У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Нещодавно рекрутингова агенція Lobby X та Міністерство оборони України підписали договір про співпрацю. Відтепер платформа з працевлаштування Lobby X стала партнером МОУ в рекрутингу військовослужбовців. Про те, як це дасть змогу масштабувати роботу агенції із залучення кандидатів до підрозділів Сил оборони України, кореспондентці АрміяInform розповіла координаторка військового напряму Lobby X Ольга Бандрівська.
— Майже півтора року ви працюєте за військовим напрямом і тепер розпочався новий етап, що він означає для вас, чи зміняться принципи роботи?
— Ми працевлаштовуємо до війська з літа 2022 року. Підписання договору про співпрацю з Міністерством оборони стало важливим етапом. Це, з одного боку, легітимізує нашу діяльність і відкриває доступ до нових можливостей щодо збільшення кількості потенційних кандидатів. Крім того, ми можемо більш публічно комунікувати про можливості, які дає наша платформа, збільшуючи цільову аудиторію. Що більше людей знатиме про нові способи долучитися до Збройних Сил за власним вибором, то швидше ми закриватимемо вакансії.
З іншого боку, договір дає нам можливість масштабуватись із точки зору кількості вакансій. Тому що спочатку саме ми приходили до військових підрозділів з пропозицією розмістити вакансії. Зараз же, отримавши схвалення від Міноборони, дедалі більше військових підрозділів дізнаються про цю можливість і готові скористатись нею. Ми починали працювати зі сміливцями, відкритими до інновацій, нестандартних підходів, а нині це інструкція до використання для всіх, хто шукає способи поповнення свого підрозділу.
— Після підписання договору звернень побільшало?
— Відколи підписано договір, ми бачимо підвищення активності від нових військових підрозділів. Вони пробують, розміщують спочатку одну-дві вакансії, бачать результат, вакансії закриваються досить швидко, і вони дають десятки нових. З точки зору розвитку й масштабування нашої діяльності — це нова віха для платформи Lobby X. Поки триває ця хвиля звернень від військових підрозділів, ми готуємо низку інформаційних та комунікаційних активностей для збільшення нашої цільової аудиторії, щоб якомога більше людей дізнавалися про військові вакансії, зокрема в регіонах.
— На вашу думку, чи пов’язане підписання договору й збільшення кількості пропозицій від військових з нагальною потребою активізувати мобілізацію?
— На мою думку, ні, бо потреба у людях залишається стабільно високою протягом усієї активної фази війни. Ми йшли до підписання цього договору досить довго, хоча потреба в поповненні Сил оборони була завжди. Агенція взяла зобов’язання на безоплатній основі допомагати Міноборони з рекрутингу, стала офіційним партнером міністерства в цьому процесі з точки зору нового підходу до рекрутингу.
З операційної точки зору процедура не змінюється. Ми продовжуємо працювати безпосередньо з військовими підрозділами. Так само ми напряму працюємо з кандидатами й збираємо їхні добровільні відгуки на вакансії. Договір відкриває нам можливість залучати додаткові інструменти й можливості для більшого охоплення аудиторії. При цьому важливо, що процедура роботи з підрозділами й кандидатами залишається незмінною. За аналітикою сайту ми відстежуємо, що відтоді, як прозвучала новина про підписання договору з Міноборони, значно збільшилась кількість відвідувань сайту, вакансії стали закриватись швидше й дуже вдало — завдяки тому, що є командири, готові долучитися до платформи, й кандидати, готові мобілізуватися на запропоновані вакансії в Силах оборони.
— Платформа дає змогу обрати місце служби як звичайну роботу?
— Так, можна зайти на сайт, обрати посаду, відправити резюме, згодом поспілкуватися онлайн з військовим працедавцем і зрозуміти — підходить чи ні. І тільки тоді йти в ТЦК та проходити процедуру мобілізації. Цей механізм простий, зрозумілий, і найголовніше, що дає наша платформа, — усуває невизначеність. Саме невизначеність лякає й залишається одним з найбільших бар’єрів мобілізації для людей. Вони не знають, що з ними трапиться після отримання повістки в ТЦК, на яку посаду вони потраплять, де служитимуть.
