За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
У Рівному кілька десятків поціновувачів мистецтва першими оцінили красу й неповторність українського Донбасу під час презентації живопису мирного часу та колажів з робіт з війни від художника з Краматорська Артура Новікова під назвою «РІДНІ БАРВИ 4.5.0». Через пензлі і фарби художник розповідає про красу сходу України, про дружбу і братерство на фронті: Донеччину зараз боронять громадяни з усіх куточків України.
Як зазначила під час виступу артменеджерка рівненської мистецької галереї «Євро-Арт» Юлія Савуляк, пів сотні картин Артура Новікова написані як до 24 лютого 2022 року, так і під час протистояння у великій війні. Особливою рисою картин, яка простежується в більшості робіт, є наявність різних відтінків синього й жовтого кольорів.
— На полотні я побачила Донеччину й Луганщину, усміхнених людей, міські будівлі, автентичну природу цього українського краю. Серед них і та піцерія, яку російські війська знищили влітку цього року в Краматорську, — зауважила артменеджерка.
Ініціаторка виставки — мати художника Наталія Корецька — розповіла, що Артур Новіков, мешканець Краматорська, з дитинства любив малювати. Як художник і дизайнер він багато років працював викладачем, передавав молоді своє особливе бачення краси та любові до України. У перший день широкомасштабного вторгнення росії Артур, як і багато його друзів, зайняв місце в кілометровій черзі до місцевого ТЦК, а через день уже був у складі Збройних Сил України.
— Назву виставці обрали невипадково. На військовому сленгу це означає «все спокійно», а отже, «рідні барви, продовжуйте квітнути та приносити радість людям. Все спокійно. Ви — під захистом!». Поки мій син воює та продовжує писати картини, де прийдеться, зокрема на стінах бліндажів та оборонних укріплень, його картини в Рівному побачили мешканці Чернівців, Дрогобича, Івано-Франківська, Самбора, Львова, Тернополя та Луцька, — говорить мати героя. — Ми дякуємо кожному, хто не залишився байдужим до безкоштовного проєкту, та очікуємо на пропозиції від влади й громадських організацій щодо подальшого розширення його географії.
Фото автора
@armyinformcomua
П’ятнадцять років позбавлення волі з конфіскацією майна — такий вирок отримав помічник машиніста локомотивного депо Укрзалізниці за шпигунство на користь російської воєнної розвідки. Чоловік використовував свою роботу для відстеження руху військових ешелонів ЗСУ та передавав дані ворогу через спеціальний чатбот.
На Покровському напрямку протягом останніх декількох тижнів ворог постійно штурмує. Штурми відбуваються щодня, не припинялися вони й під час того так званого «путінського перемир’я». Як і обстріли, удари дронами-камікадзе та дронами зі скидами.
У середу, 23 квітня, з’явилася інформація про вибухи у особливій економічній зоні промислово-виробничого типу «Алабуга» у рф, де розташоване виробництво ворожих безпілотників-камікадзе типу «шахед».
Його позивний «Отче» народився випадково — через басистий голос та бороду, коли більш бажані «Вікінг» та «Ірландець» виявилися зайнятими. Але для Дмитра, головного сержанта взводу безпілотних авіаційних комплексів, цей позивний став частиною довгого шляху захисту України, шляху, що нерозривно пов’язав його, волинянина, з Донеччиною.
Масштабну та результативну операцію з «осліплення» та «оглушення» противника провели воїни 5 окремої штурмової Київської бригади на Краматорському напрямку. Захисникам вдалося одним махом знищити цілу низку ворожих засобів спостереження, зв’язку, протитанкової оборони та укриття з особовим складом.
Група «Гострі картузи» 2 окремого загону ЦСП «Омега» всього за 5 днів роботи на Донбасі, без врахування Великодня, знищила 106 ворожих цілей.
від 21000 до 121000 грн
Володимир, Волинська область
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…