Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…
Перемогти ворога може лише здорове, витривале військо. За стародавньою козацькою традицією, поняття здоров’я розглядається у семи вимірах. Століттями його підтримували за допомогою певних перевірених і простих, але надзвичайно ефективних психофізичних вправ. Кореспондент АрміяInform поспілкувався з майстрами козацьких бойових мистецтв Всеукраїнської федерації «Спас», які розповіли про те, як бійці можуть дбати про дух у здоровому тілі під час війни.
Ще 2014 року засновник Всеукраїнської федерації бойового мистецтва «Спас», заслужений працівник фізичної культури та спорту України, доцент Запорізького національного університету Олександр Притула почав досліджувати відродження козацьких традицій у галузі збереження здоров’я. Він розробив «Авторську семифакторну систему здоров’я і розвитку людини». Олександр — володар «Оскара» за особливий внесок у розвиток національних бойових традицій (2014 рік, журнал «Бойові мистецтва», США. — Авт.) у номінації «За видатні досягнення в бойових мистецтвах» — запропонував українським захисникам унікальну методику підтримання фізичного, фізіологічного, психічного, енергетичного, духовного та соціального здоров’я в умовах сучасного збройного конфлікту.
— Ми вивчаємо козацьку медицину вже близько 30 років. І наші наукові дослідження вже мають практичне застосування. Спільно з центром патріотичного виховання Запорізької обласної ради ми оздоровлювали ветеранів АТО за всіма семи факторами здоров’я людини за допомогою цієї системи вправ, — розповів Олександр Притула. — Програма доволі проста й доступна.
Вправи можна виконувати в будь-яких умовах, сидячи або лежачи. Так, протягом п’яти хвилин за допомогою дев’яти простих вправ можна «прокачати» основні проблемні зони, де сходяться венозні та лімфовузли. Головна мета — прибрати застої в організмі людини. На думку науковця, людина, яка на 80–90 відсотків складається з води, може перетворитися на справжнє болото, якщо буде загальмований рух його головних рідин: крові та лімфи. Остання, на думку пана Олександра, виконує роль своєрідної «каналізації» в людському організмі. Відповідно, її застій є найбільш небезпечним для організму, який потребує максимальної працездатності всіх органів і систем організму в умовах важких психофізичних навантажень та довготривалого стресу.
— Найкраща вода — у джерелах, де вона вільно тече. Тому цей внутрішній рух рідини потрібно активувати за допомогою так званих дев’яти «насосів», дев’яти зон, які ми можемо «прокачати», — пояснив Олександр Притула. — Так отримувати резервний запас енергії для життя для того, щоб адекватно сприймати складні обставини під час бойових дій та відповідно реагувати на них.
— Система «Дев’ять сил» сприятиме швидкому фізичному, психічному й енергетичному відновленню сучасного українського воїна, — зауважив почесний президент Всеукраїнської федерації «Спас», полковник, доктор філософських наук, професор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Олександр Рябека.
Майстер «Міжнародної Академії здоров’я та успіху «Спас» Надія, на псевдо «Жива», із задоволенням продемонструвала книгу свого вчителя Олександра Притули «Дев’ять сил». Двомовне видання (українською та англійською мовами. — Авт.) дослідник козацьких традицій уперше презентував у вересні 2017 року на відомому міжнародному книжковому ярмарку у Ґетеборзі у Швеції.
— Усі вправи потрібно виконувати з усмішкою, із задоволенням, без зайвого навантаження, — говорить Надія. Протягом п’яти хвилин вона продемонструвала всі дев’ять психофізичних вправ методики, яка вже досить успішно та ефективно застосовується українським військом та волонтерською спільнотою для підтримання здоров’я:
1. Для зміцнення серцево-судинної системи: постукування п’ятками об підлогу, виконується 49 разів темпом один раз у секунду, стоячи або сидячи.
2. Підйом на носках ніг стоячи із затримкою на 1 секунду та перехід на п’яти з підтягуванням носків ніг догори із затримкою на 1 секунду, виконується 49 разів — поліпшує роботу лімфатичної та серцево-судинної систем.
3. Стискання м’язів сідниць із затримкою на 1 секунду, виконується 49 разів із підняттям на носках ніг — запобігає проблемам із сечовидільною та репродуктивною системами.
4. Втягування живота, виконується від 7 до 21 раза, залежно від підготовки, із затримкою на 2–12 секунд — зміцнює внутрішні органи та запобігає проблемам з ними.
5. Стискання та розтискання кулаків підстрибуючи, виконується від 49 до 108 разів — зміцнює серцево-судинну та нервову системи, запобігає проблемам з ними.
6. Зведення лопаток спини з відведенням голови назад, виконується 49 разів — запобігає проблемам з хребтом та тиском.
7. Повороти голови вправо й уліво в темпі, виконуються 49 разів (два повороти рахуються як один раз) — вправа запобігає виникненню проблем зі слухом та зором.
8. Витягування голови вперед з підборіддям виставленим вперед та вгору, а після затримки втягування шиї назад із підборіддям втягнутим також назад, маківкою голови, витягнутої вгору, та одночасним підняттям на носках ніг, виконуються 49 разів — запобігає проблемам з шийною частиною хребта, дихальною системою, системою травлення, зором та слухом.
9. Нахили вперед тулуба пружинними рухами з випрямленими ногами можна виконувати також у сидячому та лежачому положенні з видихами під час нахилення вперед, виконуються 49 разів — знімає фізичне навантаження та запобігає проблемам із хребтом.
Фото автора та ГО «Всеукраїнська Федерація «Спас»
@armyinformcomua
Окупанти намагалися штурмувати українські позиції за допомогою техніки, але їхні плани зіпсували воїни 47 окремої механізованої бригади спільно з пілотами 82 окремої десантно-штурмової бригади.
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування РУБпАК «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» полюють на ворога та його об’єкти в Луганській області.
Лейтенант Юрій Гладченко на псевдо «Художник» розповів, як за допомогою дзеркала вирахував, звідки ведеться вогонь противника, щоб атакувати його з підствольних гранатометів у відповідь.
Протягом дня, 8 грудня, російські загарбники атакували два райони Дніпропетровської області.
Загін розвідки спеціального призначення 12 бригади «Азов» показали, як «зачистили» від російських загарбників міську забудову біля Нью-Йорку.
Сьогодні, 8 грудня, російські війська кілька разів обстрілювали жителів Херсонщини, внаслідок чого один чоловік загинув і ще двоє постраждали.
від 20100 до 120000 грн
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…