ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як Силам оборони протистояти засобам РЕБ противника: думка експерта

Актуальна тема
Прочитаєте за: 2 хв. 15 Листопада 2023, 15:58
Знищена РЕБ Р-330Ж «Житель»

У контексті російсько-української війни радіоелектронна боротьба стала ключовим елементом ведення бойових дій. Водночас рф досягнула доволі серйозних результатів у розвитку цього озброєння.

Військовий експерт Петро Черник розповів про можливості засобів РЕБ противника і як їхнє застосування може вплинути на подальший розвиток війни в Україні.

За його словами, росія розробляє свої технології, починаючи із часів Першої світової війни, але розквіту досягнула у другій половині 20 століття. Зараз рф має понад 30 найрізноманітніших комплексів різного призначення і вони діляться на три великі категорії. 

— Перша — це радіоелектронна боротьба стратегічного рівня, це коли станція у короткохвильовому режимі може придушувати і ставити перешкоди на відстань до п’яти тисяч у найрізноманітніших частотних вираженнях. Друга — пов’язана із радіолокацією, тому що обчислення ракети, яка перебуває у повітрі, відбувається за допомогою радіолокатора. Дуже важливо цей радіолокатор обдурити, давши неправильне розуміння цілі. Але найсерйозніша РЕБ відбувається в так званому окопному режимі, коли противник намагається заглушити абсолютно всі сигнали: в короткохвильовому та ультракороткохвильовому режимах, і навіть GPS сигнали, — зазначає Петро Черник.

Він також додав, що на озброєнні в рф є потужні комплекси РЕБ «Леєр-2» та «Леєр-3», які можуть придушувати будь-які радіоелектронні засоби у радіусі шести кілометрів. Водночас такі комплекси, як «Красуха-2» та «Красуха-4» заважають радару літаків знаходити цілі та передавати їх координати бойовим одиницям. 

Експерт наголошує, що ефективний спосіб протистояти ворожим засобам РЕБ — це фізичне винищення комплексів РЕБ, наприклад таких, як «Леєр-2» та «Леєр-3», і в цьому контексті дрони-камікадзе виявляються потенційним засобом боротьби з цією загрозою. Однак він зазначає, що навіть самі дрони можуть стати об’єктом радіоелектронного перешкоджання. Тому тут потрібне покращення інтелектуальних параметрів самої радіо і радіотехнічної розвідки та комплексів РЕБ.

— Наші союзники, особливо США, у цьому напрямку мають перевагу над нашим противником. Ба більше, останній німецький пакет військової допомоги якраз і включає відповідну апаратуру, яка покликана приглушувати усе, що стосується радіосигналів противника. Дуже серйозного розвитку в радіоелектронній боротьбі набирає таке явище, як антидронові рушниці. Це новий аспект ведення бою, — зауважив військовий експерт.

Також він підкреслив, що уміння правильно поставити радіоперешкоди може завадити прицілюванні більшості зразків ракетного озброєння і, найголовніше, позбавити противника управління як такого, тому що абсолютно усе відбувається в радіоефірі. 

— На превеликий жаль, у цій частині ворог має дещо більшу перевагу, ніж мають Збройні Сили України. Але, скажімо, у частині боротьби з дронами вже є підтверджена інформація розробки дуже якісного комплексу, який установлюється на бронетехніку. Він може заглушувати будь-який радіосигнал у радіусі до 600 метрів, — каже Петро Черник.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Міністри оборони України та США обговорили посилення спроможностей ЗСУ

Міністри оборони України та США обговорили посилення спроможностей ЗСУ

Міністр оборони Рустем Умєров разом з Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з головою Пентагону Ллойдом Остіном.

Україна розпочала переговори щодо безпекової угоди з Іспанією

Україна розпочала переговори щодо безпекової угоди з Іспанією

Україна розпочала переговори з Іспанією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.

Повітряні Сили знищили керованою авіабомбою військовий об’єкт рф на тимчасово окупованій Херсонщині

Повітряні Сили знищили керованою авіабомбою військовий об’єкт рф на тимчасово окупованій Херсонщині

Повітряні Сили Збройних Сил України знищили військовий об'єкт росармії на території тимчасово окупованої частини Херсонщини.

Суд оголосив вирок у спробі підкупу командувача ОСУВ «Одеса»

Суд оголосив вирок у спробі підкупу командувача ОСУВ «Одеса»

Сьогодні, 4 березня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила обвинувальний вирок громадянину, якого викрили на наданні 200 тис. грн неправомірної вигоди командувачу ОСУВ «Одеса» за видачу окремого розпорядження для отримання дозволу на вилов біоресурсів у забороненій прикордонній зоні.

Литва долучиться до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України

Литва долучиться до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України

Литва долучиться до багатосторонньої ініціативи, яку започаткувала Чехія із придбання і передачі Україні артилерійських боєприпасів з-за меж Європейського Союзу.

Ігор Клименко показав, як наші воїни за тиждень знищили майже 60 російських бліндажів

Ігор Клименко показав, як наші воїни за тиждень знищили майже 60 російських бліндажів

Воїни Національної гвардії України за минулий тиждень знищили 57 бліндажів із особовим складом російських військ, 55 артилерійських систем і 19 танків ворога.

Захищаємо світ

00
00
00