Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Військовослужбовці і військовослужбовиці ЗСУ, які користуються речовим майном нестандартних розмірів, часто стикаються з дефіцитом придатних для носіння берців чи курток. Нещодавно до Інформаційного агентства АрміяInform звернулися бійці, які проходять службу в бойових підрозділах, з проханням роз’яснити, як і що робити, щоб отримати одяг чи взуття потрібних розмірів тим, кому потрібні «маломірки» чи «великомірки».
Ми звернулися до фахівців Центрального управління речового забезпечення Тилу Командування Сил логістики Збройних Сил України із запитанням: «Яким має бути алгоритм дій підрозділів забезпечення, щоб надати таким військовослужбовцям і військовослужбовицям речове майно необхідного розміру?».
На наш запит ми отримали таку відповідь: «Для належного забезпечення військовослужбовців, у тому числі і жінок, Збройних Сил України постійно закуповується військова польова форма одягу малих розмірах. У ростовках до договорів передбачається взуття від 35 до 50 розмірів та одяг від 42 до 68 розмірів».
«Згідно з вимогами розділу ІІІ Інструкції „Про організацію речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України в мирний час та особливий період“, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 29.04.2026 № 232 (зі змінами), військовослужбовцям, у тому числі жінкам, яким готові предмети обмундирування та взуття, що виробляються підприємствами-постачальниками, не підходять за розмірами і ростами, дозволяється пошиття цих предметів в ательє військової торгівлі або цивільних установах за порядком, викладеним в інструкції», — йдеться в роз’ясненні.
Так, у пункті 3 розділу ІІІ даної Інструкції визначено, що індивідуальне пошиття предметів обмундирування проводиться, як правило, в ательє військової торгівлі, ательє та швейних підприємствах цивільних організацій, незалежно від форм власності за договорами, укладеними між військовими частинами та цими організаціями.
Вартість пошиття предметів обмундирування в ательє оплачується за рахунок кошторису Міністерства оборони:
пошиття за ордерами — безготівковим порядком шляхом перерахування коштів з поточного рахунку військової частини на розрахунковий рахунок відповідного ательє;
у разі видачі тканини на руки — шляхом відшкодування вартості шиття фінансовим органом військової частини.
Підставою для оплати пошиття предметів обмундирування за ордерами є рахунок ательє з додатком першого примірника квитанції замовлення (додаток 3) за кожне виконане замовлення.
У пункті 10 розділу ІІІ Інструкції також визначено, що речі, які видаються військовослужбовцям строкової служби, у разі потреби підлягають припасуванню, яке здійснюють кравці ремонтної майстерні під керівництвом начальника речової служби військової частини.
Ілюстрація Сергія Поліщука
У Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «Калібр» загальним залпом до 4 ракет.
Вночі та вранці російська армія продовжувала атаки на Нікопольщину.
Станом на ранок 4 жовтня за добу на фронті російські загарбники втратили 1230 одиниць особового складу вбитими та пораненими.
Упродовж доби окупанти завдали 493 удари по 10 населених пунктах Запорізької області.
Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. На даний час відбулося 132 бойових зіткнення.
Керовані авіабомби (КАБи) за останній рік стали одним з найнебезпечніших інструментів росії у війні проти України. Ворог активно використовує їх на фронті. Крім того, регулярно атакує ними об’єкти промисловості, критичної інфраструктури та житлові будинки. За один день окупанти можуть запускати по українцях сотню та більше таких снарядів, які є дуже руйнівними. Як Силам оборони протидіяти російським КАБам, АрміяInform розпитала воєнного експерта Петра Черника.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
Краматорський РТЦК та СП
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…