Ми говоримо про армію як про роботодавця. А зараз це і є найбільший роботодавець не тільки з точки зору економіки країни, а й з погляду досвіду людини, яка потрапляє у військо. Військова служба — це також робота, яка передбачає певні обов’язки, навички, навчання, командну взаємодію. І людина, потрапляючи в армію, не втрачає попереднього досвіду, а набуває новий, ми думаємо про це з позиції майбутнього. Тобто ці люди сьогодні йдуть в армію і стають військовослужбовцями, а згодом вони закінчують службу та стають ветеранами. Тоді ми, як Lobby X, будемо допомагати їм з пошуками місця професійної реалізації й пошуками роботи.
В армії людина набуває нових навичок і здібностей, на будь-якій посаді люди чогось навчаються, тож не варто викреслювати цей період зі свого життя як час, потрачений дарма. З точки зору професійного розвитку служба у війську — це можливість здобути новий досвід і специфічні навички, які можна буде використати в поствоєнному житті вже в статусі ветерана. Зокрема можна продовжити військову кар’єру, залишитися у Збройних Силах у ролі інструкторів, чинних військовослужбовців, адже нам буде потрібна сильна постійна армія. Або ж ці вміння можна буде трансформувати в цивільну сферу. Особливо це стосується технологічних навичок: управління дронами, кібербезпеки, інформаційних технологій. Ми розглядаємо досвід військовослужбовців і з позиції сьогодення, й з точки зору майбутніх перспектив.
— Гадаєте, військовий досвід стане конкурентною перевагою в майбутньому?
— Так, військовий досвід буде плюсом на ринку праці. В результаті служби військовослужбовці отримують унікальний набір навичок, що робить їх сильними та конкурентними на ринку праці, враховуючи низку компетенцій, набутих до служби, під час служби й після.
— Які спеціальності домінують серед вакансій на платформі — штабні чи бойові?
— Досить багато представлено і бойових, і штабних вакансій. Принаймні зараз п’ять юридичних посад у різних підрозділах, є діловоди, вузько направлені спеціалісти для Сил оборони, є вакансії у сфері ІТ. Останнім часом зріс попит на технічних спеціалістів та інженерів, зокрема зв’язківців, ремонтників БПЛА. На операторів дронів завжди є попит, але для роботи з дронами потрібні не лише оператори, а й майстри, які б їх ремонтували. Так само спеціалісти з РЕБ/РЕР. Тішить, що навіть медичні спеціальності зараз закриваються досить оперативно, попри те, що ці вакансії мають серйозні вимоги. Медики завжди потрібні, з різними кваліфікаціями: і медсестри, і хірурги, і лікарі-спеціалісти, і бойові медики.
— Ви отримуєте зворотний зв’язок від мобілізованих через платформу працевлаштування?
— Так, таких людей багато, тож отримуємо зворотний зв’язок від людей, які мобілізувалися, проходять службу за спеціальністю й задоволені місцем служби. Ми надихаємось цими відгуками й у такі моменти розуміємо, що працюємо в правильному напрямі.
Нагадуємо, що вже зараз усі актуальні військові вакансії можна переглянути на сайті army.thelobbyx.com
Сьогодні вночі, 12 жовтня, Сили оборони завдали удару по складу паливно-мастильних матеріалів у районі міста Ровеньки на тимчасово окупованій території Луганської області.
Протягом доби противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах два ракетних удари із застосуванням двох ракет, а також 74 авіаудари, зокрема, скинув 110 КАБ.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський провів щомісячну нараду з командирами підрозділів безпілотних систем у закритому форматі відеоконференцзв’язку і підбив проміжні підсумки спільної роботи.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
На Херсонщині станом на ранок 12 жовтня за добу внаслідок російської агресії чотири людини дістали поранення.
Протягом минулої доби зафіксовано 169 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається складною.
Захищаємо світ
від 19000 до 120000 грн
Коломия, Івано-Франківська область
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…