У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Захід відбувся у рамках Всеукраїнського культурно-мистецького проєкту до Дня Збройних Сил України. В експозиції представлені роботи відомих українських митців, а також художників, які після широкомасштабного вторгнення стали на захист країни, взявши в руки зброю замість пензлів. Водночас із перших днів війни українські художники долучилися до спільної боротьби з ворогом і допомоги Збройним Силам України через благодійні виставки, аукціони, збори коштів для потреб армії. Крім того, їхній вклад в спільну боротьбу — це збереження пам’яті про наших записників у художніх полотнах, тобто численні портрети українських воїнів, які боронять країну на фронті, а також тих, хто повернувся з війни «на щиті».
Зокрема на виставці представлена низка робіт з воєнної серії голови Харківської організації НСХУ, народного художника України Віктора Ковтуна, який з перших днів війни залишався в Харкові, надихаючи своїх колег і підтверджуючи, що Харків — незламний. З початку вторгнення він створив понад 300 робіт, присвячених героїчній боротьбі українців проти окупантів. Одну з цих робіт — портрет загиблого капрала Артема Сєрова — художник подарує матері героя після закінчення виставки.
Водночас на виставці представлені роботи військовослужбовців, які проходять курс реабілітації за допомогою арттерапії в рамках спільного проєкту військових медиків, Національної спілки художників України та Інституту проблем сучасного мистецтва.
Військовий медик, психологиня Інна Черненко подякувала організаторам проєкту і художникам, які звернулись з ідеєю й узяли участь у її реалізації — саме через малюнок, фарби і творчість зцілювати душі українських воїнів.
— Наші захисники — дуже талановиті люди, вони не є професійними художниками, але всі картини, які вони створили під час арттерапії — це дуже гарний результат, і сьогодні становить частину експозиції, — зазначила вона.
Серед картин, створених під час арттерапії, лише одна присвячена військовій тематиці, її автор — бойовий медик Сергій Павліченко, який супроводжував групу військовослужбовців.
— Таких реабілітаційних проєктів треба проводити більше, — зазначає він, — тож у нас вже запланований наступний етап. Ми краще підготуємося, хлопці вже матимуть задуми для робіт. Цього разу було восьмеро учасників, які створювали картини безпосередньо у Спілці художників. Всі твори дійсно дуже яскраві, на різні сюжети, хтось малював пейзажі, хтось терикони, дехто використовував не пензлі, а олівець, але всі цікаві й ми обов’язково продовжимо цю роботу.
Учасник проєкту Володимир Прокопчук — автор пейзажу «Спогади» на тему Карпат — також задоволений результатом:
— Я не професійний художник і взагалі вперше тримав пензель, але це допомагає зосередитись на собі, на тому, що пишеш, відключитись від зайвих думок. Художники підказували нам, як саме реалізувати задум, я приблизно знав, що хочу написати: гори, ліс, яскраві осінні барви. Однак їхні настанови були корисні, і я продовжу участь у проєкті, — розповів він.
Київська художниця Ольга Карпенко також взяла учать у проєкті художньої реабілітації для військовослужбовців.
— Ми два місяці працювали з військовими, виявляється, це дуже потрібно. Ми створили допоміжний рисунок всім, але фарбами вони працювали самі, цікаво було спостерігати, як кожна людина проявляється колористикою, скажімо, у львів’ян проявились холодні сріблясті відтінки, в учасників з Полтавщини — домінували дуже теплі кольори. Я із задоволенням долучилась до цієї роботи, — зазначила вона.
Крім того, майстриня має серію робіт «Війна і перемога», одну з яких представлено в експозиції — портрет архітектора Олега Заварзіна, який став на захист країни в перші дні війни, але дістав контузію і тепер уже в статусі ветерана передає свій досвід молодшому поколінню.
В експозиції представлені різні віхи війни, образи військових, українських біженців, наслідки обстрілів і моменти бойових дій. Водночас серед полотен, створених нинішніми військовослужбовцями, чимало робіт, на яких — мирне життя.
— На цих картинах любов до своєї землі, до мистецтва і те, як художники переживають війну, — зазначив голова Київської спілки художників України Микола Кутняхов. — Велика кількість робіт наших воїнів представлена на цій виставці, і вони вражають тонкими почуттями: з одного боку, це тривожність, а з іншого — любов до життя. Наша віра у вас, наших воїнів, і те, що ви поруч, дає нам силу жити відносно мирним життям. Залишайтеся сильними й непохитними, саме завдяки вам ми єдині.
Експозиція представлена у виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ і триватиме до 10 грудня.
Ворог атакував Одещину балістичними ракетами. Загинуло четверо людей, серед яких підліток.
Станом на ранок 11 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1140 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
У Чорному морі 2 ворожі кораблі, які є носіями крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 8 ракет.
У Римі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні.
На фронті відбулося 114 бойових зіткнень. Найгарячішою ситуація є на Лиманському, Покровському та Курахівському напрямках.
Сьогодні вночі російські війська знову намагалися атакувати столицю України за допомогою безпілотників. Ворожі дрони заходили на Київ з різних напрямків.
Захищаємо світ
від 20000 до 23000 грн
Кременчук
Військова частина 3052 НГУ
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…