військової техніки відповідно до потреб і запитів України синхронізується і відбувається в межах «коаліцій спроможностей» (capability coalitions) у рамках коаліції «Рамштайн» (станом на сьогодні у складі формату «Рамштайн» перебуває 54 країни). До прикладу, у межах 17-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України сформовано нову коаліцію наземних засобів протиповітряної оборони (Ground-Based Air Defence). До неї долучилися 20 країн, лідери — Німеччина та Франція. Під час попередніх засідань «Рамштайну» західні союзники України сформували коаліції за наступними напрямами: танкова коаліція, авіаційна коаліція, морська коаліція, далекобійні ракети, коаліція з постачання снарядів, ІТ-коаліція, коаліція з розмінування тощо. У січні 2024 року розпочне роботу нова міжнародна коаліція підтримки України — артилерійська.
Бійці екіпажу одного з катерів ВМС змогли чергою уразити ворожий БПЛА shahed-136.
Російська армія обстрілом знищила в Антонівці Херсонського району приміщення місцевого фельдшерсько-акушерського пункту, у якому розміщувався центр видачі гуманітарної допомоги.
«З днем танкових військ! Чекайте звільнення. Незабаром».
Дронарі підрозділу ударних БПЛА «Гострі картузи» Національної гвардії України змогли знайти та уразити добре приховане баггі росіян.
Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський привітав воїнів-танкістів з Днем танкових військ.
Група ударної аеророзвідки «Крила до пекла» продемонструвала масоване ураження ворожої броньованої та автомобільної техніки на прикордонних територіях рф.
Захищаємо світ
від 21500 до 51500 грн
Кам'янка-Бузька
Військова частина А4623
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
від 21400 до 23000 грн
Дніпро
31 Бр НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…