Які посади нині є найбільш затребуваними? Та зрештою — чи вирішують рекрутингові центри проблему браку людей у війську? Про все це АрміяInform запитала під час бліцінтерв’ю…
Ухвалення Стратегії морської безпеки України є важливим кроком на шляху до забезпечення національної безпеки в українських морських просторах. Про це йшлося під час засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки проєкту Стратегії морської безпеки України.
Про це повідомляє пресслужба Ради національної безпеки і оборони України.
Відкриваючи засідання, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов акцентував на тому, що проєкт Стратегії передбачає амбітну ціль — зробити Україну морською державою, адже це «питання нашого подальшого виживання і розвитку».
При цьому він нагадав, що проєкт документа було розглянуто та ухвалено на засіданні РНБО України у 2022 році, за два тижні до повномасштабного вторгнення російської федерації. Втім через суттєві зміни безпекової ситуації у Балто-Чорноморському регіоні проєкт відкликали на доопрацювання.
Олексій Данілов підкреслив, що проєкт Стратегії охоплює різні аспекти життя країни, включаючи економіку, безпеку, довкілля та міжнародні відносини.
За словами секретаря міжвідомчої групи з підготовки проєкту Стратегії, керівника управління стратегічних розробок Сергія Кандаурова, у документі йдеться про нарощування спроможностей ЗСУ для стримування збройної агресії проти України з морських та річкових напрямків; будівництво збалансованих Військово-Морських Сил з усіма родами сил; нарощування спроможностей сил безпеки і сил оборони шляхом оснащення морськими безекіпажними апаратами тощо.
Крім того, у документі вперше поставлено кілька завдань. Серед них — створення умов для регулярної присутності сил НАТО в Азово-Чорноморському регіоні, використання всіх можливих міжнародно-правових механізмів задля введення та реалізації повної заборони рф мати військово-морські сили, військові кораблі в Азово-Чорноморському басейні.
Коментуючи проєкт Стратегії, командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа зазначив, що Збройні Сили України підтримують документ, оскільки він сприятиме захисту національних інтересів України на морі, а «без моря України не буде».
Активну участь у підготовці проєкту документа взяли й народні депутати України. Як повідомила народний депутат Юлія Клименко, у парламенті відбулися комітетські слухання щодо розвитку Азово-Чорноморського регіону. «Україна повинна стати не державою біля моря, а морською державою. МВС повинні підтримувати торговельний флот, а торговельний флот повинен фінансувати МВС. Це практика усіх цивілізованих країн», — зауважила вона.
Учасники засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки проєкту Стратегії морської безпеки України узгодили напрацьований проєкт документа. Найближчим часом його планують передати Президентові України для винесення на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.
Створені російськими загарбниками під час окупації Харківській області місця злочинного позбавлення волі та тортур оглянула команда Міжнародного кримінального суду. Прокурори МКС збирають та аналізують докази катувань цивільних осіб у Харківській області в рамках ширшого розслідування злочинних дій, скоєних в Україні.
Загалом від початку доби відбулося 69 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують активно протидіяти російському агресору, завдаючи йому втрат у живій силі та техніці.
Ситуація на фронті складна, але за останній тиждень можна помітити покращення на Донеччині, зокрема на Покровському напрямку.
Повідомили про підозру члену військово-лікувальної комісії одного з терцентрів комплектування Кременчука, який за хабарі пропонував чоловікам уникнути мобілізації, оформлюючи їм липову групу інвалідності.
Пілоти підрозділу «Роніни» 65 механізованої бригади завдали удару по ворожій артилерії та транспорту.
Для підтримки штурмових піхоти на Харківському напрямку окупанти все частіше застосовують легкоброньовану, а подекуди і важкоброньовану техніку.
Захищаємо світ
Які посади нині є найбільш затребуваними? Та зрештою — чи вирішують рекрутингові центри проблему браку людей у війську? Про все це АрміяInform запитала під час бліцінтерв’ю…