Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Кореспондентові АрміяInform вдалося поспілкуватись з військовим експертом та аналітиком полковником Петром Черником, який зазначив, що певні акценти в перебігу бойових дій будуть змінені, а саме: в питаннях артилерії. У чому вони полягають? Найстрашніший ворог танкових і бронетанкових колон — це артилерія, як з їхнього (росіян. — Ред.), так і з нашого боку.
— Що стосується винищення російської артилерії, в нас є суттєві зміни. Я б сказав, фундаментальні й дуже серйозні. Якщо по квітень цього року росіяни втрачали у межах від 200 до 300 артилерійських установок, то в травні цей показник становив уже 553, у червні — 688, у липні — 677, у серпні — 691, і абсолютний рекорд у вересні — 947, разом понад 3600 одиниць — це 50 артилерійських бригад, це серйозні втрати навіть для їхніх велетенських запасів, — наголосив він.
Що може й що запропонує противник стосовно артилерії?
Петро Черник зазначив, що підняти планку артилерійських валів росармія не зможе, навіть якщо Північна Корея надасть їм величезну кількість снарядів.
— Зараз в інтернеті гуляє цифра до мільйона снарядів, котрі вони вже отримали. Хоча я сам персонально дуже скептично до цього ставлюся. Вони отримали один ешелон, який складався із 73 вагонів. Якщо умовно, 152-мм калібр — це до 500 снарядів на 50-тонний вагон, то це трохи більше ніж 36 000 снарядів. Цього вистачить ледь на дві доби, навіть якщо цю цифру помножити на 5–10, то це до 2–3 місяців, не більше, і все одно на ті показники, які були раніше, вони вже не вийдуть, за винятком окремих днів, коли буде серйозно накопичений на окремій ділянці великий боєкомплект, — додав експерт.
Підсумовуючи, Петро Черник зауважив, що якщо минулого літа вони вистрілювали в межах 45–80 тисяч снарядів на добу, то зараз ледь-ледь сягають 15 000 тисяч, а щодо контрбатарейної боротьби й точності завдавання ударів, то ми їх суттєво та кратно випереджаємо.
@armyinformcomua
Багаторазовий гіперзвуковий дослідницький літак доручило розробити стартапу POLARIS Raumflugzeuge Федеральне управління обладнання, інформаційних технологій та сервісної підтримки Бундесверу Німеччини (BAAINBw).
Литва проголосила незалежність від російської імперії 16 лютого 1918 року.
Світло ледь пробивається крізь завали зруйнованих багатоповерхівок. Вікна пологового будинку в Одесі вибиті вибуховою хвилею, уламки цегли — у коридорах станції «швидкої».
У четвер, 12 червня, Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський відзначив чотирьох українських захисників «Хрестом заслуги».
У Самбірському районі затримали 26-річного мешканця Києва, який вже неодноразово намагався незаконно перетнути державний кордон.
В Одеській області викрили російську агентку, яка виготовляла саморобні вибухові пристрої для терактів на території регіону.
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…